כמה אתם גולשים בפייסבוק? על פי סקר חדש, הרשת החברתית המובילה, מתחילה לאבד מכוח המשיכה שלה. המחקר שביצעה חברת Pew מציג מספר עובדות מעניינות וכי נראה כי לא מעט משתמשים מתכוונים לקצץ באופן משמעותי את הזמן שהם מבלים ברשת החברתית. על פי המחקר, 61% מהמשיבים סיפרו שהם כבר ביצעו הפסקה של מספר שבועות בשימוש באתר. 35% מהמשיבים ענו שהם מבלים כיום בפייסבוק הרבה פחות בהשוואה לשנה שעברה ואילו 28% אחוזים סיפרו שהחשיבות שהם מקנים לפייסבוק היא פחותה יותר מאשר מה שהיה בעבר

אם זה לא מספיק, לפי המחקר כ-30% מהמשתמשים בפייסבוק מתכננים לקחת הפסקה במהלך השנה הקרובה מסיבות שונות כמו עיסוק בחיי היומיום (20%) בעוד ש-10% אמרו שהם פשוט איבדו עניין. 10% אחרים אמרו שהסיבה היא שהם כבר לא מוצאים תכנים שמעניינים בשירות, ו-9% טענו שנמאס להם מהרכילות והדרמה המוגזמים לעיתים. 8% אחרים טענו שהשימשו באתר פשוט גודל להם יותר מדי זמן.

לי ריין, מנהלת חברת המחקר אמרה כי "הרבה מאוד אנשים שואלים את עצמם עד כמה העדכונים מחבריהם באמת חשובים ביום יום שלהם. הם בודקים את התועלות מול החסרונות של השימוש ברשת חברתית במאמץ לקבוע אם הזמן המושקע בה שווה מול מה שהם מקבלים ממנה".

האם גם אתם איבדתם עניין בפייסבוק וצורכים את הזמן החברתי שלכם במקום אחר?

שתף:
-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.
 • דויד

  כול מי שענה לסקר מחרטט את החיים שלו … דפוסי השימוש עולים יותר אנשים נכנסים לפייסבוק מספר החשבונות עולה …. אין לסקר הזה שום חשיבות אנשים מתקשים להודות שהם מכורים או שהם מתבישים בכמות הזמן שהם משקיעים … אבל במציאות הם ממש רחוקים מלהתנתק או לעזוב את פייסבוק

 • Tuvya

  מאז שאני משתמש בגוגל+ (בערך חצי שנה) אני כבר לא נכנס לפייסבוק גוגל פלוס יותר מעניין יותר כיף ויותר נוח

  • JamesCrow

   אני איתך, רק שאני מחקתי את הפייסבוק לפני הפלוס.
   העניין הוא כזה: בפייס אנשים מעלים כל דבר קטן ולא מעניין בעוד שבפלוס אתה יותר הולך לפי תחומי עניין והקהילות שם זה דבר גאוני.

   החיסרון היחיד שאני רואה בכל הקשור לגוגל פלוס הוא:
   המסנג'ר בפלאפון לא עובד במחשב.
   *הגיע הזמן שהטוק יתאחד עם המסנג'ר.

   הטוק בפלאפון צריך להעתדכן ולמצוא אנשים לפי מספרי טלפון (כמו רוב התוכנות) ולא רק לפי מייל/מעגלים

  • רם

   חחחחח – לייק! 🙂

 • ניק

  מילה במילה,גם אני גם לא משתמש בפייסבןק כמו בעבר

 • רופא חברות

  תחילת של הגסיסה.

 • ידעתי שזה יקרה השנה!!
  אני מהמר שעוד 3-4 שנים כולם יעזבו את הפייסבוק

 • אני

  קשה לומר שאיבתי עניין.. מעולם לא התעניינתי בזה

 • יהוידע

  בהחלט נכון , כבר שבועות שאני לא נמהר להתחבר לפייס וכשיוצא לי להתחבר ..זה לא יותר מ2 דקות, זה לא שהוא נהיה משעמם , הוא נהיה קיטצ'י והתחיל לצאת לאט לאט מהנורמה , ואפילו לצ'אט אין מה להתחבר – כאשר יש את הוואטצטפ המוצלח.