פריסקופ (Periscope) יישום שידור והזרמת הוידאו שנקנה על-ידי טוויטר (Twitter) זמין עתה להורדה גם עבור פלטפורמת האנדרואיד (Android).

פריסקופ מאפשר לכל משתמש בעל טלפון חכם או מחשב-לוח המבוסס על אנדראויד או iOS לשדר וידאו חי לעוקבים אחריו בשירות וגם אל לצופים מזדמנים באמצעות קישור שניתן לשתף ברשתות החברתיות. תוך כדי השידור ניתן לראות אילו משתמשים צופים בשידור, לקבל לבבות – גרסת ה'לייק' של השירות – ותגובות מהצופים, ואלו יוצגו על המסך בזמן אמת, והשדר אף יוכל להתייחס אליהן. היישום גם מציע מעיין מיני רשת חברתית ומאפשר להציג תזרים עדכוני וידאו משדרים שהמשתמש בחר לעקוב אחריהם, וכן שידורים פופולריים בכל רגע נתון.

עבור פלטפורמת האנדרואיד היישום כולל מספר שיפורים, כמו עיצוב התואם את קווי העיצוב המטיראלי של גוגל ואף אפשרות לחזור במהירות אל השידור דרך וילון ההתראות במידה וזה הופרע בעקבות שיחת טלפון לדוגמה.

השירות למעשה מתחרה בשירות שידור הוידאו Meerkat. במרץ 2015 החליטו בטוויטר לקנות את הפלטפורמה המתחרה בסכום מעורך של 100-מליון דולר. היישום פריסקופ הושק תחילה ל-iOS, גם משתמשי אנדרואיד יכולים להשתמש בו, על ידי הורדה מ-Google Play. היישום מיועד למכשירים המריצים את אנדרואיד בגרסה 4.4 ומעלה וזמין להורדה בחינם.

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.