מהירה יותר מ-Windows 7

מיקרוסופט בצעד אמיץ, אשר לא אופייני לחברה, שחררה את מערכת ההפעלה 'חלונות 8' (Windows 8) אשר שונה מהותית בגרסאות קודמות של חלונות – במקום שולחן עבודה, תפריט התחל וחלונות קיבלנו מסך התחלה, אריחים חיים ויישומים על מסך מלא. אומנם שולחן העבודה והחלונות עדיין שם אך הם הפכו לגורם משני במערכת. מיקרוסופט מכנה את חלונות 8 ואת הממשק המטרו המודרני כהימור הגדול ביותר של החברה ובכל זאת הוא אחיד ושולט בכל המוצרים של הענקיתמרדמונד, החל ממכשירי הטלפון החכמים ועד לקונסולת המשחק, 'אקסבוקס 360'.

אנשים שהתנסו במערכת ההפעלה שייכים לשתי אסכולות: אלו הגורסים כי הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה היא הדבר הטוב ביותר שקרה למחשב שלהם מאז חלונות 95 או אלה שלא אוהבים אותה (בלשון המעטה) וחושבים שממשק האריחים היה צריך להישאר מנת חלקם הבלעדית של הטלפונים החכמים של החברה. אנו ניסנו לצייר קווים לדמותם.

חלונות 8: מהירה יותר מחלונות 7

חסרי הסבלנות: הדבר המורגש כבר בהפעלה הראשונה של המערכת היא המהירות בה היא עולה, מיקרוסופט עשו עבודה מצויינת בלהפוך את מערכת ההפעלה ליעילה וקלילה, אין זה מפתיע בהתחשב בעובדה שמערכת ההפעלה נועדה להתניע מחשבי לוח ומכשירים ניידים בעלי מפרט וסוללה מוגבלים.

האתר 'לפטופ מגזין' בדק ומצא כי על-גבי מחשב חדש כמו ה'זן-בוק' של אסוס המערכת עלתה בכ-10 שניות בלבד, לעומת 13 שניות שלקח לחלונות 7 לעלות, על גבי מחשבים חלשים יותר הנתון הופך למשמעותי יותר 38 שניות לעומת 98, ההבדל מרשים בהחלט. בממוצע נמצא כי ניתן לחוות שיפור של 55-אחוז ביחס למהירות ההפעלה של חלונות 7. חסרי הסבלנות או אלו שזמנם קצר בהחלט יעריכו את הזריזות של הגרסה החדשה.

ממשק ההתחל החדש
ממשק ההתחל החדש, נקי ויפיפה.

חובבי האסתטיקה: הם אלו ששומרים על שולחן עבודה מסודר במיוחד, בין אם הם מקבצים את הסמלים לפי נושאים כמו משחקים ותוכנות עבודה או שומרים על שולחן עבודה מינימלי במיוחד ונחרדים למראה שולחן עבודה עמוס לעייפה בערבוביה של סמלים, קבצים ותיקיות.

בחלונות 8 ממשק האריחים ומסך ההתחלה נקיים ומינימליים. למרות שניתן להעמיס אותו באריחים, כולם שומרים על מראה אחיד. הממשק המודרני יפיפה בפשטותו. היישומים השונים אשר בנויים בשפה העיצובית החדשה של מיקרוסופט הם בדרך כלל אסתטיים יותר בהשוואה למקביליהם במערכות הפעלה מתחרות.

המהפכניים: אפשר לקרוא להם גם 'המאמצים המוקדמים'. רוב קוראי האתר שלנו שייכים לקטגוריה הזו, והם אלו שרעבים לחידושים וחייבים תמיד להיות בחוד-החנית של עולם הטכנולוגיה. הם אלו שלא מפחדים לנסות מערכת הפעלה חדשה (ושונה לגמרי) גם במחיר של תקלות כאלה ואחרות.

חלונות 8 היא 'גן עדן' עבורם. היא שונה מכל מה שהכירו עד כה, מציעה מספיק שינויים וחידושים בשביל לא להיות עוד גרסה בפנתאון הגרסאות הבלתי נגמרות, והלמידה והחקירה מחדש של הפינות הפחות מוכרות גורמים להם להרגיש תחושה של סיפוק שמלווה בניצני חיוך בזווית הפה.

גרסאת שדרוג ב-39.99 דולר בלבד.
גרסאת שדרוג ב-39.99 דולר בלבד.

החסכניים: לא כולם יכולים להרשות לעצמם לשדרג כל מספר שנים את מערכת ההפעלה, בעקיר בגלל העלות הגבוהה הנדרשת. רוב המשתמשים למעשה נשארו עם אותה גרסה שהותקנה במחשב שלהם עם רכישתו (על פירטיות אנחנו לא רוצים לדבר בכלל). מחיר עותק חוקי של חלונות 7 עולה כ-500 שקלים בממוצע, סכום גבוהה לכל הדעות.

הפעם, כדי לנסות להגדיל את אחוזי החדירה של מערכת ההפעלה החדשה, מיקרוסופט מציעה גרסת שדרוג לחלונות 8 במחיר של 40 דולר, שהם כ-160 שקלים – סכום נמוך ושווה לכל כיס. את גרסת השדרוג ניתן להתקין גם על גרסאות לא חוקיות של מערכת ההפעלה. למיקרוסופט לא אכפת. העיקר שעל המחשב תהיה גרסה כלשהי של חלונות, החל מ-XP ואילך. אך כדאי למהר, מבצע ההשקה המוזל יסתיים ב-31 בינואר 2013.

בעלי מסך מגע: המרוויחים הגדולים ממערכת ההפעלה החדשה הם אותם בעלי מחשבים המצוידים במסך מגע. חלונות 7 סיפקה תמיכה חלקית במחוות מגע. אבל, ההרגשה היא שתמיכה זו שולבה במערכת ההפעלה רק ברגע האחרון ממש, ורק כדי שהיא תצטייר כחדשנית. אבל, כעת, עם חלונות 8, אפשר להגיד בפה מלא כי השליטה באמצעות מסכי המגע היא העיקר.

תענוג להשתמש באריחים ובממשק המודרני באמצעות מחוות מגע: ניתן לדפדף בין היישומים הפתוחים על ידי החלקה של אצבע מצידי המסך, לסגור יישום על ידי החלקה מלמעלה למטה ובאמצעות מחוות הצביטה להגדיל או להקטין תמונות או דפי אינטרנט. אין ספק כי השימוש במערכת מהנה הרבה יותר כאשר יש מסך מגע בנוסף למקלדת ולעכבר. המערכת תקסום במיוחד למשתמשים פחות טכניים אשר השתמשו בעבר במכשיר טלפון חכם מודרני או מחשב לוח.

בצד השני של המתרס מוצאים את אלו שלא יעזו להתקין את חלונות 8 על המחשב שלהם, ויהי מה. מדובר ברוב הקולני אשר לא ממהר לשדרג ואף יוצא חוצץ נגד אלו המשדרגים

לוח מגע מבית Logitch, לא כולם מוכנים להשקיע
לוח מגע מבית Logitch, לא כולם מוכנים להשקיע.

בעלי מחשבים ישן: למרות שחלונות 8 יכולה בהחלט להפיח חיים חדשים במערכות ישנות, בעקבות שיפור המהירות, היא לא ממש מתאימה לכולם. בעלי מחשבים ניידים שמצוידים בשטח שליטה לא ממש מדויק, או בעלי מחשבים נייחים אשר אינם מצוידים במסך מגע, יכולים בהחלט לחוות תסכול, שלא לומר התקפי עצבים, בעקבות הממשק החדש.

כאשר עובדים עם יישומי ממשק מודרני אין בעיה מיוחדת, היא מתחילה כאשר רוצים לעבוד עם שולחן העבודה – ריבוי התפריטים הקופצים אשר צצים כאשר סמן העכבר נמצא באחת מפינות המסך בהחלט יכולים להציק. לדוגמה: כאשר רוצים לסגור חלון על-ידי לחיצה על כפתור ה-x שממוקם בפינת החלון העליונה, זה יוביל בפעמים רבות לפתיחת רשימת היישומים האחרונים וללחיצה על היישום המודרני האחרון שהיה בשימוש. מתסכל בהחלט.

למרות שניתן בהחלט ניתן לקצר את עקומת הלמידה, אנו נמליץ למי שמרוצה ממערכת ההפעלה הנוכחית, במיוחד אם מדובר בחלונות  7, לא למהר לשדרג.

העובדים במקביל: ריבוי משימות תמיד עמד כנגד עיניהם של משתמשי חלונות, אך יש כאלה שיכולים לעבוד במקביל וכאלה שפחות. הסוג הראשון לא יעריך את הממשק החדש של מערכת ההפעלה אשר מציג לרוב יישום אחד או שניים על גבי כל שטח התצוגה.

כאשר עובדים על יישום שולחן עבודה כל לחיצה על כפתור התחל במקלדת פותחת את מסך ההתחלה והאריחים אשר שולט על המסך ועלול להסיח את הדעת מהעבודה אותה אנו רוצים לבצע.

בנוסף, מיקרוסופט לא השכילו לפתח את האפשרות של עבודה עם שני מסכים במקביל. כיום לא ניתן להציג את מסך ההתחלה על-גבי המסך הראשי ויישומים מודרניים על המסך המשני או להפעיל שני יישומים מודרניים על מסך שונים וחבל, אלא ההפרדה היא או שולחן עבודה מאורך או מסך התחל על מסך אחד ושולחן עבודה על המסך המשני.

לסיכום: כפי שציינו בעבר מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט מביאה עימה רוח חדשה וחייבים לתת לחברה נקודות על החדשנות והאומץ. הממשק המודרני אומנם נראה כמו חיה משונה על-גבי המחשבים האישיים אך על-גבי פלטפורמות אחרות הוא בהחלט עושה חיל. כעת אנו נמצאים בתקופת המעבר לפני, מה שסטיב ג'ובס כינה העידן-שאחרי-המחשב-האישי וייתכן כי בגרסאות עתידיות של חלונות, הממשק המודרני ישתפר ואף יציע חוויה שימוש ושיטות עבודה פורות יותר. (מקור)

>> 8 טיפים למשתמש Windows 8 המתחיל
שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אריה אדרי

  ביום שאדובי וכורל ישווקו את התוכנות שלהם שיתאימו לאובונטו, אני יעבור לשם.
  אולי אני ישאיר מחשב אחד עם מערכת מיקרוסופט, כי אתרי הממשלה לא פתוחים וחייבים זאת במדינה.
  טפילו את MATHTYPE אני כבר לא צריך (כי סימתי את הקורסים הרלוונטים) 🙂

 • פיפוש

  בגנו שלום,

  אני זוכר בזמנו כשנפל השיקו את ה-״magic trackpad" אנשים צחקו לה בפנים, טענו שזה לא שימושי וכ׳ו.
  כיום אתה רואה טראקפדים גם לפיסי, ותמשיך לראות יותר ויותר, כיוון שזה הופך את חוויית השימוש בחלונות 8 לנוחה משמעותית. כנ״ל לגבי ה-״magic mouse".

  כל המחוות בOS X אדירות, רק הרשה לי לתקן אותך. אתה עובר אפליקציה ומסכי עבודה עם החלקה של שלוש אצבעות (ישנה אפשרות להגדיר ארבע). כמו כן הצביטה של חמש האצבעות להצגת כל התוכנות המותקנות על המחשב, החלקה של שלוש אצבעות למנהל המשימות, פינץ׳ טו זום, וכ׳ו וכ׳ו וכ׳ו.
  תהנה מהמחשב – זוהי מערכת מדהימה! בקרוב גם אצלי 🙂

  • בגנו

   אני יודע את כל אלה 🙂 אני נהנה עם הרטינה כאילו זה עולם אחר. אני ממליץ לכל אלה שרוצים שקט נפשי בחיים לעבור למחשב כזה.
   למרות שאני בנאדם טכנולוגי ויודע להשתמש גם בטרמינל וכדומה אני מאמין במערכת הזאת הרבה יותר מווינדוס.

   חוויה שקטה היא חוויה מהנה 🙂

   תהנה

 • Lear

  שאלה: אם אני קונה את הPRO ב40 דולר, על כמה מחשבים אני יכול להתקין אותה?

  • Lear

   מישהו? בבקשה לפני סוף חודש..

   • אביעזר

    ליר שלום,

    אתה לא קונה WP8 PRO במחיר 40$- שכח מזה.

    המחיר בישראל הוא 689 שקלים.

    ישנה אפשרות לקנות "שדרוג".
    לפי ZAP מחיר השדרוג לחלונות-8 פרו נע בין 239 ל- 299 שקלים.

    בשני המקרים מדובר על מחשב בודד.

    א.

    • אתקן. ניתן לרכוש "שדרוג" ישירות ממיקרוסופט תמורת $39.99 לגרסת ה-Pro עד סוף החודש. השדרוג מספק לך קוד מלא הפועל על גרסה מלאה כך שניתן, לאחר רכישת הקוד והורדת ה-ISO ממיקרוסופט, להתקין את הרישיון על מחשב בודד, או ישירות לאחר הרכישה לבצע שדרוג למחשב.

     שים לב שאם אתה משדרג מ-32 ביט ל-64 ביט, המצב יותר בעייתי ואתה נדרש לרכוש גם דיסק בעלות נוספת ולהמתין עד הגעתו לפני שתוכל להתקין מחדש.

     אני ביצעתי את המקרה השני.

     • אביעזר

      שלום,

      מה היה מחירו של הדיסק השני שנדרש במקרים של שדרוג מ-32 ביט ל-64 ביט?

      א.

 • בנגו

  חיכיתי לווינדוס 8 לראות אם יהיה שינוי ונחלתי אכזבה קשה.
  השתמשתי מאז היום הראשון וגם משתמש בעבודה וזה פשוט נוראי, אני מעדיף לעבוד עם המערכת כמה שפחות.

  בעקבות זה הזמנתי מקבוק פרו ויצאתי לדרך חדשה ומלאת שמחה. 10.8 זאת מערכת מדהימה :O
  כמה שקט ונוחות במחשב אחד.

  • לירון חזן

   אני עובד עם חלונות 8 יותר מ-5 חודשים, זו מערכת הפעלה מצוינת, שאולי דורשת ליטושים, אבל בסופו של דבר זו מערכת הפעלה מופלאה, ללא מסך מגע ובטח שעם מסך מגע.

   MAC OS שווה לתחת, ניסיתי אותה במשך כמה חודשים, מערכת לא נוחה בעליל.

   • בנגו

    בוא תראה לי איך אתה עובר אפליקציה כמו במק עם 4 אצבעות בכזאת קלות ? שום דבר לא משתווה לטראקפד של אפל.

    הנה סרטון מ 2011 על המערכת הפעלה בגרסה ישנה יותר. זה רק על המחוות מגע שעובדות מדהים כי אפל מתאימה דריברים ברמה גבוהה מאד.
    ליצרניות של ווינדוס לא באמת אכפת מכאלה דברים שימושיים. הם ימשיכו לזרוק לך טראקפד זול עם דריברים חצי עובדים.

    http://www.youtube.com/watch?v=12CgZcEtsjU

    • יוסי כהן

     נכון אתה צודק המחוות יותר טובות במק אבל דווקא הדוגמא שלך גרועה… בווינדוס 8 כל מה שעושיםם הוא להחליק כלפיי מטה עם שלוש אצבעות ואתה רואה את כל היישומים הפתוחים… ואם אתה מחליק משמאל לימין זה עובר בין ישומי הממשק החדש…
     וחשבתי כבר על רעיון יותר טוב לפיסי…

 • אין סיכוי שאתקין את המערכת
  אין לי מסך טא'צ ובטח שמסך אריחים ממש לא נוח על נייח.
  מעדיף להשאר על 7 ולוותר על קצת חידושים,מהירות וכו'..
  קודם כל נוחות ואחרי זה כל שאר הגורמים..

 • אביעזר

  למיקרוסופט אין חוש טעם.
  לגוגל ולאפל יש.
  זה כל הסיפור.

  • מה הקשר?
   יש כאלו שאוהבים וכאלו שפחות, אני מסכים עם אלו שלא אוהבים את המערכת על זה שה"מודרן UI" לא תמיד שימושי ולפעמים מבלבל
   אבל זו מערכת מדהימה! שלומדים את ה"מודרן UI" אפשר להבין את כל הטוב שבו
   המערכת מהירה מאוד, גם אם שונאים את ה "מודרן UI" רק בגלל זה שווה לקנות אותה, המהירות שלה

  • לירון חזן

   אם לאפל יש חוש טעם על סמך איך ש-IOS נראית, אז חוש הטעם שלה רע.

 • די נמאס כבר! בתור אתר חדשות הטכנולוגיה הגדולים בארץ, נמאס לי מנקיטת העמדה שלכם! נמאס הצידוד בחברת ההעתקות הענקיות מרדמונד, ומערפד אהדה לחברה שבאמת חושבת, כן, אלה שחשבו על כך שניתן לקבל השראה ממחשבי לוח לשולחן העבודה בLion כן אלה שהמציאו מחדש את שוק הטבלאטים , אלה שסובלים בכול רגע מפגיעה בקניין הרוחני שלהם, החבר׳ה האלה מקופרטינו, אלה שהמציאו, חשבו ושינו את פני התעשייה יותר מכול חברה אחרת! לעזאזל עם Microsoft ולעזאזל עם כל מעתיקי אחר! החדשנות היא כמו להבת אש, אם לא ניתן לה חמצן היא תיכבה לעד, ואז מה יקרה אני שואל! Microsoft ילכו הביתה! כי בלי חדשנים להעתיק מהם, Microsoft ימותו. אז לסיום אומר Apple הראו לעולם שניתן לשאוף השראה משוק המובייל למחשבים בMac OS X בגירסת Lion וגרסאות אחריה, וMicrosoft אשר כרגיל עבדו בהעתקות ראו זאת והרסו את הקונספט בצורה נוראית, בלי שום התחשבות במשתמש המסכן שצריך להשתמש בממשק אחד לאחד של טלפון במחשב במקום בממשק מושפע מהטלפון

  • הכתבה בכלל נכתבה בצורה הומוריסטית, אין פה צידוד במיקרוסופט או כוונה לצאת חוצץ נגד אפל – כך שאני לא מבין את פשר התגובה המתלהמת.

 • עורך דין

  קשקוש בלבוש – הכפילות שיש בדסקטופ הרגיל פשוט מעצבן – פעם נפח אקספלורר בפורמט של מגע ופעם בפורמט של וינדוס 7.
  צריך לשים פעמיים קיצורי דרך גם בממשק מטרו וגם במסך הבית הישן.
  גרוע למחשבים נייחים. פשוט בדיחה ליד אנדרואיד

  • יובל -_-

   הוצאת לי את המילים מפה, 1+!

  • "גרוע למחשבים נייחים" מאיפה אתה מביא את הטענה המגוחכת הזו?!
   מערכת מדהימה, גם מי שלא אוהב את "מודרן UI" יכול לקנות, פשוט לא להשתמש בו, אלא רק בדסקטופ, המערכת מהירה הרבה יותר מחלונות 7 בכל דבר, לא רק במהירות העלייה

   • יובל -_-

    מישהו אמר שהיא גרועה?
    אומרים שכל הכפילות הזאתי מעצבנת!
    זה מעצבן שיש לך שני ממשקים לדבר אחד,אחד של המטרו ואחד של הדסקטופ.
    זאת כפילות מעצבנת שבכלל אבל בכלל לא נוחה.
    גם כל תוכנה שאתה מוריד,יוצא לה קיצור דרך במטרו והקיצור הזה בסך הכל מוביל לשולחן העבודה ופתוח את התוכנה,וזהו!
    אמורה להיות מערכת הפעלה לPC ומערכת הפעלה לטאבלטים לפי דעתי

    • יוסי כהן

     חחח ברור שהקיצור ב"מטרו" יפתח את התוכנה בשולחן העבודה!
     מסך ההתחל הוא רק תפריט התחל יותר שימושי ונוח חוץ מזה אין שוב הבדל!
     כאשר פתחת תוכנה בווינדוס 7 היא נפתחה בחלון של ההתחל? ברור שלא! אותו דבר כאן! מסך ההתחל רק מקבץ את היישומים שלך את כל היישומים שלך.
     התקנתי כפתור התחל עם תפריט התחל כמו של 7 (START8)רק עם עיצוב של 8 ולא השתמשתי בו אפילו פעם אחת! הממשק החדש טוב ונוח אבל הדבר היחיד שלוקה בו בחסר זה הלחצן הימני… במקום לפתוח איזה תפריט מעגלי או אף רגיל באיזור העכבר נפתח לך BAR למטה\למעלה עם האפשרויות… וזה דבילי לגמרי עבוד עכבר שנועד לזוז כמה שפחות ולעשות כמה שיותר.
     מה גם שהממשק החדש יותר נוח בנייד מאשר בשולחני בזכות קרבת כפתור ההתחל הפיזי לטראקפאד והמחוות עושות את החיים קלים למרות שמחוות מעבר היישומים לפעמים מציקה סתם כי גלשת מתחום הטראקפאד…
     בעניין היישומים ה"כפולים" הם לא כפולים… IE 10 של הטאץ' והרגיל הם שתי תוכנות שונות החדשה לא פועלת אם IE 10 לא ברירת מחדל והישנה לא תרוץ אם החדשה כבר רצה(ככה אני זוכר לפחות)…
     אתה צודק שעוד קיצור במטרו לאינטרנט החדש היה מגניב כיוון שהרבה אנשים משתמשים בכרום או פיירפוקס ורוצים סתם ככה לנסות אותה וזה די מתסכל שצריך לבחור את IE10 בתור ברירת מחדל כדי לגשת אליה.

     אני מרוצה מאוד מווינדוס 8 ומכל הנוחות והמהירות שהיא הביאה עמה. במיוחד אני מרוצה מתפריט ה WIN+X החדש (לחצן ימני על כפתור ההתחל הנסתר) הוא שימושי מאוד ומקל על הרבה דברים!
     מנהל הקבצים החדש(האקספלורר) שופר משמעית וכך גם מנהל המשימות.
     הגישה למצב בטוח לפני התחלת המחשב כמעט ובלתי אפשרית וזה בעייתי אבל בשביל זה יש את הדיסק…
     הרבה מאוד מאפליקציות הבסיס פשוט היו חסרות… וזה טוב שהם באו עם הממשק החדש.

     עדיין אין מצב שאני אתקרב לWIN RT זה דבר נוראי שצריך להעלם!

 • aviv

  איזה מערכת כישלונית ,בלי חידושים משמעותיים ,
  רק ההתחל ה "היפה" שלא מתאים למחשבים שהם לא עם מסכי מגע ,
  סתם שטויות ,ההתחל החדש נראה כמו הממשק של הוינדואוס-פון
  פשוט לרוחב ,אז מה אם היא יפה זה לא מעניין ,
  עדיף את ה os X שיש ב imac של אפל ,נראת לי יותר ייחודית
  ומתקדמת .

 • אביעזר

  כרגע מדובר בכשלון מסחרי.

  קצב המכירות – למרות המחירים המפתים – קטן בעשרות אחוזים מקצב המכירות של XP ושל חלונות-7 בחודשיים הראשונים שלהם.

  יצרני המחשבים הניידים מאוכזבים מאד מגירסת WIN8 משום שהמכירות של ניידים מבוססי חלונות-8 צולעות.

 • וינדאוס 8

  מערכת יפה מאוד ואלגנטית ברמה גבוהה ,
  אבל אני מעדיף אותה בטאבלטים ,כי במחשבים זה פחות נוח
  לדעתי ,וזה לא נוח בלי מסך מגע וזה אומר שצריך לשלם כסף רב
  בשביל מחשב מסך מגע ,אבל יש פתרונות לעניין מסך המגע .

 • אמיר

  תאמינו לי מערכת הפעלה מדהימה כל הכבוד למיקרוסופט

  פשוט מהירה וקלה מתרגלים מהר מאוד!
  ומצויינת לגיימרים

  • ROBO KING

   +1 כל כך נכון … מערכת מושלמת מהירה ונוחה לגיימרים

   • אחד

    1+

  • צודקת לחלוטין! מערכת מדהימה!

   • *צודק לחלוטין! מערכת מדהימה!

    מצטער על הטעות, אני ישנוני היום 😀