קשה לראות את מקומו של הטאבלט ככלי עבודה מרכזי עבור משתמשים ובכל זאת מיקרוסופט (Microsoft) הצליחה לעשות זאת עם ה-Surface (סרפייס) אשר נחשב לאהוד למדי כיום באופן כללי, ובמיוחד אם משווים אותו לטאבלטים אחרים.

בסקר שביעות רצון שערכה חברת המחקר J.D. Power בקרב מדגם מייצג של רוכשי טאבלטים בארצות הברית נמצא כי ה-Surface של מיקרוסופט יותר מוצלח מאשר ה-iPad של אפל (Apple). לפי המחקר, Surface קיבל 855 נקודות מתוך 1,000 נקודות שש נקודות יותר מאשר ה-iPad, כשהקדים את ה-Galaxy Tab של סמסונג (Samsung) בשתי נקודות בלבד.

רוב הצרכנים ציינו לטובה את העיצוב של הטאבלט, גודלו וכמות האביזרים ההיקפיים שקיימת עבורו, כמו המקלדת המאפשרת להשתמש בו כמחשב נייד לכל דבר. כשנתבקשו הצרכנים לציין מהם אוהבים ב-Surface הם ציינו את העט האלקטרוני (48% מהצרכנים), המקלדת (51%) ומשטח העכבר (27%).

"פלטפורמת ה-Surface של מיקרוסופט התרחבה בשנים האחרונות ומדגימה מה טאבלטים יכולים לעשות. מיקרוסופט הציבה סטנדרט חדש בשביעות רצון של לקוחות", אמר ג'ף קונקלין, סגן נשיא בחברת המחקר. "הטאבלט מסוגל לעשות כיום משימות רבות שהיו שמורות רק למחשבים ניידים, ועדיין הוא יכול לשמש כטאבלט סטנדרטי. רבגוניות זו, היא הסיבה להצלחה המרכזית".

במסגרת הסקר, נבחנו טאבלטים של מיטב היצרניות כמו LG, Asus, Acer ועוד, אשר כולן קיבלו ציונים נמוכים יותר שנעו בין 814 ל-836 נקודות. הסקר נערך בקרב 2,238 צרכנים שרכשו והשתמשו בטאבלט בשנה האחרונה.

מתכוננים ל-Surface 5?

במקביל לפרסום הסקר, צצו שמועות על הדור הבא של ה-Surface שייקרא Surface Pro 5. לפי הדיווחים, מיקרוסופט לא תערוך שינוי קיצוני אלא תספק רק בעדכון חומרה קל ותישאר עם אותה פלטפורמת Kaby Lake האחרונה של אינטל (Intel).  ככל הידוע החיבורים הקיימים כמו גם המקלדת המגנטית יישארו זהים.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • yw71

  ההשוואה לא הכי, כי אייפאד איננו מחשב נייד, ואילו הסרפייס הוא טאבלט-מחשב נייד. רק אם בעתיד המקבוק יכלול גם IOS (וסביר שזה יקרה) אז נראה תחרות אמיתית.

 • CoolR2

  איתי מאז ששדרגתי לעדכון Creators Update האתר שלכם הפך להיות מוצג כ"לא בטוח" (לא מאובטח) בדפדפן Edge – אשמח אם תתקנו 🙂

  הבעיה היא באבטחה של האתר..

  • לא מאובטח – זה כתוב גם בכרום בהרבה אתרים, המשמעות שלאתר את אבטחת SSL שעולה עוד כסף + עכשיו כל התמונות באתר יחויבו להיות מאתרים של SSL על מנת שיהיה כתוב מאובטח… לא מאובטח זה האבטחה הזאת, לדפדפן אין שמץ של מושג אם האתר עצמו באמת לא מאובטח.

  • איתי מקמל

   אכן מדובר באבטחת SSL, שהיא חסרת טעם לאתר שאין בו חיבור של משתמשים

   • Somebody

    ובכל זאת, האזהרה הזאת יכולה להרחיק משתמשים. אם זה לא מצריך שינויים יקרים הייתי ממליץ כן להטמיע את האבטחה.

    • CoolR2

     אני אישית לא מפחד אבל זה כן יכול להרתיע משתמשים פוטנציאליים.. עד לפני העדכון האחרון הוא זיהה לי את האתר הזה כבסדר..

     • Somebody

      כנל

   • CoolR2

    אגב איתי שמתי לב שאת דף הבית הוא מציג כמאובטח.. הבעיה היא רק בדפי האתר (כתבות)..