דור הרביעי בישראל: חברת פלאפון הודיעה היום (ד') על חתימת הסכם עם אריקסון, ספקית ציוד תקשורת ובמסגרתו ישודרג מרכז הרשת שלה ותוקם רשת רדיו מדור רביעי בטכנולוגית LTE. אריקסון תספק לפלאפון את הציוד הרדיו ותבצע התאמות נוספות ברשת הקיימת, שיאפשרו לחברה להשיק את רשת הדור הרביעי שלה תוך כשלושה חודשים.

בשלב ראשון תפרוש פלאפון יחד עם אריקסון כמה מאות אתרים בעיקר במרכז הארץ; בתל אביב, ירושלים, ראשון לציון, באר שבע וכפר סבא. הציוד שיסופק יתמוך גם בטכנולוגית ה-LTE Advanced המתקדמת (דור 4.5), שנמצאת בחיתוליה בעולם, ותאפשר לפלאפון בעתיד להגיע לקצבי שיא של עד 300 מגה ביט בשניה בהורדת נתונים.

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון, אמר היום: "שדרוג הרשת לדור 4 עם אריקסון מבטיח שנמשיך להיות הרשת הטובה והמהירה בישראל, כפי שעשינו בדור השלישי. מהירות הגלישה הינה הפרמטר החשוב ביותר לצרכן כיום ואנו מחויבים להמשיך ולספק ללקוחותינו את חווית הגלישה הטובה ביותר".

אורנג' כבר הודיעה גם היא על מוכנותה לרשת הדור הרביעי בישראל, ובבדיקות שערכנו בהרצליה שם נפרסה בכל העיר תשתית של LTE, הצלחנו להגיע למהירויות הורדה מרשימות באמצעות ה-Galaxy S5. יש לציין כי גם סלקום בהליכים מתקדמים להקמת הרשת, אולם כולם ממתינים לאישור משרד התקשורת ולמכרז התדרים שעדיין לא יצא לפועל.