נמאס לכם לקבל שיחות שמנסות לשכנע אתכם להשתטח על קברי צדיקים או מבשרות לכם על שירות חדש של חברת הביטוח? חברת פלאפון משיקה את שירות "Smart Call", שנועד לשים קץ לשיחות הספאם הטלפוניות. מדובר בשירות רישתי, אשר יבצע לבקשת הלקוחות חסימה אוטומטית לשיחות ספאם עוד שלפני שהשיחה התקבלה. החסימה תתבצע גם לשיחות המגיעות ממספרים חסויים, לרבות שיחות ממוקדי מכירות. בנוסף תחסום פלאפון תחסום מספרים עליהם יש תלונות רבות מלקוחות, המתלוננים על שיחות ספאם המגיעות ממספרים אלה, כאשר לקוחות יוכלו לדווח עליהם באתר פלאפון.

"Smart Call" מתבסס על אלגוריתם ייחודי שפותח בפלאפון ומזהה פעילות חריגה ברשת שיוצאת ממחשבים, מספרים שמתקשרים ומנתקים ועוד. המערכת מזהה שיחות אלה בזמן אמת והחסימה למנויים בשירות מתבצעת תוך זמן קצר, כך שהלקוח לא מקבל בפועל את השיחה.

לפי ההערכות, בחודש דצמבר 2014 בוצעו בישראל כ-80 מיליון שיחות ספאם למנויי חברות הסלולר. רק בפלאפון מתקבלות מדי יום מאות אלפי שיחות עם בקשות לתרומות והלוואות, הגורמות לאי נוחות והפרעה בשגרת היום. לצורך התמודדות עם התופעה הוקמו אף קבוצות מחאה בפייסבוק והוגשה הצעת חוק שעברה בכנסת בקריאה טרומית (הצעה להקמת מנגנון לסינון שיחות בטלפון).

זה יעלה לכם
השירות יינתן במשך חצי שנה במתנה, ולאחר מכן בתשלום של 2.90 שקל בחודש, ואינו מיועד לחסימת מספרים של מנויים פרטיים, אלא של עסקים וארגונים בלבד. מי שמחפש פתרון חינמי, אפשר לציין את WeNoSpam הישראלית, אשר מנצלת את חכמת ההמונים כדי ליצור מאגר מידע של מספרי טלפון המזוהים כספאם, דבר המאפשר לאפליקציה לחסום באופן אוטומטי שיחות לא רצויות.

 • Asaf Moraz

  משתמשי אנדרואיד לא צריכים לשלם על שירות כזה יש המון שירותים כאלו בחינם.

  • IL LEVI

   לא מדובר בעלות כספית גבוהה. הזמן שלנו הינו יקר יותר מהתעסקות עם אפליקציות.
   האמת, זה שירות סופסוף ענייני וחשוב שפלאפון מציעה.
   בניגוד לשירותים מיותרים כמו אנטיוירוס, גיבוי של פלאפון

   • Asaf Moraz

    לא מסכים איתך! השירות אולי ענייני, אבל אני רק מניח שלנהל שירות כזה בעצמינו עם אפליקציה זה הרבה יותר נוח, עצמאי וויזואלי, והכי חשוב: בחינם. אגב, לכל אחד יש קצת זמן מת במשך היום והגדרה של אפליקציה שכזו לא לוקחת הרבה זמן. נסי את Sync.ME לאנדרואיד היא בחינם והיא עושה המון 😉