חברת פלאפון הודיעה היום (ג') על השקת Pelephone Cloud- שירות חדש ובלעדית בסלולר הישראלי לאחסון מידע בנפח עצום של 100 ג'יגה ישירות מהנייד לענן. השירות, אשר פותח על ידי בית התוכנה הישראלי ואיוסופט, המתמחה בפיתוח טכנולוגיות לסלולר ושירותי ענן, יאפשר אחסון ושמירה של כל המידע שבמכשיר הפלאפון, בכלל זה אלפי תמונות, סרטונים, הודעות ואנשי קשר, תוך אפשרות להורדה ושמירה במחשב האישי. ניתן להתחבר לשירות החדש באמצעות הורדת אפליקצת ""Pelephone Cloud מחנויות האפליקציות באייפון ובאנדרואיד. בעוד מספר שבועות תתווסף פונקצית העלאת קבצים לנייד גם מהמחשב האישי וממגוון טאבלטים. השירות ינתן חינם לחצי השנה הראשונה ולאחר מכן יעלה 9.9 שקל בחודש.

אסף עופר, המשנה למנכ"ל פלאפון אמר "כחברה המובילה את תחום הדאטה בסלולר אך טבעי שנחשוב על הדבר הבא עבור לקוחותינו. בשנים האחרונות אנו עדים לשימוש הגובר בסמארטפון לצילום וצפייה בתמונות וקטעי וידאו. המידע העצום הנשמר בנייד חשוב וקריטי ללקוח והזיכרון הקיים היום במכשירים כבר אינו מספיק, מה שמצריך גיבוי והסרת תכנים לעיתים קרובות".

"פלאפון Cloud", הוסיף עופר, מצטרף לפתרונות הענן של פלאפון שיושבים על תשתיות שאינן במחשב או בנייד, כך שהמידע נשמר גם במקרה של גניבה או תקלה במכשיר. כבר כיום פלאפון מציעה פתרונות בענן כמו מיוזיקס, סופר טיוי, פקס למייל ועוד. לדבריו, "פלאפון Cloud", מספק מענה לצורך אמיתי ויאפשר ללקוחות לנהל את המידע הרב במכשירם ללא קשר לגודל הזיכרון המקורי באמצעות פתרון מהיר, קל ונוח המאפשר גישה ושליפה של כל המידע יקר הערך שברשותם".

מערכות ההפעלה במכשירי הסמארטפון, הולכות ותופסות נפח לא מבוטל מזיכרון המכשיר, בחלקם מערכת ההפעלה עצמה עשויה לנצל כ-6 ג'יגה מזיכרון המכשיר. בנוסף, גם האפליקציות שמתקין המשתמש תופסות נפח. בפועל במכשיר 16GB בו מותקנים מערכת הפעלה ואפליקציות נותרת כמות זיכרון מצומצמת ביותר לאחסון תמונות וסרטונים, אשר עשויה לנוע בין 2-5GB בלבד. לשם השוואה, ב-GB5 ניתן לאחסן כ-1,500 תמונות או כ-30 דקות של סרטוני וידאו ברזולוציית HD. ב 100GB ניתן לאחסן כ-30,000 תמונות או 10 שעות וידאו ברזולוציית HD (ללא כיווץ ופגיעה באיכותן).

על פי תחזיות של גרטנר, הענן האישי צפוי להחליף בהדרגה את המחשב האישי, כמקום שבו הצרכנים שומרים את התוכן האישי שלהם, ניגשים לשירותים ומרכזים בו את חייהם הדיגיטליים. הענן האישי יחבר בין המכשירים השונים בהם יבחרו להשתמש בחיי היומיום. המשתמשים יראו אותו כמקום נייד וזמין תמיד, הנותן מענה לכל צרכיהם הדיגיטליים. בעולם זה אין פלטפורמה אחת והיכולת לנהל מגוון של התקנים ניידים היא הכרחית. הענן האישי יסיט את הפוקוס ממכשיר הלקוח לשירותים מבוססי ענן, המסופקים למגוון מכשירים.

"Pelephone Cloud" מאפשר מודל של Cross Platform, במסגרתו המשתמש יכול להעביר תכנים בין מכשירים מבוססי מערכות הפעלה שונות. כך לדוגמא, ניתן להעביר את התכנים המאוחסנים בענן באופן עצמאי ישירות ממכשיר אייפון למכשיר אנדרואיד ולהיפך. השירות הוא אישי וכל מנוי יוכל להעלות את המידע שלו באופן פרטי לענן בצורה נוחה, מהירה ויעילה בשפה העברית. לאחר הגיבוי, יוכל המשתמש לשחזר את כל התכנים למכשירו הנייד ולגשת לכל התכנים שנמצאים בענן באמצעות המחשב הביתי, שם יוכל לצפות ולהורידם. בעתיד הקרוב, יוכל לצפות בכל התכנים שאוחסנו בענן באמצעות הסמארטפון עצמו ואף לשתף תמונות, סרטונים ועוד. בנוסף, יקבל המשתמש תזכורות למכשיר הנייד לשמירת הנתונים בענן.

כיום חברות הסלולר הישראליות אינן מספקות שירותי אחסון בענן, כאשר אפליקציות הענן הבינלאומיות בדומה ל Dropbox, Google drive, iCloudוכו', מספקות נפח מוגבל חינם ולאחריו גובות מחירים של 5-15 דולר לחודש ואף יותר. יתרון נוסף של השירות הוא יכולת העברת כל התכנים (כולל אנשי קשר) בין תוכנות ההפעלה, בניגוד לאפליקצית ה icloud הבלעדית למשתמשי אייפון ואפליקציות אחסון ייעודיות לאנדרואיד

*הודעה לעיתונות – פורסמה ככתבה וכלשונה

שתף:
-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.
 • ג'וני

  השירות חינם חצי שנה…

 • נתן

  בקיצור, פלאפון הולכת בדרך של אמא שלה, חברת בזק. שהוציאה שירות דומה, אבל חינמי לכל החקחות שלה.

 • הבטחת מידע

  כמה פלאפון אוהבים להדליק אנשים.. מחפשים את הפראיירים הבאים, כול פעם הם מנסים משהו חדש.
  ידוע ומוכר כי המרה איננה אמינה בין בחיובים ובין בשירת שלהם( בקיצור מרמה ושקר).
  בכול אופן אני לא יודע מה איתכם אבל אני הייתי רוצה את מה שחשוב לי להפקיד בידיים איכותיות ולא בידיים שגונבות!!!
  המידה שלי ישמר בכול מקום אחר רק לא אצלם!!!
  לכו תדעו לאן עוד זה יגיע?!?!?!

  • נתן

   למה כל כך לשנוא את חברות ישראליות? מי צריך את המידע שלך!
   הבעיה היא ששירותים כאלו לא נגמרים בנפח, אלא בתמיכה של השירות, שדרוג, ממשק משתמש ועוד. אז במקרה הזה ספק שזה מוצר טוב.
   לכן גם אני אעדיף את גוגל,דרופל, סוגר סינכ שמתמצעים בתחום

   • יון

    סך הכל מוצר טוב שנותן תמורה טובה למחיר.

    לא תקבל דבר כזה מאף חברה סלולרית אחרת ומעבר לכך אתה מקבל תמיכה טלפונית וגם תמיכה בצאט האתר עבור ביצוע פעולות, נפח של 100 גיגה בעלות של 10 שקלים בלבד.

    האלטרנטיבות המוצגות לעיל לא הכי נוחות ולא מתאפשרות במגוון רחב של מכשירים ולא תקבל את אותו המחיר עבור נפח זהה ולא תקבל תמיכה בעברית או תוכנה/אפליקציה בעברית.
    ואם קרה משהו למכשיר ובינתיים אתה עם נוקשה ישן, נראה אותך מסתמך על iCloud או דרופ בוקס.
    אני לא אומר שזה לא אפשרי זה פשוט יכול להיות כאב ראש עבור מספר רב של אנשים.
    לא כל אחד מבין בזה, יש אנשים מבוגרים שרוצים לגבות הכל ורוצים שידריכו אותם בעברית כמובן, אז עם מי הם ידברו? גוגל, מייקרוסופט, אפל?

    אם פלאפון תחליט להשאיר את זה בעלות של 10 שקלים ולא לכל הפחות 20,אז זה לגמרי הפסד שלה.

    אני מאמין שיש פוטנציאל ומדובר בתחרות ואם פלאפון עשתה צעד כזה אז כנראה בקרוב נראה תגובה משאר חברות הסלולרי.
    יש תחרות וזה טוב לצרכן.

    • א.א.

     1. סליחה, אבל יש ועוד איך שירותים חינמיים איכותיים ואינטואיטיביים מאוד, בנפחים של 50GB (ויותר) לאחד, הזמינות ע"ג כל פלטפורמה כגון COPY,MEGA וכו'.

     2. תמיכה טלפונית וצ'אט מטרידות אותי מאוד.. אפליקציה כזו אמורה להיות קלה מאוד לשימוש ושקופה עבור המשתמש, זה לא משהו שאמורים להתעסק איתו יותר מדיי- הרשמה, הגדרה ראשונית וזהו, סיפור של 2 דק' גג.

     3. אם קרה משהו למכשיר ואתה בינתיים אם נוקיה ישן- איזה יתרון השירות הזה יעניק לך ע"פ אחרים?

     4. לא ראיתי התייחסות לשאלות כגון האם תהיה תיקיית סנכרון בין כל המכשירים ולא רק אופ' לשלוח קובץ ממכשיר ספציפי לאחד אחר, האם ניתן ליצור תיקייה משותפת עם לקוח אחר כך שיהיה "ענן קבוצתי"- למשל עבור משפחה שתרכז שם את כל התמונות שכולם מצלמים, אפשרות להעלאה אוט' ואופ' להעלות רק על WIFI, האם תהיה מגבלת גודל קובץ וכו'.