'פיי-פאל' (PayPal), חברת המסחר האלקטרוני הגדולה, מציגה את 'פיי-פאל ביקון' (PayPal Beacon), אמצעי תשלום חדש ומהפכני המאפשר ללקוחות לשלם דרך חשבון ה'פיי-פאל' בכל חנות גם מבלי להוציא הטלפון החכם מהכיס.

ה'ביקון' הוא מתאם USB בטכנולוגיית בלוטות' 4.0 – תקן תקשורת בעל שימוש נמוך בצריכת הסוללה, אשר מזהה כאשר נכנס לטווח הקליטה שלו לקוח עם יישום 'פיי-פאל' מותקן על מכשיר הטלפון, במידה והלקוח הגדיר את היישום מבעוד מועד לאפשר תשלומים באמצעות ה'ביקון' הוא יוכל לשלם "ללא חיכוך" – ללא הצורך בלחיצות על מכשיר הטלפון החכם, חתימה על קבלות או הקשת קוד סודי. הלקוח מקבל התראה בעת ביצוע צ'ק-אין לחנות עם תשלום אוטומטי והזיהוי היחיד מתבצע בקופה על-ידי הצגת תמונה של הלקוח. בחברה מציינים כי המוכרים יכולים לבקש אישור קולי מהלקוח על-מנת למנוע מקרים של התכחשות לעסקה.

כמובן, שאפשרות התשלום האוטומטי ניתנת להגדרה על-ידי הלקוח – ניתן להגדיר גובה סכום אשר ממנו היישום יבקש אישור מבעל המכשיר ולאפשר או לבטל תשלום אוטומטי ברשתות מסויימות. כמו-כן היישום החדש מאפשר הזמנת טובין מראש כך שאין צורך להמתין בתור, קופונים והנחות ואף התראה לפני שלאלו פג התוקף. ה'ביקון' ייכנס בארצות-הברית להרצה ברבעון האחרון של השנה, כאשר השקה מסחרית של המתאם תחל בתחילת 2014.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.