באירוע חגיגי שקיימה פרטנר, מפעילת המותג אורנג' בישראל, הציגה הבוקר החברה (ד') את תוכניותיה בכל הנוגע לדור הבא של שירותי התקשורת הסלולריים בישראל. נכון להיום מרושתת העיר הרצליה באנטנות הדור הרביעי, ועד סוף 2014 צופה אורנג' כי מרבית המדינה תהיה מכוסה תחת שירותי הסלולר המתקדמים והמהירים של החברה.

הדור הרביעי, המכונה LTE, מציע ללקוחות תעבורת נתונים במהירות שטרם נראתה ברשתות סלולריות בישראל.  מהירות ההורדה ברשת זו יכולה להגיע לעד 150Mbps ועד 50Mbps מהירות העלאה בשלב הראשוני, דבר שפותח ללקוחות עולמות תוכן חדשים כמו צפייה ישירה ושידור חי של וידאו באיכות HD, אינטראקציה טובה יותר עם משחקי און ליין ושירותי ענן, תמיכה טובה יותר ברשתות החירום וההצלה ותמיכה רבה יותר במערכות מולטימדיה ברכבים.

"ה-Data עובר למרכז הבמה", אומר מנחם תירוש, מהנדס רדיו ומנהל התפעול הראשי של פרטנר. "בסוף כל השיחות תהיינה מבוססות IP", מדגים תירוש את ההתקדמות הטכנולוגית בתחום. קצב התעבורה הגבוה מאפשר מגוון ישומים, כאשר אחד מהם הוא הצורך ההולך וגובר ברוחב פס העלאה גבוה מול הרשתות החברתיות ושירותי הענן.

בעוד שרשת פלאפון המתחרה הודיעה השבוע על תוצאות מרשימות בבחינות רשת ה-LTE שהיא מקימה, דאג חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר, לציין כי פרטנר כבר מוכנה להפעלתו של הדור הרביעי. מנחם תירוש הוסיף: "אם מישהו היה נותן לנו, היינו מפעילים אותה כבר מחר בבוקר…מאות אתרים מחכים ליום פקודה", הדגיש תירוש את המוכנות הטכנית של החברה עם ההמתנה לאישור בירוקרטי של משרד התקשורת.

אייל אילוז, מנהל חטיבת ההנדסה בפרטנר, הדגים את איכות הדור הרביעי באמצעות שידור וידאו HD שזרם באמצעות הרשת ממועדון הזאפה בהרצליה היישר למסיבת העיתונאים. אבי סינגולדה, מהגיטריסטים המובילים בישראל, שיתף את המשתתפים בקטע מתוך חזרה שהוא מקיים לקראת מופע שיערוך שם הערב. איכות הוידאו והסאונד היו מרשימות, ללא קיטועים, עיכובים והפרעות. "הטכנולוגיה מהווה כר נרחב לתחרות טכנולוגית, כאשר הבסיס לתחרות זה השירותים הצרכניים", מוסיף תירוש.

רשת ה-LTE נפוצה באזורים נרחבים בעולם וכוללת כבר כ-160 מיליון מנויים ולמעלה מ-1000 דגמי ציוד קצה. כפי שדווח כבר רבות, פועל משרד התקשורת לאישור התדרים לשימוש מסחרי ולפינויים משימוש ביטחוני שנעשה בהם עד כה. אחת מההתניות שמעמיד משרד התקשורת בפני הספקיות מחייב אותן לשתף את הרשתות החדשות עם ספקיות נוספות, דבר שגרם לפרטנר לחתום על שיתוף פעולה עם הספקית הוט מובייל.

כך שמלבד הדגמת יכולת מרשימה, לא קיבלנו תשובות על מועדים מדוייקים יותר ותעריפים מתוכננים שתגבה מאיתנו פרטנר. כנראה שלתשובות מדוייקות יותר נאלץ להמתין בסבלנות.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • צה״ל ומשרד הביטחון הם והגורמים היחידים שמונעים כאן הקמת רשת דור רביעי. ומה הטענות שלהם? שהתדרים שמשתמשים בהם ברשת דור רביעי שייכים למשרד הביטחון, והם משתמשים בזה לצורך ביצוע תקשורת צבאית ברמה גבוהה.
  אז הם לא רוצים לשחרר כמות קטנה של תדרים לשוק האזרחי, כי הצבא קודם לכל! הם לא מבינים שלבסוף שוק התקשורת האזרחי ודרישותיו האבולוציוניות הבלתי מתפשרות יכניעו את הפקיד הכי קשוח במשרד הביטחון. שישאלו את עמיתהם האמריקנים והאירופאים…

 • לא לאורנג'! לא לסלקום! לא לפלאפון! לא להוט!
  חברות הקומבינה, התחבולות, הכוכביות, והאותיות הקטנות.
  זה יהיה רלוונטי מבחינתי רק ברגע שגולן או רמי לוי יפרסו תשתית כזו. כי עם כל הכבוד, אני מעדיף לגלוש במהירות סבירה כמו היום עם שירותי סלולר ללא הגבלה וחשבונית שקופה והוגנת לחלוטין, על פני חברה שתיתן לי אינטרנט סופר מהיר אבל גם תיתן לי בום בארנק בסוף החודש וקריזות מול נציגי מכירות שקרנים ולוביסטים עלובים מטעם טייקון כלשהו שמתרוצצים בכנסת ומחבלים לנו בחיים.
  אנשים אל תריעו להם, זו אותה חברה שגנבה אותנו כבר 10 שנים.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  LTE =\= 4G

  מתי תבינו?

  • אנונימי

   כנראה שאתה לא מבין כלום:
   רשת ה LTE = Long Term Evolution לא עומדת בתנאי הסף שנקבע לרשת דור 4 ולכן היא מכונה כך (3.9) למרות שכולם מכנים אותה כ4G.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    כרגע אישרת את מה שאמרתי -_-

 • אודי

  מסכים עד כאב שקודם כל יתנו שרות גלישה מינימלי לדור 3 . מאחר ולפני זה הייתי אצל פלאפון אני רואה בברור הבדל עצום בין הקליטה והגלישה.
  פרטנר ממש על הפנים בעניין הזה,גלישה וקליטה גרועות.

 • קוקו

  פרטנר היא לא "נציגת אורנג' בישראל".
  לאורנג' העולמית (הנמצאת בבעלותה של פרנס-טלקום) אין בעלות על פרטנר.

 • מהירות מגוכחת בדור 3

  המהירות הממוצעת שאני מקבל כשאני מודד כמעט כל יום ברשת הדור השלישי היא בערך 5-6 מגה וזה מגוכח פעם אחת בחיים מדדתי שיא של 12.5 מגה בראשון לציון זה אמור להיות כביכול 14.5 שזאת המהירות המקסימלית של הדור השלישי

 • דני

  קודם כל שיעמדו בקצב של הדור הנוכחי ולא במהירות מגוכחת כמו שיש עכשיו.

 • dfgrokcs2@@

  מי שב012 mobile יהנה מLTE?

  • אנונימי

   אני משאר שכולם יהנו מדור 4 כי לפי דעתי שמים את דור 4 במקום 3 ובמקומות שיש בהם 4 אין 3
   וגם 012 mobile היא חברת הבת של אורנג׳ והיא משתמשת בתשתית של אורנג׳.

 • עם כל הכבוד אני לא ישלם 140 שקל לחודש בדור 4G במיוחד לא לחבילת 1GB מסכנה.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קודם כל , שיכסו עם הדור השלישי את כל הארץ אחרי זה נדבר על דור רביעי אני לקוח שלהם במשך 14 שנים מרוצה סך הכל אבל בביתי יש המון בעיות קליטה של דור שלוש כך שאני נאלץ לגלוש רק על wifi .

  • לא קשור אבל אני ממליץ לך לעבור ל-012 מובייל מהיריות גלישה כמו של אורנג עם מחיר זול מאוד!

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ממש יש…
  הנתבים שלהם בקושי עומדים בפעילות של המודמים "הפשוטים" של ה 50Mbps.
  אנחנו לא נראה שיפור בכלל!!!

  אם ך-LTE בקצה יש נטב נפרד מרשת הקיימת, אז רק המשתמשים הראשונים יהנה מהרשת אבל ברגע כולם יכנסו ל-LTE הכל יזור ל-1-7Mbps במקרה הטוב.

  פרסומת לטיפשים.

 • סוף סוף

  שיקבלו כבר אישור ונהיה כמו כולם במקום 7-10 מגה 30-40

 • lololololololol

  ישששש סוף סוף אבל מתיי זה יגיע לתל אביב?