המפתחים שעומדים מאחורי הרום המצליח לאנדרואיד Paranoid Android הקיים למגוון רחב של מכשירים, השיקו לפני מספר חודשים את ממשק ה-Halo, ממשק ריבוי משימות המחקה את פונקציית ה"ראשים הצפים" (Chat Heads) של פייסבוק, ומאפשר למשתמשים להגיע להתראות שלהם מכל מקום, בעזרת  וידג'ט ה"צף" על המסך וניתן להזזה. ממשק ה-Halo זכה לשבחים על כך שהינו אפשרות חדשנית ביותר, המשפרת את השימוש היום-יומי במכשיר. בגלל הצלחתו הרבה, אפליקציות רבות ניסו לחקות את הצלחת הממשק עם אפליקציה משלהן, כמו ה-Floating-Touch.

כעת, קצת פחות מחצי שנה מאז השקת הממשק המתקדם, צוות המפתחים של Paranoid Android שחררו את גרסתו השנייה של הממשק המתקדם. הרעיון נשאר כמעט זהה, אך כעת הגרסה המעודכנת מציגה את ההתראה השלמה ולא רק שורת טקסט. כך אפליקציות בעלות ווידג'ט בבר ההתראות, לדוגמת אפליקציית המוזיקה או כפתורי הקישוריות (Power Togggles) יכולים להיות מופעלים ישירות מממשק ה-Halo החדש, ואין צורך לפתוח את בר ההתראות על מנת להפעילם. בנוסף, מפתחי הממשק הוסיפו אפשרות ל-Multi-Touch, המאפשר להפעיל את הממשק עם מספר אצבעות, כך שאין למשתמש צורך להפסיק את מה שהם עושים.

אפשרויות אלו יכולות להוות גם מעין רמיזה לאפליקציות ותוספות ייחודיות שיגיעו עם הממשק או יותאמו לו, אך עבור זה נאלץ לחכות ולראות מה Paranoid Android מתכננים עבורנו. יתרה מכך, ישנם עוד מספר תוספות המגיעים עם ה-Halo 2.0, לדוגמת האפשרות להשתמש בחלונות צפים עבור הריבוי יישומים, כלומר האפשרות לפתוח חלון עבור הודעות טקסט או מיילים, אשר יצוף מעל האפליקציה שבשימוש כרגע, ולא יפריע לקיומה. בנוסף, ישנם גם אפשרויות שונות להודעות MMS, אפליקציות של גוגל (GAPPS) מעודכנות, אופטימיזציות למעבדי Krait, תיקוני באגים ב-OTA ועוד מספר תיקונים.

הנה סרטון המציג את האפשרויות המגיעות עם ה-Halo 2.0:

ממשק ה-Halo החדש מגיע יחד עם גרסתו החדשה של הרום, Paranoid Android 3.97. נכון לרגע כתיבת שורות אלו, הממשק החדש נבדק אך ורק על ה-Nexus 4 (שם קוד Mako), אבל הגרסה החדשה של הרום יחד עם הממשק קיימת לעוד מספר מכשירים. ניתן לבדוק האם המכשיר שלכם תומך ברשימת המכשירים המלאה והאם קיימת לו כבר את גרסה 3.97, אך גם אם לא, לאחר בדיקה זריזה בפורומי המפתחים של XDA יש סיכוי שתמצאו גרסה של הרום המדובר גם למכשיר שלכם.

 • יוסי כהן

  משהו ששכחתם לציין הוא שממשק הHALO הזה ייגרום לאנדרואיד לעבוד הרבהההההה יותר לאט ובהרבה אני מתכוון שTRUE SKATE עובד על LOW במקום על VERY HIGH (הוא נתקע בגבוהה עם HALO)
  JETPACK JOYRIDE עובד על הילוך איטי הגלילה נתקעת ואפילו ממשק באר ההתראות עובד בFRAMERATE נמוך בהרבה!(הטלפון שלי באנגלית לכן זו לא בעיית העברית הידועה לשמצה-כן עברית גורמת לגלילה לא חלקה במכשירים מבוססי סטוק)

  אני עם מכשיר הHTC ONE X כך שזהו לא מכשיר חלש. ובכלל כל התסמינים האלו נעלמים ברגע שמסתירים את הHALO אל תוך העיגול האדום שמסיר את הOVERLAY שלו זמנית עד שהוא מופעל מחדש דרך באר ההתראות.
  אני יכול לחיות עם זה.

  אתר כמו זה צריך לדעת שלאנדרואיד יש בעיה כאשר עוד שכבת תצוגה "מסתירה" את האפליקציה הפעילה והוא יעבוד לאט יותר.
  מה שאני אומר כאן אינו תלוי מכשיר! כך גם באג העברית שתוקעת את הגלילה בהגדרות ובעוד מקומות…

  • א.א.

   איזה מוזר שאחרים לא נתקלים בכך.. אני ולפחות 5 מכשירים נוספים בסביבתי הקרובה מריצים PA עם HALO ויישומים תובעניים. עקב תגובתך ניסיתי להריץ גם מס' משחקים והפלא ופלא- זה לא קרה. בנוסף, מי שעדכן ל4.3 סטוק לא נתקל בבעיה בעברית, זה באג בJSS (שכבר טופל).
   להבא, אל תהיה נחרץ כ"כ מבלי לבדוק לעומק.

 • שי

  איך קוראים למשחק סקייטבורד שהם משחקים שם?

 • הלא כל כך מבין

  מה זה הרום שיש בתמונה הראשונה,השני בגודלו?

  • דן

   כולם שם זה PA

 • y

  איך זמני הסוללה עם הרום.

  • א.א.

   אני מגיע בממוצע ל38 שעות עם שעתיים זמן מסך או 32 שעות עם כ3+ זמן מסך וכ20%-30% נותרים.

   • עמרי מרום

    עם איזה מכשיר?

    • א.א.

     N4, עם קרנל של matr1x, זה הממוצע, כבר הגעתי ליותר אם לא יצא לי להשתמש בGPS כלל (יש לי צ.מ. אם אתה מעוניין), הוא גם אחד הקרנלים הורסטיליים ביותר שראיתי.
     בשל המעבר ל-4.3 (JWR) והדליפה של בילד JSS (במקור של הנקסוס 7 החדש), רוב הרומים והקרנלים כיום מבוססים על JSS. מגרסה 3.96, PA מבוסס על JWR בשילוב החידושים מJSS. אם אתה רוצה את matr1x על PA עדכני, ב אפשרויות > אפשרויות מפתח > סמן את disable hw overlays.
     לרומים מבוססי JSS (בערך כל השאר), עם קרנל bricked ראיתי כמה על 15 שעות עם כ-5 שעות מסך ואני בודק עכשיו את הhalfbreed של PA, מעניין אותי לראות מה סטוק יכול לעשות.

 • א.א.

  יצא כבר 3.98.
  לא הבנתי מה זה "תיקוני באגים בOTA". אם הכוונה הייתה למנות תכונות עיקריות של הרום, אז יש את PIE המאפשר לנצל את כל גודל המסך, האפשרות לנהל DPI פר אפליקציה, לשנות ולהוסיף מקשים לnav bar, שינוי ממשק המכשיר לטלפון פאבלט או טאבלט-כללית או פר אפליקציה, עדכוני OTA ועוד..

  • דן

   מה הגירסה הכי גבוהה של הרום ל S3 i9300? אני פשוט לא מוצא מעל 3.5