המפתחים שעומדים מאחורי הרום המצליח לאנדרואיד Paranoid Android הקיים למגוון רחב של מכשירים, השיקו לפני מספר חודשים את ממשק ה-Halo, ממשק ריבוי משימות המחקה את פונקציית ה"ראשים הצפים" (Chat Heads) של פייסבוק, ומאפשר למשתמשים להגיע להתראות שלהם מכל מקום, בעזרת  וידג'ט ה"צף" על המסך וניתן להזזה. ממשק ה-Halo זכה לשבחים על כך שהינו אפשרות חדשנית ביותר, המשפרת את השימוש היום-יומי במכשיר. בגלל הצלחתו הרבה, אפליקציות רבות ניסו לחקות את הצלחת הממשק עם אפליקציה משלהן, כמו ה-Floating-Touch.

כעת, קצת פחות מחצי שנה מאז השקת הממשק המתקדם, צוות המפתחים של Paranoid Android שחררו את גרסתו השנייה של הממשק המתקדם. הרעיון נשאר כמעט זהה, אך כעת הגרסה המעודכנת מציגה את ההתראה השלמה ולא רק שורת טקסט. כך אפליקציות בעלות ווידג'ט בבר ההתראות, לדוגמת אפליקציית המוזיקה או כפתורי הקישוריות (Power Togggles) יכולים להיות מופעלים ישירות מממשק ה-Halo החדש, ואין צורך לפתוח את בר ההתראות על מנת להפעילם. בנוסף, מפתחי הממשק הוסיפו אפשרות ל-Multi-Touch, המאפשר להפעיל את הממשק עם מספר אצבעות, כך שאין למשתמש צורך להפסיק את מה שהם עושים.

אפשרויות אלו יכולות להוות גם מעין רמיזה לאפליקציות ותוספות ייחודיות שיגיעו עם הממשק או יותאמו לו, אך עבור זה נאלץ לחכות ולראות מה Paranoid Android מתכננים עבורנו. יתרה מכך, ישנם עוד מספר תוספות המגיעים עם ה-Halo 2.0, לדוגמת האפשרות להשתמש בחלונות צפים עבור הריבוי יישומים, כלומר האפשרות לפתוח חלון עבור הודעות טקסט או מיילים, אשר יצוף מעל האפליקציה שבשימוש כרגע, ולא יפריע לקיומה. בנוסף, ישנם גם אפשרויות שונות להודעות MMS, אפליקציות של גוגל (GAPPS) מעודכנות, אופטימיזציות למעבדי Krait, תיקוני באגים ב-OTA ועוד מספר תיקונים.

הנה סרטון המציג את האפשרויות המגיעות עם ה-Halo 2.0:

ממשק ה-Halo החדש מגיע יחד עם גרסתו החדשה של הרום, Paranoid Android 3.97. נכון לרגע כתיבת שורות אלו, הממשק החדש נבדק אך ורק על ה-Nexus 4 (שם קוד Mako), אבל הגרסה החדשה של הרום יחד עם הממשק קיימת לעוד מספר מכשירים. ניתן לבדוק האם המכשיר שלכם תומך ברשימת המכשירים המלאה והאם קיימת לו כבר את גרסה 3.97, אך גם אם לא, לאחר בדיקה זריזה בפורומי המפתחים של XDA יש סיכוי שתמצאו גרסה של הרום המדובר גם למכשיר שלכם.