'פראנויד אנדרואיד' (Paranoid Android) היא קבוצה חדשה יחסית בסצינת הרומים למכשירי האנדרואיד. עם זאת, הרום שהיא הכינה הצליח לתפוס תאוצה, בעיקר לאחר שהחברה הציגה את 'פיי' (Pie), אלמנט בממשק המשתמש אשר מסיר את שורת הכפתורים בתחתית המסך לטובת תפריט מעוגל שנפתח בהחלקה מקצוות המסך.

Paranoid Android, ממשק ייחודי.

צבעוני ועמוס בכל טוב

הרום פאראנויד אנדרויד 3.0 זמין כעת להורדה בגרסה מועמדת לשחרור (Release Candidates) – אשר נחשבת ליציבה דייה על-מנת להיות בשימוש יומיומי. הגרסה הנוכחית זמינה עבור מכשירי הטלפון החכמים כמו ה-'גלקסי נקסוס' וה-'נקסוס 4' ומחשבי הלוח 'נקסוס 7' ו'נקסוס 10'.

הגרסה החדשה של הרום כוללת מספר רב של שיפורים והבולט שבהם ביניהם, כאמור, הוא ממשק ה-'פיי' אשר מציג את כפתורי הניווט, חיווי אודות הסוללה ועוצמת הקליטה וכן התראות אחרונות בתפריט מעוגל. בנוסף קיימות יכולות קודמות כמו קביעת הגדרת ה-DPI לפי היישום כך שניתן ליהנות משטח התצוגה הגדול של מכשירי הטלפון החדשים ולהשתמש בממשק מחשב הלוח במקום ממשק הטלפון, כך שיישום הג'ימייל, לדוגמה, יוצג עם תפריט צדדי אשר כולל את שמות התיקיות השונות.

למרות שמדובר בגרסה יציבה חשוב לזכור כי אין זו גרסה סופית וייתכן כי משתמשים שיחליטו להשתמש בה ייתקלו ב'באגים' מסויימים.

סקירה מהירה

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.