אחרי שהודיעה כי ה-Xbox One X החדש יוכל להריץ משחקי Xbox 360, וזאת למרות סקר שמצא כי רוב המשתמשים לא משחקים במשחקים ישנים, הוסיפה מיקרוסופט (Microsoft) עוד קיסם למדורה והכריזה ב-E3 2017 על הרחבה משמעותית של קטלוג של המשחקים הנתמכים בתאימות לאחור: בקרוב יוכלו בעלי קונסולת ה-Xbox One לשחק גם בכותרים שראו אור עבור ה-Xbox המקורית שהושקה ב-2001 וזכתה ללהיטים גדולים במיוחד כמו Steel Battalion ,Halo ,Project Gotham ועוד.

החברה לא מסרה תאריך מדויק בנוגע לשילוב של קטלוג משחקי ה-Xbox בחנות המקוונת אך באירוע ציינו כי הדבר יקרה 'בקרוב', ושאחד הכותרים הראשונים שיהיו זמינים יהיה Crimson Skies: High Road to Revenge, שנחשב לאחד מהמשחקים הטובים ביותר שנכתבו עבור הקונסולה. מכיוון שמדובר בכותרים ישנים במיוחד בחברה ידאגו כי אלו ירוצו באבחנה גבוהה יותר מזו שהושגה על הקונסולה המקורית, וכי כלי להחלקת שינון יסייע להם להראות מיושנים פחות.

ויש גם סוכריה קטנה, אם תרצו לכנות זאת כך, לשחקנים ששמרו על אוסף המשחקים המקורי. אלברט פנלו, ראש מחלקת השיווק בצוות Xbox, ציין בחשבון הטוויטר שלו כי אלו יוכלו להכניס לכונן את הדיסק המקורי של המשחק והדבר יזכה אותם ברישיון לעותק דיגיטלי.

ואפילו עם בקר Xbox מקורי

ובעיתוי שלא היה יכול להיות יותר מושלם, הכריזה הייפרקין (Hyperkin) על שיתוף פעולה עם מיקרוסופט במסגרתו תחזיר יצרנית הציוד הנלווה לחיים את The Duke, בקר השליטה שהושק עם הקונסולה המקורית וזכה ללעג ולמוניטין שלילי בעקבות גודלו העצום, אבל מאז הפך לסוג של קאלט. בהמשך חיי הקונסולה מיקרוסופט שחררה גרסה קטנה יותר של הבקר.

כרגע לא נמסר מהיצרנית תאריך השקה או מחיר, אך כן סופר כי הם עובדים ביחד עם סימוס בלאקלי, אבי קונסולת ה-Xbox המקורית, וכי מדובר בשחזור נאמן למקור עם מספר נגיעות מודרניות. על פי הידוע השלט יצויד בזוג הדקים נוסף, מסך במרכז המציג את הלוגו וכבל באורך 3 מטר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.