גוגל (Google) מעניקה מספר עדכונים לדרייב (Drive), שירות האחסון בענן של החברה ומציידת אותו ביכולת חדשות אשר מנגישות את יכולות ארגון הקבצים של השירות.

משתמשים כבדים בשירותי אחסון ענן לבטח מכירים את סוגיית ארגון הקבצים – שהופכת להיות משימה קשה ככל שמאוחסנים קבצים רבים יותר בשירות, גם בגוגל מודעים לבעיה ובבלוג הדרייב הרשמי הכריזה החברה על מספר אפשרויות לשיפור ארגון הקבצים בגרסה השולחנית (ווב) של השירות.

גוגל הנגישה את כפתור ה'העבר' (Move) ומעתה כאשר נבחר קובץ מסויים הכפתור מופיע בסרגל הכלים וזה מאפשר להעביר את הקובץ אל תיקייה אחרת בשירות. בתצוגה מקדימה של קובץ, הן קובץ מצורף בג'ימייל או קובץ ששותף על-ידי משתמש דרייב אחר, לאחר לחיצה על כפתור ה'שמור בדרייב שלי' (Add to my Drive) יופיע הקישור 'ארגן' (Organize) המאפשר לשמור את הקובץ בתוך תיקייה ייעודית. היכולת האחרונה שנוספה מאפשרת לגרור קבצים אל תיקיות ישירות מדף תוצאות החיפוש בדרייב.

אין ספק שמדובר בשיפורים מבורכים אך נראה כי זה לא מספיק ובדף התגובות ניתן לראות אין ספור משתמשים שמבקשים את היכולת למיין לפי גודל, על-מנת למחוק קבצים גדולים המנצלים שטח גדול  ואחרים המבקשים להוסיף את היכולת לסמן קבצים בתגיות לחיפוש ומיון מהירים יותר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.