הישג לחברת אורנג'-פרטנר, החברה היא מפעילת הסלולר הראשונה בישראל המציעה ללקוחותיה גישה לרשת דור רביעי 4G LTE, אם כי כרגע בעקבות הגבלות משרד התקשורת מדובר על רצועה צרה שלא מאפשר להגיע לקבצים אמיתיים לה מסוגלת רשת דור-4.

בדיקת מהירות רשת דור-רביעי.

משרד התקשורת אישר אמש למפעילות הסלולר להפעיל רשת דור-רביעי, חברת אורנג'-פרטנר היא הראשונה לאפשר ללקוחות שלה (וכיוצ"ב גם לקוחות המותג המוזל 012) להשתמש ברשת הדור-הרביעי, אך יש לציין כי מדובר ברשת דור-רביעי ברצועה של 5MHz המאפשרת לחברה להציע מהירות מרבית של 30-40 מגה נמוך משמעותית מהמהירות אותה קיבלנו על מכשיר ה-Galaxy S5 כאשר השתתפנו בניסוי המקומי שקיימה החברה. החברה עושה שימוש בתדרי 1800MHz שהיו בבעלות החברה ובשימוש רשת הדור 2.5.

על-פי אתר ייעודי שפתחה חברת אורנג' מצויין כי לחברה כיסוי של כ-40 אחוז מהאוכלוסיה והשירות זמין עבר עתה ללקוחות הגרים בתל-אביב, ראשון לציון, הרצליה, רמת השרון, באר-שבע, ירושלים ועוד. באתר עוד מצויין כי החברה מצפה להגיע לפריסה ארצית רחבה עד סוף השנה. לקוחות אורנג' שהם באיזור בעל כיסוי דור-רביעי, מכשירם תומך בתדר 1800MHz צריכים להירשם וזאת על-ידי הזנת המספר הסלולרי שברשותם באתר הייעודי שפתחה החברה, כרגע לא ברור אם באתר יכולים להירשם גם לקוחות 012, בעתיד צפויים להינות מהשירות גם לקוחות 'הוט מובייל' לה הסכם שיתוף אתרים עם רשת אורנג'.

השירות ניתן כרגע ללא תוספת תשלום, מכיוון שזהו אחד התנאים שהציב משרד התקשורת התיר למפעילות להשיק רשת דור-רביעי "זמנית" ברצועה צרה עד שיסתיים מכרז התדרים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.