לקוחות השייכים לאורנג', ולרשת האולטרא-נט החדשה שלה, יזכו ל-40% יותר זמן סוללה במכשירים שלהם בעקבות טכנולוגיה חדשה שהוטמעה ברשת. לפי פרסומי החברה, מדובר בטכנולוגיה שפועלת בכל רשת הדור השלישי של החברה, מותאמת לכל סוגי הטלפונים שמשתמשים בדור שלישי לצורך גלישה, והיא מסופקת בחינם כחלק מהשירות הכללי שמציעה ספקית השירות.

אורנג' מספרת שמדובר בטכנולוגיה שרכשה במסגרת ההסכם עם אריקסון (Ericsson) שהייתה אחראית להקמת הרשת החדשה. תכונה בשם Fast Dormancy (העברה מהירה למצב תרדמה, בתרגום חופשי) מאפשרת לרשת לזהות דיווח של המכשירים על סיום שליחת וקבלת נתונים, ובמקרה כזה לשלוח אות אל המכשיר שמעביר אותו אל מצב שמכונה Ura PCH בו צריכת החשמל נמוכה כמו במצב אי-שימוש, אך הוא מאפשר חזרה מהירה יותר למצב גלישה.

"מדובר בתכונה המתאפשרת על ידי רשת Orange ultranet ומתייחסת לשירותי העברת נתונים. תכונה זו דרשה הטמעה ובדיקות רבות שבוצעו בכדי לוודא שאין כל פגיעה במשתמשים", נמסר מאורנג'.

לפי סקר שערכה החברה, באמצעות חברת הסקרים 'הגל החדש', נושא חיי הסוללה מהותי מאוד עבור משתמשי טלפונים חכמים. לפי הנתונים שעלו מהסקר, 78% מהנשאלים טענו כי הסוללה מתרוקנת מהר מידי והם מעוניינים בפתרון, 87.3% פירטו כי הבעיה העיקרית בטלפונים חכמים היא נושא התרוקנות הסוללה, 57.4% העידו שהם מצוידים במטען לכל מקום אליו הולכים, 55.1% מבעלי הטלפונים החכמים מוצאים את עצמם ללא סוללה במהלך היום.

הפתרון החדש, כך טוענים באורנג', יציע תשובה לרוב הבעיות הללו.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.