אורנג' משדרגת את הרשת

לאחר כשנתיים בהן עיקר הבאזז בתחום הסלולר בישראל נע סביב המהפכה שהוביל שר התקשורת היוצא משה כחלון להוזלת מחירי התקשורת, מנסות הספקיות הגדולות להחזיר לבמה את נושא הטכנולוגיות, שנדחקו בשנים אלו מהתודעה הציבורית. הבוקר הודיעה אורנג' על השקת ultranet, שהיא לדבריה "הרשת המתקדמת בישראל", בה הושקעו יותר מחצי מיליארד ש"ח עד כה.

השקת הרשת החדשה מתרחשת לאחר שהחברה שדרגה בשנה האחרונה את רובה המוחלט של תשתית הסלולר שלה למערכת חדשה ומתקדמת הכוללת תמיכה במהירויות גלישה מהירות יותר של עד 42Mbps ותכונות תקשורת חדשות, ביניהן שיחות קוליות באיכות HD ותמיכה בטכנולוגיית התקשורת LTE (דור 4).

השוואת מהירות גלישה – אורנג' מול הספקיות המתחרות

עם סיום השדרוג בוצעה בהזמנת החברה השוואת מהירויות גלישה בינה לבין מתחרותיה פלאפון, סלקום והוט מובייל. הבדיקה, שבוצעה ע"י מכון הגל החדש, מדדה את מהירויות הגלישה ב-6 סוגי סמארטפונים, ביניהם אייפון 5 של אפל, Galaxy S 2 ו-Galaxy S 3 ו-Galaxy Note 2 של סמסונג, One X ו-8x של HTC וטאבלט הגלקסי טאב 8.9 של סמסונג, ב-40 מקומות אקראיים ברחבי הארץ. לפי התוצאות, ברוב המקומות ובכל המכשירים נמצא כי מהירות הגלישה באורנג' ultranet מהירה מהמתחרות.

חידוש אחר שהחברה מתגאה בו במיוחד הוא שיחות קוליות באיכות HD, שאורנג' היא הספקית הראשונה בישראל ובין הראשונות בעולם התומכת בה. HD Voice Calls היא טכנולוגיה שהושקה לראשונה במולדובה בספטמבר 2009, ומשתמשת בסטנדרט קידוד שפותח ע"י נוקיה החל מסוף שנות השמונים. AMR-WB מרחיב את טווח התדרים המשודרים ע"י הטלפונים על מנת לאפשר איכות קול גבוהה יותר תוך סינון רעשים איכותי יותר. כבר עכשיו יכולים לקוחות אורנג' בעלי אייפון 5 ליהנות משיחות באיכות זו בעת חיוג לחברים המצוידים גם הם באייפון החדש, והחברה עסוקה עתה בבדיקת איכות השירות במכשירים נוספים כגון כל מכשירי הגלקסי של סמסונג, One X ו-8x של HTC ומכשירים מסדרת Xperia של סוני. החברה הסבירה לנו שמטרת פתיחת השירות ההדרגתית היא להספיק לבדוק אותה על כל מכשיר בנפרד ולוודא שהיא נתמכת באופן מושלם ומעניקה ללקוחות את החוויה הטובה ביותר. בעתיד צפוי השירות להיפתח לכל המכשירים התומכים באופן אוטומטי.

וידאו: המחשה של איכות שיחות קוליות באיכות HD