בעוד מרבית יצרניות הסמארטפונים המובילות מבטיחות לנו טכנולוגיית הטענה מהירה ככל האפשר, נראה כי דווקא Oppo הסינית, המוכרת בעיקר בשווקי המזרח ואירופה, מצאה את הנוסחה המנצחת לטעינה מהירה. עוד מציגה החברה טכנולוגיית ייצוב תמונה חדשנית.

למרות העובדה שאינה הציגה את מכשיר הדגל הבא שלה בתערוכת הסלולר שנערכת בברצלונה, נראה כי היצרנית הסינית פיתחה שתי טכנולוגיות חדשות שעתידות להופיע ולהשפיע על המכשירים הבאים שלנו. האחת, טכנולוגיית טעינה מהירה הנקראת Super VOOC, אשר מבטיחה טעינה מלאה (100%) של המכשיר ב-15 דקות בלבד. הטכנולוגיה שהוצגה מתייחסת לסוללה בהספק של 2,500mAh בכבל microUSB או USB Type-C. כך או כך, זה נחשב מהר לכל הדעות, עוד יותר מהר מאשר טכנולוגיית QuickCharge 3.0 של קוואלקום הקיימת בשבב Snapdragon 820. שם מבטיחה הטכנולוגיה טעינה של 80 אחוזים בתוך 35 דקות.

על-מנת לשבור את הנוסחה וכדי להשיג טעינה מהירה יותר, השתמשה Oppo באלגוריתם חדשני שמפחית את המתח החשמלי בזמן הטעינה, אך יחד עם זאת מווסת את עצמו באופן אוטומטי כאשר הסוללה הגיעה לטעינה מלאה. לטענת היצרניות, תהליך זה ישמור על חיי ואורך סוללה תקינים. החברה לא פירטה טכנית את הדברים, אך כן ציינה כי נדרש מתח סטנדרטי להטענה (5V), אולם מדובר בסוללה ייעודית המסוגלת כפי הנראה להיטען במהירות באמצעות זרם גבוה.

הסוף לתמונות מטושטשות?

בנוסף לטכנולוגיית ההטענה המהירה, מבטיחה Oppo גם לשים סוף לתמונות מטושטשות שנגרמות עקב רעידות ותזוזות של היד בזמן הצילום. בעוד שכיום מייצב התמונה שקיים במרבית הטלפונים החכמים נמצא בעדשה, פיתחה היצרנית טכנולוגיית צילום חדשה, כזו שתמקם את ייצוב התמונה דווקא על החיישן. החברה הוסיפה לחיישן בולם זעזועים המורכב משלושה צירים כך שיפחית את טשטוש התמונה שנגרמת עקב תזוזה של היד – דבר שלטענתה לא ישפיע על הצילום עצמו.

היצרנית הסינית Oppo נחשבת ל"עוף מוזר" בקרב הצרכנים וידועה בגימיקים אותם מביאה לצרכניה ולמכשיריה: בשני מכשירי הדגל האחרונים שלה, Oppo N1 ו-N3, שילבה היצרנית מצלמה אחורית בעלת יכולת כוונון עצמאית של 360 מעלות. היא גם נחשבת לזו שעומדת מאחורי מכשירי ה-OnePlus וכי מידי שנה היא משיקה מספר מכשירים הנחשבים לאיכותיים אולם התמחור שלה נותר לרוב גבוה, לא פחות מהיצרניות המתחרות.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.