בואו נדבר רגע על 'אבטחת המידע' בטלפון. השבוע בכיר בגוגל ומנהל האבטחה בחברה, אדריאן לודוויג, טען שאנדרואיד לא פחות מאובטחת מאשר iOS. כן, אתם יודעים למה הוא התכוון. אחת הטענות היא שאנדרואיד נחשבת לקלה לפריצה וניתן בקלות, יחסית, לשלוף את המידע ולהעביר אותו הלאה.

ובכן, ללא ספק שנעשו שיפורים לאורך השנים במערכת האנדרואיד. במיוחד באבטחת מידע והרשאות אפליקציות החל מגרסה 6.0, המוכרת בשם 'מרשמלו' ועד גרסת האנדרואיד 7.0 'נוגט'. אבל, למה ומדוע מנסה גוגל להדוף את הצקצקנים לגבי אבטחת המידע במערכת? למה לא במקום זאת, יחנכו את המשתמשים מה מותר ומה אסור לעשות בטלפון הנייד שלהם. מדוע אסור להוריד אפליקציות ממקורות לא מורשים, ללחוץ על כפתורים בדפדפן בלי לשים לב מה באמת האזהרות אומרות, למה לא כדאי לשמור מידע רגיש בטלפון, להצטלם בעירום, ואיך לגבות את מה שצריך. למקרה ש.

הרי זה לא ממש משנה אם אתם משתמשי אנדרואיד או iOS. בשני המקרים הבעיות קיימות ובשני המקרים, המידע האישי שלכם יכול לעבור לגורם צד שלישי. מלבד זאת, גם לא ממש חייבים לפרוץ לכם למכשיר כדי לקבל עליכם מידע, כי אתם עושים זאת בעצמכם בכל פעם שאתם מורידים משחק או אפליקציה 'חינמית'. אלה לרוב שותלים מערכת פרסומות שעוקבת אחר השימוש שלנו בכל רגע נתון ויודעת מה אנחנו אנחנו אוהבים, היכן אנחנו נמצאים ומתי אנחנו הולכים לישון. אל דאגה, זאת רק כדי להפוך אותנו למטרה קלה עבור מפרסמים. הרי מה שווים כל חיינו אם אין בהם פרסומות?

אבל בעצם, מה אתם מסתירים שם בחייכם האישיים? מה יש אצלכם שהוא כל כך מסקרן שהעולם ייפול מהרגליים כשהסוד יופץ? איזה האקר יהיה חייב לפרוץ לכם למכשיר כדי לשלוף את המידע ולהשתמש בו כנגדכם?

אם זה באמת כל כך חשוב, אתם וודאי אנשים מעט יותר משכילים לדעת לא להשתמש בכלים הרגילים שכולנו משתמשים, נכון?

 

הטור פורסם לראשונה בניוזלטר השבועי של TGpsot, גיליון 109. רוצים לקבל את כל העדכונים אחת לשבוע? הירשמו כאן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.