אופרה (Opera) הכריזה על שיתוף פעולה עם 14 יצרניות מכשירי אנדרואיד ואלו יציעו את ישום ניהול צריכת הנתונים Opera Max כחלק אינטגרלי במערכת ההפעלה.

יישום Opera Max של החברה שהביאה לנו הדפדפן באותה שם מאפשר לחסוך בצריכת הנתונים הסלולרית על-ידי שימוש בטכנולוגיות דחיסה. בנוסף, היישום מאפשר צמצום ה״בזבוז״ של חבילת הגלישה על-ידי ניהול והגבלה של היישומים המותקנים על הטלפון.

בחברה מציינים כי יישום ה-Opera Max מייעל את צריכת הנתונים בעד 50 אחוז, בעת שימוש ביישומים רגילים ואליו יישומי הזרמת ווידאו כמו YouTube, Netflix או Hulu נהנים מחסכון של עד 60 אחוז בצריכת נתונים וזאת ללא ירידה מורגשת באיכות.

בין 14 היצרניות ניתן למצוא את Samsung, Xiaomi או Hisense, שעל-פי הערכות יביא לכך שעד 2017 היישום יותקן על 100-מליון מכשירים. בחברה מציינים כי מהיישום ירוויחו במיוחד צרכנים להם יש חבילה גלישה סלולרית מוגבלת וכן משתמשים במדינות מתפתחות שם חבילות גלישה גדולות עדיין יקרות במיוחד.

יש לציין כי כבר בעבר החברה הציעה בדפדפן מתוצרתה את יכולת ה-Opera Turbo, דחיסה של דפי הרשת והתמונות על-מנת לחסוך ברוחב הפס ובחבילת הגלישה. בזירה המקומית Onavo מציעה פתרון דומה על-ידי דחיסה של הנתונים דרך שרת פרוקסי, טרם שליחתם אל המכשיר.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • RuR

  פשוט מעצבן שסמסונג מתקינים אפליקציות מובנות של כל חברה שרק מבקשת…

  • אור

   +1 +1 +1 +1 +1+1+1+11+1+1+1+1 +1+1+1
   בגלל זה אני שוקל אם נקסוס או סמסונג.

 • אור

  מכריחים אנשים להשתמש בדפדפן שלהם… אנדרויד נקי הכי עדיף.

 • Osher Abergel

  לדעתי חבל שכך,כי אני השתמשתי בדפדפן הזה כמה פעמים והוא הרבה פחות נוח,מעוצב ומהיר מהכרום.
  בכל אופן,אם הוא יותקן במכשירי סמסונג כבר מהדור הבא,הם יעברו את רף 100 מיליון המשתמשים בקלות

  • אור

   לא נראה לי שמשהו ישתמש בזה באמת
   ימחקו את זה ויורידו את כרום 🙂

   • נתנאל

    ממש לא.
    הורדתי אותו עכשיו והוא שימושי ביותר ובאמת עושה רושם שהוא אכן מייעל את הצריכה, עם עיצוב חדיש המותאם לעיצוב של אנדרואיד לוליפופ/מרשמלו, בניגוד למצולם בכתבה.

    • אור

     ממש לא בשבילך.
     כרום מהיר הרבה יותר ויפה יותר ממנו, הרבה אנשים מעדיפים את כרום מאשר אופרה. זה מחרפן אותי שאופרה מכריחה אנשים להשתמש בדפדפן בשביל להצליח. אני קונה רק נקסוס או אייפון, אני ממש לא רוצה דברים מיותרים על הטלפון שלי.

 • נתנאל

  העיצוב של היישום נראה מיושן, אבל כנראה שזה מה שייעל באמת את הצריכה, אפשר להסתדר עם זה.