אופרה (Opera), יצרנית הדפדפנים הוותיקה, השיקה דפדפן חדש בשם Coast עבור משתמשי ה-iPad שמציע שינוי מהותי לעומת הדפדפנים הקודמים שהציעה החברה לתחום המובייל ולמחשבי ה-PC. מדובר בדפדפן המאפשר למשתמשים לגלוש באתרי אינטרנט רגילים באופן הדומה יותר לדרך בה הם משתמשים באפליקציות המותקנות בטאבלט שלהם: פחות כפתורים – יותר שימוש במחוות לצורך הגלישה והדפדוף באתרים בהם מבקרים.

מסך הבית של Coast מציג את שדה הכתובת וכן שורה של צלמיות המייצגות דפים בהם גלש המשתמש לאחרונה, באופן שמזכיר את המראה כשפותחים לשונית גלישה חדשה בגרסה הרגילה של אופרה. המשתמש יכול לבצע התאמה אישית ל זו. החלקת שורת הכתובת כלפי מאפשרת למשתמש לפתוח ממסך חיפוש מלא בו הוא יכול לבצע חיפושים בסגנון הרגיל, כולל ביצוע השלמה אוטומטית למחרוזות חיפוש פופולריות או כאלה שהמשתמש כבר ביצע בעבר. במהלך הגלישה באתרים השונים ניתן לגשת בחזרה למסך הבית ולרשימת האתרים האחרונים בעזרת שתי צלמיות הממוקמות בחלק התחתון של המסך. החלקת האצבע לימין או לשמאל, ודאי תנחשו, תגרום לדפדפן לבצע את פקודות החזרה וקדימה המוכרות מתחום הדפדפנים המסורתיים. החלקה כלפי מטה מראש המסך תגרום לביצוע פקודת רענון לאתר בו נמצאים.  שינוי נוסף הוא המעבר של החברה לדפדפן מבוסס WebKit, אותו המנוע מאחורי הדפדפן של אפל ושל גוגל.

"כיום אתרים ואפליקציות מזמינים אותך לבצע עמם אינטראקציה בדרכים חדשות, אך עיצוב הדפדפן עבור טאבלטים לא דוחף אותנו להשתחרר מההשפעות של הגלישה במחשב ובטלפונים הסלולריים. עיצוב הדפדפנים בטאבלטים הרגיש עבורי מיושן, דבר שהפריע לי" אמר הוב קליינהוט, מנהל פרויקטים באופרה.

אם אתם בעלים של iPad תוכלו להוריד את Coast מכאן. האפליקציה מוצעת חינם אין כסף, אך לצערנו היא לא כוללת תפריטים בשפת הקודש.

 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.