קשה להתעלם ממבול התקני המחשוב הלביש שהוכרזו לאחרונה ושמתיימרים לשמש עבורנו כמדריכי כושר אישיים המלווים אותנו לאורך כל היום. בעוד שאפל (Apple) רמזה, בכנס המפתחים האחרון שקיימה, כי נושא חיישני הבריאות נמצא בפיתוח מתקדם, גוגל (Google) הכרריזה באופן רשמי על ה-Android Wear – מערכת ההפעלה למוצרי המחשוב הלבישים. אך האם אנחנו מצליחים להתרגל לעידן החדש ולענוד צמיד אלקטרוני שילווה אותנו לאורך היום ויספק לנו נתונים על עצמנו? ממצאי סקרים חדשים מגלים כי מרבית מרוכשי מוצרי המחשוב הלביש מפסיקים את השימוש הקבוע בהם.

על פי ממצאי הסקרים, שבוצע על ידי חברת הייעוץ הבינלאומית Frost & Sullivan, נמצא כי רק 29% מהנשאלים מצהירים כי הם עונדים את מוצרי המחשוב הלביש באופן קבוע, 15% ציינו כי הם עונדים אותם רק בעת ביצוע פעילות גופנית, 48% עונדים אותם "לעתים" ו-8% הפסיקו לענוד אותם לחלוטין. כשנשאלו מדוע החליטו שלא לענוד אותם באופן קבוע, ציינו 36 אחוזים מהנשאלים כי איבדו את המחוייבות שלהם לתכנית הכושר, הבריאות או הדיאטה שהחלו. אחרים ייחסו זאת לתוכנה ולאופן השימוש, ויש שלא אהבו לקבל את הנתונים משום שאלה לא עמדו בציפיות המשתמשים.

עוד עולה מנתוני הסקרים כי מרבית המשתמשים במוצרים אלה נמצאים בקבוצת הגיל 18-34, ורבים מהם ציינו כי השימוש במכשירים אלה הניב להם ערך בריאותי. משתמשים מבוגרים יותר, מקבוצת הגיל 50 ומעלה, מתייחסים למוצרים אלה בצורה שונה ו-30 אחוזים מהם לא מצאו שום ערך בשימוש במחשוב לביש. כמו כן, זמינות המכשירים ועלותם משפיעות על קצב האימוץ של מכשירים אלה.

סמסונג (Samsung), נייקי (Nike), חברת Fitbit ועוד משווקות מוצרי מחשוב לביש, חלקם גם צמידי כושר. אלה מוכרים בעיקר כצמידים המכילים חיישני תנועה וחיישנים המסוגלים למדוד מדדים נוספים כמו דופק, חמצן בדם ועוד. פעילות המשתמש מנוטרת, המידע משודר לסמארטפונים ואף להתקנים אחרים, וממידע זה ניתן לגזור תוכניות כושר וטיפים בריאותיים. אפליקציות שונות מוזנות ממידע זה וניתן להשתמש בו למגוון רחב של שימושים.

האם גם אתם מחזיקים בצמיד כושר חכם? יש לכם שעון חכם מאחד הדגמים שהושקו בשנים האחרונות? נשמח לשמוע גם מכם מה אתם חושבים על הממצאים שפורסמו בכתבה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.