קניות ברשת

בשורה לצרכנים ברשת: מיום ראשון הקרוב, לא יחול מכס על מוצרים שעלותם תהיה מתחת ל-500 דולרים. מדובר בעליה של 175 דולרים לעומת הרף הקודם, שעמד על 325 דולרים בלבד.

התקנה החדשה של משרד האוצר היא על מוצרי הלבשה השונים השונים: הלבשה וטקסטיל, מוצרי הנעלה, וגם מוצרי קוסמטיקה וטואלטיקה. השר לפיד, שחתם על הצו שייכנס לתוקף ביום ראשון הקרוב, אמר שמדובר בצעד נוסף להורדת יוקר המחיה ועידוד התחרות: "אנחנו מסתכלים גם אל העתיד ולכן יצאנו היום בבשורה ואישרנו העלאה של הפטור המלא מתשלום מכס לייבוא מוצרים דרך הרשת, כשזהו צעד נוסף שמצטרף למאמץ להורדת מחירים ועידוד התחרות במשק".

יש לציין כי הפטור ממכס אינו כולל את הפטור ממע"מ, שעדיין עומד על כנו וכל מוצר מעל 75 דולרים יחויב ב-18% מע"מ שיגבו מערך הקניה. יודגש כי הפטור האמור לא יחול על יבוא מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים, כשעדיין לא ידוע האם יבוטל המכס גם על מוצרי האלקטרוניקה השונים, בפרט: טלפונים חכמים, טאבלטים, קונסולות משחק וכ'ו.

הבשורה המשמחת מגיע לצרכן הישראלי בדיוק בזמן הנכון. בעוד כשבועיים ייערך ה-Black Friday, יום המכירות (סיילים – Sales) השנתי בארה"ב אשר מביא כל שנה מחירים אטרקטיביים ועושה רושם שלא מעט ישראלים ינצלו זאת כדי לקנות מגוון רחב של מוצרים מכל הסוגים ובכך לחסוך כסף לעומת מחירם בארץ.

התמונה באדיבות Shutterstock

-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".