בניגוד להשקות של מכשירי OnePlus הקודמים נראה כי OnePlus 3 לא זוכה לאותה קבלת פנים אוהדת לה זכו קודמיו, למרות שמדובר במכשיר מרשים על פניו עם תג מחיר תחרותי. הסיבה היא ככל הנראה שסמוך להשקה עלו תלונות על כך שזיכרון העבודה בנפח 6 ג'יגה-בייט, אחד המאפיינים הבולטים במכשיר, לא מנוצל כראוי.

אם לא די בכך, על-מנת להציג צבעים בולטים יותר ב-OnePlus כיוונו את רווית הצבע באופן גבוה מדי. זה הוביל לכך שבביקורת באתר Anandtech 'קטלו' את המסך וציינו ש-"אין גרוע ממנו" וכי דיוק הצבע "שגוי לחלוטין" מכיוון שהוא בפרופיל קרוב ל-NTSC ולא sRGB. לא מדובר בבעיית חומרה אלא בכוונון של היצרן, שכן מסכי ה-AMOLED מיוצרים על-ידי סמסונג (Samsung) והם לא סובלים מכזה חוסר דיוק. אם להוסיף חטא על פשע בחרו ב-OnePlus לא להטמיע פרופיל-צבע נוסף כדי לא לפגוע בחווית השימוש.

נראה כי תלונות המבקרים לא נפלו על אוזניים ערלות ועדכון תוכנה ל-OxygenOS 3.1.4 ששוקל 12 מגה-בייט מטפל בסוגיות השונות: ניהול הזיכרון כעת פחות אגרסיבי, דבר שיוביל לביצועים טובים יותר בריבוי משימות, נוספה אפשרות לבחירה בפרופיל צבע sRGB וכפי שניתן לראות בתמונה שהעלה מנהל הקהילה של OnePlus המסך כעת מציג צבעים רווים פחות. בנוסף העדכון כולל תיקונים לסוגיות הקשורות לשמע.

כרגע העדכון לא מיועד לכלל הצרכנים וקיבלו אותו רק מכשירים שיועדו לסקירה, נראה כי בחברה מתכוונים לאסוף משוב מהמבקרים טרם הפצתו לכלל המשתמשים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.