עם כל הבאזז סביב מכשיר ה-OnePlus One, קצת הפתיע אותנו לשמוע על כמות המכירות שפרסמה היום החברה. היצרנית הסינית חשפה כי מאז שהכריזה עליו בחודש אפריל האחרון היא מכרה חצי מיליון יחידות ומטרתה לחצות את רף המיליון יחידות עד סוף השנה.

מדובר במספר נמוך לכל הדעות, שכן הוא מחוויר בהשוואה למכשירי דגל אחרים במיוחד לאור העובדה כי הוא זכה להכרה רבה ברשת. אולם בחברה טוענים, ובצדק יש לציין, כי היא מוכרת מכשיר ברווח נמוך מאוד ועם תקציב פרסום מינימלי. זו גם הסיבה מדוע היא לא מחזיקה מלאים ופועלת בשיטת ההזמנות – כדי להקטין את הסיכון עד כמה שניתן.

“לרוב כאשר משיקים מוצר (טלפון חכם), החודש הראשון הוא החם ביותר ואילו בחודש השני והשלישי המכירות יורדות מהר מאוד”, אמר אחד ממקימי החברה, קרל פי (Carl Pei). “כאשר מסתכלים על גרף של ה-OnePlus One אפשר לראות כי המכירות רק ממשיכות לעלות.”

OnePlus פרצה לתודעה במהלך השנה כאשר הציגה את מכשיר ה-One במחיר מוזל של 300 דולרים בלבד לצד מפרט חזק (כיום זמין רק דגם ה64 ג’יגה-ביט ב-349 דולרים). תוסיפו לכך שגם צוות CyangoenMod אחראי לעדכוני המערכת ושהדרך היחידה לרכוש את המכשיר דרך הזמנות מוקצבות מחברים, קיבלנו הצלחה מסחררת בהתחשב בעובדה כי מדובר ביצרנית קטנה ולא ממש מוכרת. [לסקירה המלאה שלנו]

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.