חובבי גרסת אנדרואיד נקייה שמחו: OnePlus מאפשרת לבעלי מכשיר ה-One של החברה להחליף את גרסת ה'רום' של המכשיר עם רום AOSP נקי לגמרי של גוגל.

החברה פרסמה הודעה במערכת הפורומים שלה (להזכירכם, גם לנו יש מערכת פורומים) כי היא מאפשרת מעתה להוריד למכשיר ה-One גרסת אנדרואיד נקייה ללא שינויים, כאילו היה המכשיר מכשיר נקסוס. הרום שעלה לאתר הוא אנדרואיד KitKat בגרסה 4.4.4 ובהודעה בפורום ישנה אפילו הדרכת כיצד לצרוב על המכשיר את הרום המקורי של גוגל. הרום מגיע ללא יישומי גוגל אך בהודעה ישנו קישור להורדה של יישומי גוגל בנפרד.

נזכיר כי בשווקים מסויים המכשיר מגיע שהוא מריץ את ה-Color OS, גרסה מותאמת של אנדרואיד והחברה מאפשרת בקלות יחסית להחליף את הרום המותאם בגרסת רום של CyanogenMod שהיא קרובה יותר לגרסה הנקייה של גוגל אך עדיין כוללת מספר התאמות כמו אפשרות להחלפת ערכות נושא, יישום מצלמה ייעודי, יישום מוזיקה ועוד. עוד ניתן לראות בהודעה את הגישה של OnePlus בכל הנוגע לצריבה של גרסאות רום אחרות – בהודעה מצויין כי (בניגוד לחברות אחרות) צריבה של הרום לא תביא לביטול האחריות, אם כי אם המכשיר יגיע למצב של Brick, מצב בו הוא לא נדלק כלל או מערכת ההפעלה לא מצליחה לעלות החברה תתקן אותו למרות שמצב כזה לא מכוסה במסגרת האחריות.

יש לציין כי הגרסה הנקייה לא חפה מבעיות כלל ובהודעה מצוין כי ייתכן שמד-ההטיה (ג'ירוסקופ) לא יעבוד כמו שצריך בחלק מהדגמים ואפשרות ההצפנה וה-VPN לא עובדות, אך ייתכן כי בעזרת הקהילה יותקנו הסוגיות הללו בעתיד. בהודעה לא מצוין האם עדכונים עתידיים יגיעו באמצעות מנגנון העדכונים דרך OTA או שמא המשתמשים שעדכנו לגרסה זו יאלצו לבצע צריבה מחדש. עוד על המכשיר בסקירה שפרסמנו השבוע.

OnePlus One

מכשיר ה-OnePlus One הוכרז באפריל 2014, בעל מסך 5.5 אינץ' ברזולוציה Full HD, מבוסס על מעבד Quad-core 2.5 GHz Snapdragon 801 וזיכרון RAM של 3GB. המכשיר רץ על מערכת האנדרואיד עם גרסה ייעודית של CyanogenMod, מצויד במצלמה 13 מגה פיקסל וסוללת 3100mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.