הבאזז הרחב לו זכתה OnePlus לפני ואחרי השקת ה-One, נתון בחלקו גם לעובדה כי הוא הגיע עם מערכת ההפעלה Cyangen OS, מפתחי רום CyanogenMod הפופולרי. מאז ועד היום עברו לא מעט על היצרנית הסינית האלמונית דאז ובין היתר השיתוף הפעולה בין השניים עלה על שרטון.

למרות זאת, Cyangoen המשיכו בעדכונים למכשיר ה-One, גם אם לא רציפים, כשהאחרון שבהם היה בתחילת החודש, אולם נראה כי OnePlus לא רוצה כנראה לקחת סיכונים והיא פיתחה והשיקה כעת את OxygenOS, מערכת ההפעלה פרי פיתוחה – גם ל-One.

הגרסה החדשה, OxygenOS 2.1.4 המבוססת על גרסת האנדרואיד 5.1.1, והיא כוללות את שללא האפשרויות הבסיסיות הקיימות המוכרות לבעלי OP2, אולם הגדרות MaxxAudio (אקולייזר) לא יהיו זמינות במכשיר כמו גם אפשרות הצילום RAW במצלמה. כן יש את אפשרויות ההרשאות המתקדמות כמו גם שינוי צבעי הערכה לכהים.

המעוניינים להחליף את מערכת ההפעלה, צריכים לדעת כי מדובר בעדכון ידני והוא לא יכול להיות מותקן באופן אוטומטי (OTA), כמו גם, העדכון מוחק את כל התוכן האישי ומחזיר את המכשיר לברירת המחדל. כדי לעדכן, יש להוריד את הקובץ, להיכנס למצב ריקוברי (Recovery) ולבצע את ההתקנה משם ולפי ההוראות הרשמיות. עוד יש לציין כי מי שמכשירו בעל הרשאות רוט (Root), אינו יכול לעדכן דרך TWRP אלא רק באמצעות הריקוברי המקורי.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • RuR

  אוקסיג'ן ממש לא מהירה (LG G4 עם סנאפדרגון 808 מהיר יותר מ-Oppo 1+2 עם סנאפדרגון 810!) וגם ממש לא יציבה (תסתכל בפורומים). ברור שבאוקסיג'ן יש יותר התאמות מבסטוק, אבל זאת לא ההשוואה בכלל. בסיאנוג'ן יש הרבה יותר התאמה מבאוקסיג'ן, ואין פה שום תחרות. אין שום הצדקה כדי להחליף את סיאנוג'ן באוקסיג'ן.

 • דן

  איקיולייזר של Maxx Audio ושמירת קבצי raw במצלמה קיימים בopo הרבה לפני שהop2 יצא לשוק.
  אם כבר אז יש גזילת פונקציות.

 • דן

  ההשוואה היא ל cyanogen OS לא לסטוק

  Cyanogen לוקחת את oxygen בלי תחרות בכלל.

 • ‫ברק יעקובי‬‎

  צודק, אל תחליפו. לי יש op2 ואישתי יש opo. המכשיר שלה עובד מהר יותר.

  • קוראים אותי

   זה מוזר…
   העיקר אמרו על op2 שהוא "flagship killer 2016"…

   • נתנאל

    לא "אמרו", מנכ"ל החברה אמר וטעה בגדול…

 • RuR

  אין שום סיבה להחליף. סיאנוגן הרבה, אבל הרבה יותר מהירה ויציבה, ויש גם הרבה יותר התאמה אישית.

  • נתנאל

   גם Oxygen OS מהירה ויציבה עם הרבה התאמות אישיות לא פחות מסיאנוגן.
   היא מזכירה בדיוק את האנדרואיד סטוק של גוגל ואולי בגלל זה אתה טוען שיש פחות התאמות, אבל אתה טועה, באוקסיגן יש יותר התאמות מבאנדרואיד סטוק ואיתי יכול להודות בזה…
   לא קשור, אבל לדעתי האוקסיגן אוס יותר שימושי ויותר יפה מהאנדרואיד סטוק של גוגל ואם הייתי יכול, הייתי מחליף את האנדרואיד סטוק של גוגל באוקסיגן אוס.

   • תוהה

    מה? יש לך מכשיר עם cyanogen os ואחד עם oxygen os?

    כי ההבדלים לא מינוריים, לא באפשרויות ההתאמה ובטח שלא ביציבות. לא מאמין? מזמין אותך לקפוץ לקב' ONEPLUS הישראלית בפייסבוק.

    לOPT עוד לא פתרו את כל הבעיות באוקסיג'ן והוא הושק איתה, אני לא סומך עליהם עם הOPO עד שיוכיחו אחרת.

    ומה הרציונאל כדי להצדיק את ההחלפה? למה להכניס ראש בריא למיטה חולה? פחות אפשרויות ויותר באגים, בלי שום דבר משמעותי לתרום. אגב, COS, דומה לסטוק כל עוד לא בחרת לשנות דברים, זה בדיוק היופי.

    אתה יודע, חלק מהסיבה לקנות נקסוס היא עבור היצע הרומים המעולה שלו, הנקסוסים שלי בילו זמן לא מבוטל על CM. פה קיבלתי CM מותאם בדיוק לחומרה ומרגישים את זה. כמחליף רומים סדרתי, לא חשתי צורך להחליף את הסטוק של הOPO שלי, אני מקבל כל מה שאני רוצה: מע' הרשאות, עדכוני אבטחה, חיי סוללה מעולים, אפשרויות התאמה ואופציות שימושיות במקום שלל גימיקים.