מכשיר ה-OnePlus 5 נחת אצלנו לביקורת מלאה, ועד שנסיים אותה קיבלנו לא מעט שאלות ממכם הגולשים בעמוד הפסייבוק שלנו. אז הנה מקבץ השאלות והתשובות שלנו על המכשיר החדש של וואן פלוס 5.

כמה בעייתי הג'לי אפקט?
ובכן, גם אנחנו קראנו על התופעה המוזרה הזו, אשר בגלילה מעלה או מטה נוצר אפקט מסוים שזכה לכינוי "ג'לי אפקט". ניסינו להבין במה מדובר ולכן בדקנו את הגלילה במספר יישומים כמו פייסבוק, וואטסאפ, הגדרות המערכת או בדפדפן – אבל לא הבחנו במשהו יוצא דופן. אז אולי הבעיה קיימת, אבל במספר מועט של מכשירים – אם בכלל.

שווה לעזוב את מכשירי הדגל של סמסונג בשבילו?
זו שאלה שאנחנו תמיד נשאלים. האם לרכוש מכשיר כזה או אחר, מה עדיף, מי יותר טוב. אין תשובה מושלמת כמו שאין מכשיר מושלם. לכל מכשיר חסרונות ויתרונות, שעבור משתמש אחד ישנן דברים שיכולים להיות נורא חשובים  ועבור אחר ממש לא. אז אם נתייחס ספציפית להבדלים בין Galaxy S8 אל מול OnePlus 5: שניהם מכשירים חזקים. האחד עם מסך רחב ושוליים גולשים לצדדים, השני עם מסך גדול יותר. האחד עם ממשק מותאם והשני משתמש בממשק הקרוב ביותר של מערכת האנדרואיד סטוק. האחד חסין למים והשני לא. שינוי נוסף הוא המחיר, אשר יכול להגיע לכ-600 שקל הפרש. אז מה חשוב לכם יותר מכל מה שציינו? תעשו את החשבון לבד.

איך הוא נראה בהשוואה לגלקסי S8?
הנה תמונה

שווה לשדרג מ-OnePlus 3?
דגם ה-OnePlus 3 הוא בן שנה וקצת. לא הרבה זמן אם תשאלו אותנו כדי להצדיק החלפה. מה גם המפרט של OnePlus 3 עדיין נחשב לחזק ומוביל ושבב Snapdragon 820 אף לא קיים במכשירי דגל אחרים כדוגמת LG G6. אז להחליף? רק אם ממש זה בוער לכם לחדש, אבל לא באמת צריך.

טלפון בלי עמידות למים ואבק יכול להיות מתחרה למכשירי דגל?
וודאי שכן. נתחיל מכך שעמידות למים, כמו הרבה טכנולוגיות אחרות שמוטמעות במכשירים היום (מסך רגיש ללחיצה, מצלמה כפולה, חיישן טביעות אצבע) הן רק תוספות שימושיות ולא מעבר לכך. חסינות למים בפרט זה טוב שיש, אבל הוא בטח לא נדרש בשימוש היום יומי שלנו. גם אם מכשיר הוא חסין למים אין כל סיבה מוצדקת ונכונה לנצל זאת ולקחת את הסיכון המיותר הזה.

איך המצלמה בהשוואה לגלקסי S8?
שאלה מעניינת כי וואן פלוס התמקדה בדגם זה ביכולות הצילום. OnePlus 5 הוא נושא מערך צילום כפול הבנוי מחיישן 20 מגה פיקסל עם מפתח צמצם F/2.6 ועדשת טלפוטו וחיישן נוסף 16 מגה פיקסל ומפתח צמצם F/1.7. שני החיישנים תוצרת סוני (Sony). אצל סמסונג החיישן לא השתנה מהדגם הקודם ונותר 12.2 מגה-פיקסל, אבל עם חיישן מעט משודרג מדגם S5K2L2 ISOCELL.

אז מי יותר טוב? ביצענו מספר בדיקות צילום שונות: בחוץ באור יום, צילום תקריב וצילום בחדר חשוך שבו פועל רק מסך מחשב. בכל הבדיקות השתמשנו במצב אוטומטי בלי לגעת בהגדרות (פרט ליחס של 4:3 ונגיעה במסך למיקוד). בבדיקה הראשונה באור יום לא ראינו כל הבדלים.

בבדיקת תקריב שני המכשירים סיפקו גם כן תוצאות טובות. לא היו הבדלים כמעט רק ברמת האור שקולט כל חיישן. בבדיקה השלישית בחדר חשוך, ההבדלים היו בולטים לטובת ה-Galaxy S8 אשר הצליח לקלוט אור רב יותר ממסך  המחשב שפעל. זה הבדל משמעותי אם תשאלו אותנו.

הנה מספר דוגמאות מטה, לתמונות נוספות ובאיכות מלאה הקליקו כאן.

כמה זמן טעינה?
מטען ה-Dash Charge החדש מטעין מהיר למדי. בתוך כשעה ורבע OnePlus 5 הוטען במלואו. היתרון הנוסף הוא כאשר ממהרים לצאת ואין הרבה זמן להשאיר את הטלפון במטען. בעשר הדקות הראשונות המטען הצליח להטעין כ-20% מהסוללה.

הרמקול ממוקם למטה. האם זה מפריע במשחקים וסרטים?
זה תלוי איך אוחזים במכשיר. משחקים לאורך, כלומר שאוחזים במכשיר במצבר מאונך אין הפרעה לאודיו שכן הרמקול ממוקם בצד שמאל(במידה ואתם ימניים). במצב מאוזן יש סיכוי רב שהיד תחסום את הרמקול ואז כבר לא שומעים טוב. זה קורה בעיקר במשחקים הפועלים לרוחב.

יש אוזניות בערכה?
לא, אבל זה לא מפתיע. רוב היצרניות אינן כוללות כבר אוזניות בערכות האביזרים. בערכה של OnePlus 5 יש מטען Dash Charge וכבל USB ל-USB C האדום והאיכותי. אה, ויש גם מגן מסך המגיע מודבק כבר על המסך.

האם מבחינת גודל מתאים לשימוש ביד אחת?
לא. זהו מכשיר גדול ולא נעשה כמעט שיפור בגודל בהשוואה לדגם הקודם. המסך נותר 5.5 אינץ' ללא צמצום כמעט בשולי המכשיר וכן הכפתורים בחלק התחתון תופסים מקום נכבד.

מתי מגיע לישראל?
OnePlus 5 צפוי לנחות באופן רשמי בישראל בזמן הקרוב. בינתיים דגם ה-6 ג'יגה-בייט נמכר דרך ייבוא מקביל סביב 2,300 שקל. מעבר לים הוא נמכר ב-499 דולר, שהם כ-1,750 שקל לפני מיסים. (גילוי נאות: את המכשיר קיבלנו מאתר GearBest).

יש לכם שאלות נוספות? כתבו לנו כאן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.