זמן קצר לאחר המשבר מול Cyanogen (סיאנוג’ן), צוות ה-OnePlus (וואן-פלוס) החלו בעבודה בפיתוח מערכת הפעלה עצמאית ונפרדת, ה-Oxygen OS וכעת, צוות הפיתוח נחשף.

היום חשפה החברה את הלוגו החדש וכן מידע על הצוות שיקדם את פיתוח המערכת ההפעלה, זו שצפויה להגיע על בסיס גרסת האנדרואיד 5.0 לוליפופ (Lollipop). מתברר, כי בין חברי הצוות מועסקים מפתחים שהיו עד לאחרונה עסוקים בפיתוח גרסת הרום הפופולרית Paranoid Android, המתחרים של CyanogenMod.

בין האנשים החדשים שהועסקו אפשר למנות את Aaron Gascoine, אחד ממייסדי הרום, Arz Bathia מעצבת ממשק (UX/UI) ועוד מפתחים שהגיעו איתם. לדברי החברה, כ-50 מהנדסים נוספים יועדו לפרויקט.oneplus_oxygenos_logo

בחברה עדיין לא חשפו מה הם השינויים והחידושים ברום החדש, אשר מבוסס על ממשק האנדרואיד הנקי (AOSP), כך שעוד הפתעות צפויות להגיע.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • K

  נראה שוואן פלוס ממש נפגעו מסיאוג׳ן וממש שונאים אותם עכשיו אם הם בחרו מישהו מפרודיאה אנדרואיד והם בטח יקחו כמה דברים מהאום שלהם

  • nirmitlamed

   האמת החדשות האלו הצליחו להפריח חיים מחדש בחברה. כולם היו נגד המהלך בהתחלה בגלל הטענה שהטלפון נקנה בגלל ש- cm מפתחים רום רשמי בשביל המכשיר. כעת אנחנו יודעים שמספר החברים בצוות המפתחים הם משתייכים לקבוצה Paranoid Android שמוכרת לכולם. יחד עם זאת הפרטים שנחשפו מעידים שהרום יהיה כמעט כמו רום של נקסוס מלבד לשינויים קלים שאמורים להקל על חווית המשתמש מבחינה פונקציונלית אבל לא משהו מוגזם. בגירסה הראשונה הם מתכוונים לשחרר את הרום עם מעט מאוד פיצ׳רים ולהתמקד ביציבות. בגירסאות הבאות הם מתכננים להוסיף עוד שינויים כמו אפליקציה חדשה למצלמה ולא המצלמה של גוגל כפי שתהיה בגרסה הראשונה.

   בשורה התחתונה, כיף שהחברה מקשיבה לקהל שלה. מקווה מאוד שבמידה והרום יצליח להביא יציבות ועדכונים מהירים, שיזנחו את שאר הרומים האחרים על מנת לתת כמה שיותר דגש לאוקסיג׳ן שנשמע מעולה! אולי הוא באמת יהפוך להיות לנקסוס קילר.