HTC וסמסונג (Samsung) השיקו לאחרונה מכשירי דגל חדשים ומנצנצים, ושני המכשירים כבר הושקו גם בישראל באופן רשמי. הם עמוסי יכולות, הם מציעים עדכונים רבים ואין ספק שהם גם נראים טוב. החלטנו לקחת את שני המכשירים, ששייכים לצמרת הגבוהה מבחינת המחירים שלהם, ולעמת אותם אחד מול השני וזאת כדי לנסות לעזור למתלבטים לקבוע באיזה מכשיר כדאי להם לבחור.

עיצוב

סמסונג ללא ספק עשתה קפיצת דרך ארוכה עם סדרת ה-Galaxy S6 בכל הקשור לעיצוב. למעשה, ככל הנראה מדובר בשינוי הגדול ביותר בדור הנוכחי. אין כבר יותר פלסטיק ומעתה, הכל מתכת וזכוכית. זה בעיקר בא לידי ביטוי במסגרת אלומיניום יפיפייה, גב זכוכית נעים למגע וגימור מבריק במגוון צבעים מרהיבים וסוף סוף, בהרגשה שמחזיקים משהו יוקרתי ביד. עוביו של המכשיר 6.8 מ”מ בלבד כאשר חלקו הקדמי עדיין דומה מאוד למכשיר ה-Galaxy S5, אולם מספיק הצצה קטנה מהצד כדי להבין כי הוא שונה לגמרי.

HTC-One-M8-vs-Galaxy-S6-side-2

HTC ממשיכה למעשה באותו קו עיצוב כבר בפעם השלישית, ולדעתנו עדיין מדובר בעיצוב היפה ביותר למכשירים סלולריים שיש כיום עלי אדמות. איכות הגימור גבוהה מאוד, כאשר הגב והמסגרת נראים כיחידה אחת גדולה ומוצקת, בטקסטורה מוברשת ונוצצת. בדור האחרון היא בחרה לעשות מעין מדרגה קטנה במסגרת ונראה כאילו תושבת המסך וגב המכשיר הם בשני חלקים, דבר שלדעתנו מעט פגע בעיצוב. גם עוביו פחות מחמיא ועומד על 9.6 מ”מ, הרבה יותר מזה של ה-S6, ויש לנו עדיין תלונה חריפה על אורכו 'המבוזבז' ביחס לגודל המסך. בקדמתו קשה לפספס את זוג הרמקולים הגדולים ובדופן ימין את הכפתורים הדקיקם, אשר זכו גם הם לעיצוב מתכתי.

HTC-One-M8-vs-Galaxy-S6-side

הזוכה: שני המכשירים נראים ומרגישים נהדר. ללא ספק סמסונג הציגה שדרוג משמעותי בעיצוב בהשוואה לדור הקודם, אך עדיין במבחן המציאות, HTC נראה מעט טוב יותר, בזכות העובדה כי הגב מתכתי והגימור מוברש, ולמרות כי הוא כבד, בעל שטח מסך מבוזבז יותר וגם עבה יותר, הוא דווקא מרגיש נוח ביד בזכות הקימור בגבו. אבל, אם היינו משווים אליו את ה-Galaxy S6 Edge, כנראה שהבחירה שלנו הייתה אחרת.

מסך

גם השנה, שתי היצרניות נשארו עם גודל מסך כמעט זהה. ה-One M9 מצויד במסך 5 אינץ’ מסוג SuperLCD ומציע רזולוציה זהה לקודמו – 1,920×1,080 פיקסלים. סמסונג אף מעט הקטינה את המסך ל-5.1 אינץ’ אך שדרגה את הרזולוציה ל-2,560×1,440 פיקסלים, תוך שהביא ממשיכה להשתמש בטכנולוגיית SuperAMOLED הוותיקה.

שני המסכים נראים טוב מאוד, ואולי תופתעו אבל מסך QHD לא מציג הבדל גדול בחדות התמונה מול Full HD, כך שקשה היה לנו לראות הבדלים בגזרת הפיקסלים. שני המסכים חדים מאוד ורק אם ממש, אבל ממש נתאמץ נמצא אולי יתרון קל לרזולוציה של סמסונג.

אבל ההבדלים טמונים דווקא בצבעים. יש הבדל לא קטן בין מסכי LCD ו-AMOLED, שלדברי רבים LCD מציג צבעים טבעיים יותר בהשוואה לניגודיות הגבוהה במסכי OLED. את זה ניתן לראות בבירור בין הצבעים של האייקונים השונים ובתמונות, אך היתרונות של ניגודיות גבוה במסך ה-S6 מתבטא בצבע השחור המוחלט, והצבעים העשירים יותר, שלכאורה פחות אמיתיים אך לדעתנו יותר מרהיבים.

בכל הקשור לבהירות המסך, לסמסוג יש יתרון בולט באשר לשימוש במכשיר באור שמש ישיר ואילו ל-HTC יש יתרון בשימוש בתוך מבנים.

המנצח: בכל הקשור למסכים בכלל, זה עניין של טעם אישי ולדעתנו, למרות כי מדובר בצבעים זחיחים ופחות אמינים, אנו יותר נהנים להתבונן על מסך ה-Galaxy S6 וללא ספק הוא עדיין לדעתנו המסך הטוב ביותר שאפשר למצוא בטלפונים.

HTC-One-M8-vs-Galaxy-S6-back

תוכנה

שתי היצרניות ממשיכות להשתמש בממשקים ייחודיים מעל לאנדרואיד. ל-HTC יש את Sense ולסמסונג יש את TouchWIZ. ההבדלים בגרסאות האחרונות אינם גדולים במיוחד על גבי גרסת האנדרואיד 5.0 Lollipop, אבל בהחלט שניהם נעימים ונוחים לשימוש. לכל אחת יש מגוון של יישומים נוספים, ווידיג’טים, ערכות נושא וגם תזרים עדכונים – HTC BlinkFeed ו-Briefing המבוסס על Flipboard אצל סמסונג.

Galaxy-S6-TouchWIZ

שני הממשקים נראים טוב, נוחים לשימוש וכוללים מגוון גדול של אפשרויות. אצל HTC יש הרגשה כי מדובר בממשק קל יותר, למרות כי בפועל שני הממשקים תופסים לא מעט נפח אחסון (בין 7 ל-9 ג’יגה-בייט), זאת אולי כי הליטושים שעשתה החברה עם ה-Sense 7.0 קטנים יותר והיא עדיין משתמשת באלמנטים מקוריים של מערכת האנדרואיד כמו שורת ההתראות והכפתורים כחלק מהממשק.

HTC One M8 Sense 6

ב-Sense מגוון הווידיג’טים גדול יותר, וכן יישומים שכל הזמן מתעדכנים כמו הגלריה, Zoe, נגן המוזיקה ועוד. גם העובדה כי רוב היישומים של HTC נמצאים כעת ב-Google Play ומתעדכנים על בסיס קבוע בלי קשר לעדכוני התוכנה, נותנים אצלנו נקודות בונוס, צעד שרק כעת סמסונג מתחילה לעשות.

המנצח: אמנם סמסונג שיפרה את ממשק ה-TouchWIZ 5.0 הוותיק, נוספו לו עוד אלמנטים והוא הפך לקליל יותר בהשוואה לגרסאות הקודמות. אין השהיות והוא עובד טוב, אבל לדעתנו, הממשק של HTC עשיר ומעניין יותר.

מצלמה

הצעד הכה מתבקש מ-HTC הגיע. כן, אנחנו מדברים על כך שהחברה החליטה, סוף סוף, לזנוח את מצלמת ה-UltraPixel הנוראית, ולצייד את המכשיר בחיישן איכותי בגודל 20.7 מגה פיקסל. למען האמת, מצלמת ה-UltraPixel עברה קדימה, ולאחורית נוספו עוד מספר אלמנטים חדשים. מלבד זאת, המצלמה מסוגלת לצלם וידאו [email protected] לעומת זאת, ממשיכה להגדיל את החיישן בכל דור, ו-Galaxy S6 זכה לחיישן 16 מגה פיקסל עם מייצב תמונה אופטי. לצד זאת, ממשק המצלמה זכה לשדרוג יחד עם אפשרות צילום וידאו [email protected]

ובכל זאת, מי מצלם טוב יותר? את הבדיקה ערכנו על ידי צילום מספר תמונות יחדיו בשני המכשירים כאשר תנאי הצילום והזווית זהים. כמו גם הגדרות הצילום (אוטומטי ללא HDR).

Galaxy-S6-vs-HTC-One-M9-Camera-test-2 Galaxy-S6-vs-HTC-One-M9-Camera-test
דגימות נוספות HTC One M9
דגימות נוספות Galaxy S6

בתוצאות ניתן להבחין כי ה-Galaxy S6 מתמודד טוב יותר בעת צילום תמונות בתאורה נמוכה כמו זו שצילמנו ברחוב בשעות הערב. בזמן שאצל ה-One M9 התאורה גרמה למריחה בתמונה, ה-S6 התמודד טוב יותר וגם יצר פחות רעש דיגיטלי. בתמונה בצילום באור יום כמעט ולא רואים הבדלים, אולי פרט לכך שהצבעים מעט יותר עשירים ב-S6 והתמונה במעט יותר מוארת. ה-M9 הצליחה להתמקד מהר מאוד על אובייקטים והצילום מהיר, ל-S6 יש פתיחה מהירה של המצלמה על ידי הקשה כפולה על כפתור הבית.

HTC-One-M8-vs-Galaxy-S6-front

המנצח: Galaxy S6 בעיקר בזכות היכולת שלו להתמודד עם תנאי תאורה חלשים, שם החיישנים מתקשים יותר מאור יום והחיישן של סמסונג עשה זאת ללא ספק טוב יותר.

ביצועים

סיבוב פרסה חד עשתה סמסונג כאשר היא החליטה להשתמש בשבב ה-Exynos 7420 במקום להציע שתי גרסאות כפי שהייתה עושה עד כה, וזה כפי הנראה היה צעד חכם מאוד. השבב החדש מצליח להוציא ביצועים גבוהים בהרבה מזה של המתחרה, Snapdragon 810 בכל מבחן ביצועים שהרצנו. כך ביישום הביצועים Antutu, קיבלנו תוצאה של 55 ל-58 אלף נקודות ב-One M9, זאת לעומת 71 אלף נקודות ב-Galaxy S6.

HTC-One-M8-vs-Galaxy-S6

אמנם ההבדלים לא גדולים בין השבבים, בין אם זה תדר מהיר יותר במעט אצל סמסונג, 2.1GHz לעומת 2.0Ghz בשמונת הליבות של Snapdragon 810, וגם הזיכרון זהה – 3GB לזיכרון העבודה. אבל השינוי טמון דווקא בטכנולוגיית היצור – 20 ננו-מטר אצל Snapdragon ו-14 ננו-מטר של סמסונג, וזה משפיע רבות הן על הביצועים, גודל השבב, צריכת ההספק שלו וכתוצאה גם התחממות המכשיר. אגב לגבי זה נציין כי שני המכשירים מתחממים בפעילות מאומצת. לא נתקלנו במצב כי בזמן חוסר שימוש הם התחממו, אבל שכן זה קרה והשתמשנו בהם לאורך זמן, שניהם התחממו לא מעט, אולי  עם יתרון קל סמסונג.

המנצח: סמסונג ללא ספק עשתה כאן צעד שהזניק אותה קדימה, וזה מה מספק לה את הקדמה הטכנולוגית וגם העליונות בביצועים.

עוד בנושא

סוללה ותוספות

אם מדברים על חווית מולטימדיה, זה אומר כי לא רק המסך חשוב כאן אלא השמע ואת זה יש ל-HTC בשפע. זוג רמקולי ה-BoomSound הסטראופוניים הקדמיים עושים את העבודה ואחראים לא רק לעוצמה אלא גם לאיכות יוצאת דופן. הרמקול הבודד של סמסונג איכותי גם הוא וגם עוצמתי, אבל הוא עדיין לא משתווה לזה של HTC, והבחירה למקם אותו בחלק התחתון דווקא גרועה לדעתנו שכן האחיזה במכשיר לרוחב יכולה לגרום לנו להסתיר את הרמקול.

עם המעבר למתכת, סמסונג גם הסירה את האפשרות להחלפת סוללה. לא משהו שלדעתנו קריטי מאוד אם לוקחים בחשבון שכיום לרוב המכשירים אין סוללה נשלפת, אבל החיסרון הגדול יותר היא האפשרות להרחיב את זיכרון המכשיר. כן, סמסונג מציעה 32 ג'יגה-בייט אחסון פנימי בסטנדרט ואפשר גם להגיע ל-128 ג'יגה-בייט, אבל חריץ זיכרון הוא עניין של נוחות למשתמשי האנדרואיד, דבר ש-HTC הבינה ועשתה בדור האחרון של ה-One.

מבחינת סוללה, שני המכשירים מגיעים עם סוללה דומה: 2550mAh ב-Galaxy S6 ו-2840mAh ב-One M9. זו הפעם הראשונה בה סמסונג מורידה את הספק הסוללה במכשיר דגל, אבל באופן מפתיע היא מצליחה להחזיק מעמד טוב יותר. בבדיקה סינטטית בה המכשירים עבדו עם בהירות אוטומטית וניגנו סרטון ב-Mp4 בלופ, הצליח ה-S6 להחזיק 12 שעות אל מול 9 שעות של One M9. באופן כללי הסוללה של HTC אזלה לנו מהר יותר במהלך היום לעומת ה-S6 שהצליח לצלוח יום וחצי. אגב, שניהם מציעים הטענה מהירה באמצעות מטען ייעודי.

גזר הדין: בסופו של יום, אלו שני מכשירים איכותיים מאוד המציגים מפרט משובח, מראה מודרני ויוקרתי, איכות צילום מצוינת וחווית שימוש מעולה. אבל אם נסכם את כל הדברים שעברנו עליהם בהשוואה, יש מנצח אחד ובהפרש לא גדול: Galaxy S6 – בגלל המסך, הביצועים, המצלמה והסוללה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • TheAlonm .

  מי שלא השתמש בHTC אין לו מה להגיב כי אף אחד שאין לא השתמש לא יודע מה זה בכלל HTC, אני משתמש בHTC כבר יותר מ 6 שנים, מילה שלי ששום פלאפון שלהם לא נהרס אצלי אפילו פעם אחת. ה ONE M9 לוקח בגדול את סמסונג, לא משנה מה, אבל HTC היו הרבה יותר טוב מסמסונג, סמסונג מייצרת פלאפונים מעפנים, זולים, ומשעממים, הממשק של סמסונג פשוט על הפנים כל הזמן נתקע או קורס…… סמסונג זה פשוט זוואה באמת זוואה, גם הG4 שהביצועים שלו לא משהו יחסית לפלאפונים החדשים, סוללה שקרנית בקיצור

 • Asaf Moraz

  איך מכונת שיווק משומנת הצליחה לעבוד על רובכם! פשוט לא יאמן! והבעיה כאן היא ברמה עולמית, אם כי בעיקר ישראלית, אני מודה! ה- HTC עדיף! אל תאמינו למי שאומר לכם אחרת. סמסונג זו חברה שלא עושה בקרת איכות למוצרים שלה ובכל סדרה מוצאים פגם אחר. בגלקסי S3 – תופעת המוות הפתאומי, ב- S4 – סוללות מתנפחות וכו'. המסכים מציגים צבעים לא אמיתיים ונצרבים בקלות ויש להם המון תקלות, תקיעות, התחממויות, לאגים ובאגים. אז נכון שהגלקסי S6 וה- Edge טובים יותר מקודמיהם מבחינת ביצועים, אבל על חברה עם מוניטין כל כך דפוק לא הייתי סומך יותר. מעבר לכך, הם גם הלכו אחורה והסירו תמיכה בכרטיסי זיכרון, בהגנה נגד מים ובסוללות נשלפות. לכן, אני במקומכם הייתי שוקל היטב לפני רכישה של מוצר מבית סמסונג. ועזבו אתכם מה שכתוב, תבדקו פיזית או שתשאלו חבר שאתם סומכים עליו…

 • אורנגאוטן

  המכשיר מחזיק 20 שעות ליתר דיוק, בהתחלה היה בעיה עם הסוללה כי סמסונג פוש והwifi, זללו סוללה, תקלה זו תופל על ידי סמסונג ועוד מעט יהיה עוד עדכון, שיטפל בדליפת הזיכרון של גירסאת לוליפופ, שעוד יותר זוללת סוללה, אז הוא יחזיק יותר מ 20 שעות.
  הסוללה היא מסוג חומר חדש לא כמו ב lg ו htc.

  • דגכ

   אתה משקר או בור, אבל הסוללה היא ממש לא מ"סוג שונה".

 • ….‬‎

  גלקסי אס 6 מכשיר מצוין, ובהחלט טוב יותר מה-M9, אבל אם ישוו אותו ל-G4 מיד יהיה אפשר לראות שאין פה בכלל תחרות

  • רון וייצמן

   יש מלא השוואות ביוטיוב. וLG G4 לא מגרד את התחת של הגלקסי.

   • ….‬‎

    אני אפילו לא אטרח להסביר לך עד כמה סמסונג עושקים אותך על הזבל שלהם…

    • אורנגאוטן

     על איכות משלמים, מעדיף לשלם יותר על פלאפון טוב מאשר על פלאפון שכל שנה אצטרך לתקן אותו ויש המון תקלות בבניה של lg.

  • 369

   טעות, LG חברת מקררים ולא יותר, הא מתאימה לאנשים שלא מבינים כלום אבל משחקים אותה כאילו הם כן, כמו בG3 חרא של פלאפון *בכל* מבחן הוא איטי מאוד בעל לאגיים בממשק, מריץ משחקים בצורה זוועתית ומסך על הפנים, אבל מה LG מצאו סלוגן מיוחד שוואלה תופס אנשים כמוכם שחושבים שהם חכמים "זה 4K" מסך הכי טוב, כן כן ו….כן, זה בכלל 2K, זה אוכל תסוללה ב"צורה מיוחדת" וכמובן גומר על המעבד וגורם להתחממות מוגברת, המסך לא היה נראה טוב הצבעים דהויים ולא משתווה למסך של הגלקסי או המתחרים, אבל מה? קנית מסך 4K….טוב תמשיך לקנות LG ואני אמשיך לקנות פלאפונים טובים ללא קשר לחברה.

  • MrIGM

   רק בעיות יש בLG ועוד הוא בא עם מעבד ישן וראם DD3 בהשוואה לDD4 של הS6. עלק אין תחרות לך תלמד קצת.

 • ….‬‎

  אין תחרות. HTC One M9 נכשל

  • TheAlonm .

   אוי נו באמת, אף אחד לא יודע לעשות פה סקירה, הגלאקסי S6 נכשל, HTC הפלאפון הכי טוב שיצא!

 • מישהו

  אני חושב שהhtc מכוער וגם שהמימשק שלו מכוער ולא נוח ושהפלאפון בכללי לא משהו עיכוץ ירודה במצלמה גם גלקסי לא משהו הכי טוב זה נקסוס 5 וg3 בg4 שינו את המימשק לפחות יפה אבל עדיין המימשק כימעט נקי לגמרי והפלאפון יפה

  • אורנגאוטן

   הממשק של סמסונג נקי מאוד, לא יודע מתי החזקת גלקסי אס 6, לך לחנות ותראה הוא ממש קרוב לממשק הנקי.

  • TheAlonm .

   השתמשת בו? עבדת איתו? אתה לא יודע מה אתה רושם בכלל, HTC לקחה מקום ראשון בעולם עם הממשק שלה, הוא נחשב לממשק הכי מהיר בשוק, ושעובד ללא תקיעות וללא באגים בכלל, תחשוב לפני שאתה רושם משהו כזה אידיוטי

 • שושו השועל

  S6 החזיק סוללה יום וחצי ???
  בטח עם מכשיר סגור…

 • אורנגאוטן

  בקשר לתוכנה ולעיצוב המכשיר, זה ממש לא כמו שרשמתם, סמסונג הורידה כמעט כל דבר אפשרי מהאנדרואיד וההגיון מאחורי זה פשוט מי שרוצה יותר דברים יוריד או מהחנות של סמסונג או מהגוגל פלי, אם מסתכלים על התוכנה, הדרך של סמסונג יותר הגיונית, ואם אתם מחפשים וודגטים ובגלל זה נתתם יתרון לHTC, שה' יעזור לכם פשוט כל היום תורידו דברים למכשיר של סמסונג ויהיה לכם ים של וודגטים חיים מאיזה סוג שאתם רק תרצו.
  בקשר ליופי איך אתם שופטים ומכניסים מראה למשוואה, זה טעמו של כל אחד, לדעתי HTC מכוער אש לאומת סמסונג, איזה יתרון אתם נותנים למראה…
  זה לא אמור להיות בכלל בסקירה…. נראה את HTC מול סידרה של אידג?

  ובקשר לכרטיס SD, סוף סוף נפתרנו מהדבר המיותר הזה, פשוט מיותר בעידן של היום.

  מה שחסר זה עמידות למים ואז המכשיר של סמסונג מושלם.

  • איתי מקמל

   עיצוב הוא אכן עניין של טעם. הן בממשק והן במראה המכשיר. לגבי SD זה חסרון איך שלא מסתכלים על זה. תמיד צריך שתהיה את האופציה למשתמש – הוא יבחר האם צריך או לא.

  • ….‬‎

   מה שתגיד…

 • התמני

  צריך לעשות השואה עם
  Lg4 vs s6

 • Manor

  אתם יכולים לעשות כתבה כזאת על הgalaxy s6 לעומת ה LG G4?
  אני ממש מתלבט איזה מהם לקנות

  • user30000z

   תקנה את ה s6

   • אני עדין מעדיף m9

    למה אתה כזה בטוח שהs6 יותר טוב מg4 חוץ ממהירות הוא לא יותר טוב.

    • 369

     גלקסי יותר טוב מLG אין תחרות בכלל, תראו השוואות ביוטיוב של אנשים שמבינים ולא כאלה שנוטים לצד מסוים סתם או אם אתם מבינים תקראו בGSM ARENA ישמה מפרט וכתבות מקצועיות נטו.

     • TheAlonm .

      גלאקסי חרא, תמיד יהיה חרא, פלאפונים זולים ולא שווים שקל, ייצא ה Z4 סמסונג תצטמק

      • 369

       צודק, אבל הגלקסי 6 לא רואה lg אבל בהחלט הסוני זה הפלאפון הכי טוב ויפייפה שראיתי.
       אני עם 1+1 דרך אגב..

  • Oneplus

   תקנה את ה oneplus two

   • אלון

    ONE PLUS TWO לא יצא בכלל

  • Yossi Cohen

   תקנה zenfone 2

  • רון וייצמן

   קנה אייפון 6+