כל טרנד חייב בסוף למות: אפליקציית סנאפצ'ט (Snapchat) ידועה בעיקר כרשת חברתית לשיתוף תמונות וסרטונים של צעירים, שבעיקר מצלמים את עצמם בפוזות מפדחות ומוסיפים אנימציות וגיפים לתמונה כדי להפוך אותה לשטותית ומשעשעת. אלא שה-Wall Street Journal גילה לאחרונה שלפחות 14 אחוזים ממשתמשי האפליקציה סיימו מזמן תיכון, והם בגילאי 35 ומעלה, שזו עלייה של 2 אחוזים לעומת השנה שעברה. המחקר שנערך אף טוען כי 70 אחוז ממשתמשי הסמאטרפונים כיום נמצאים בסנאפצ'ט.

WSJ חוזה כי האפליקציה אמנם עדיין תמשיך להיות פופולרית בקרב גילאי 16-24 (50 אחוז ממשתמשי האפליקציה נמצאים עדיין בקבוצת הגילאים הזו), בעיקר בגלל הפיצ'ר של תוכן שמשמיד את עצמו תוך 24 שעות והופך את עניין הפרטיות לנחלת העבר ואין מרדף אחר כמויות הלייקים. החברה עצמה אף מתגאה בכך – "אין בסנאפצ'ט לייקים או תגובות שיכולים להפוך שיתופים למביכים במיוחד ברשתות חברתיות", אמר דובר סנאפצ'ט.

וכהוכחה די חותכת לך – החל מאמש החל ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו (או לפחות צוות הדוברים שלו) החלו לתחזק חשבון סנאפצ'ט פעיל. גם הגברת הראשונה של ארה"ב מישל אובמה פעילה באפליקציה, ובעלה אף השתמש בחשבון שלה כדי ליצור סרטון פתיח לארוחת הכתבים הזרים של הבית הלבן השנה. או במילים אחרות, כמו בכל טרנד – ברגע שמבוגרים וזקנים מתחילים לקלוט במה מדובר, הצעירים כבר מחפשים אלטרנטיבות.

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.