רוצים לנסות לפתח יישומים עבור מעבד הדגל של סמסונג (Samsung), ה-Exynos 5 Octa, וזאת משולחן העבודה שלכם מבלי שאתם משתמשים בטלפון כדי לעשות זאת? או אולי אתם רוצים מחשב זעיר שיכול להריץ בקלות אנדרואיד (Android) או כל הפצה אחרת של לינוקס?

כך או כך, חברה דרום קוריאנית בשם הארדקרנל (Hardkernel) מציעה למכירה לוח אם שלם שמבוסס על המעבד רב העוצמה של סמסונג, זה שנמצא בליבו של ה-Galalxy S4, טלפון הדגל שלה. הלוח, שמכונה Odroid XU, מסופק בקופסה סגורה (כולל מאוורר) ומיועד בראש ובראשונה למפתחים שרוצים משולחן העבודה שלהם לבדוק יישומים שהם כותבים, כך שהם יקודדו באופן מיטבי ככל האפשר לטובת המעבד, ובעצם לדאוג כך שהם יפעלו באופן מיטבי באחד הטלפונים הפופולאריים ביותר כיום בעולם.

medium_odroid-xuהלוח מבוסס על ה-Octa 5410 במהירות 1.7 ג'יגה-הרץ, הגרסה הראשונית של מעבד ה-4×2 של סמסונג, ולא על ה-5420, הגרסה המשופרת עליו הכריזה החברה לאחרונה שעדיין אינה זמינה למעשה למכירה. בדומה לטלפון מצויד המחשב/לוח בשבב הגרפי PowerVR SGX544MP3 של Imagination Technologies והוא מגיע עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון LPDDR3 בעל צריכת כוח נמוכה שפועל במהירות 800 מגה-הרץ. חוץ מזה הוא מציע 2 יציאות  USB 3.0 לצד 4 יציאות USB 2.0, יציאת microHDMI לחיבור למסך מחשב עם תמיכה ברזולוציה של עד 1,920×1,080  פיקסלים, יציאת קול, חריץ microSD, ואפשרויות חיבור WiFi, רשת מקומית (אתרנט'), וגם אפשרות לשבב אחסון eMMC 4.5 – שלגביו צריך לקוות שהוא לא יהיה שבב 'מוות' כמו בלא מעט טלפונים של סמסונג…

החברה תתחיל לשלוח את הלוחות למזמינים החל מה-1 בספטמבר, ועד לתחילת המשלוחים מחיר הלוח יהיה 149 דולרים, כשלאחר מכן מחירו יקפוץ ל-169 דולרים.

בבלוג של החברה ניתן למצוא נתוני הרצה שמראים את המהירות היחסית של המעבד לעומת אפשרויות אחרות בשוק, כולל מוצרים ישנים יותר של החברה שמבוססים על מעבדי Exynos קודמים.

יש גם סרטון שמציג את הלוח בפירוט:

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.