חודש לאחר ששוחררה Revive, תוכנה המאפשרת להפעיל משחקי מציאות-מדומה שיועדו בלעדית למשקפי המציאות המדומה אוקולוס ריפט (Oculus Rift) כמו Lucky's Tale או Oculus Dreamdeck על-גבי פלטפורמות מתחרות, או ליתר דיוק על ה-Vive של Steam ו-HTC, משחררת אוקולוס עדכון אשר חוסם את היכולות המדוברת.

אם עד כה היה ניתן להוריד בקלות משחק או יישום מהאוקולוס פלטפורם (Oculus Platform), חנות היישומים של אוקולוס, ולהפעיל אותו על-גבי ה-Vive, הרי עדכון שביצעה אוקלוס למנגנון ניהול הזכויות הדיגיטלי (DRM) של האוקולוס פלטפורם חוסם מלהפעיל משחקים או יישומי מציאות-מדומה כאשר לא מחוברים למחשב משקפי אוקולוס ריפט. תחילה היה מעקף המאפשר להפעיל את המשחקים הללו על-גבי ה-Vive בתנאי שמחוברים גם משקפי ריפט.

אך זהו לא הסוף ב'מלחמה' בין המפתחים לבין בעלי הפלטפורמה שכן היום שוחרר ל-Revive עדכון שעוקף את מנגנון ניהול הזכויות, דבר שעלול לפתוח את הדלת לפיראטיות. בראיון שנתנו המפתחים מאחורי Revive לאתר Motherboard הם מציינים כי "לא התכוונו ללכת בדרך הזו, אך לא היה מוצא אחר… אנו עדיין לא תומכים בפיראטיות, אל תשתמשו בספריית התוכנה הזו על-מנת לשחק בעותקים פיראטים". העדכון מאפשר להפעיל משחקים שמשתמשים במנוע ה-Unreal Engine ובקרוב תורחב התמיכה גם באלו שמשתמשים ב-Unity.

אנו צופים כי באוקולוס ימצאו דרך לחסום גם את העדכון האמור וחוזר חלילה.