אחרי הרבה זמן של ציפייה, יושקו בחודש הבא ה-Rift, משקפי המציאות המדומה של Oculus. עם זאת, חשוב לזכור שגם מי שירכוש את ה-Rift, ייאלץ להצטייד במקביל במחשב חזק עם מפרט מתקדם, שיוכל לתמוך בדרישות של קונסולת ה-VR החדשה. כמה חזק וכמה מתקדם? החברה כבר פרסמה את דרישות המינימום, אולם עתה מסתבר שעל פי מייסד החברה, אפל פשוט לא מייצרת מחשבים מספיק טובים, כדי לעמוד בדרישות של החברה.

'אפל לא משתמשת במעבדים גרפיים מתקדמים'

בראיון לאתר shacknews, הסביר פאלמר לאקי, מייסד ומנכ"ל Oculus, שהשאלה אם ה-Rift יתמכו במחשבי מק, צריכה להיות מופנית לאפל. לאקי הוסיף: "אם מתישהו הם ייצרו מחשב טוב, אנחנו נעשה את זה".

בהמשך הבהיר לאקי למה הוא מתכוון, כשהוא אומר "מחשב טוב". לדבריו, "זה פשוט מסתכם בזה שאפל לא משתמשת במעבדים גרפיים מתקדמים… אתה יכול לקנות מק פרו ב-6,000 דולר עם FirePro D700 המתקדם של AMD, והוא עדיין לא יעמוד בדרישות המומלצות שלנו".

אז האם משתמשי מק לא יזכו ליהנות מחוויית המציאות המדומה של Oculus? על פי לאקי, אולי בעתיד: "אם הם יתנו עדיפות למעבדים גרפיים מתקדמים, כמו שהם היו עושים פעם, נשמח לתמוך במק. אבל, כרגע, אין מחשב מק אחד שיכול לתמוך בזה".

Oculus פרסמה את הדרישות המומלצות שלה למשקפי ה-VR שלה, עם מפרט שכולל בין היתר כרטיס מסך NVIDIA GTX 970 או AMD 290 ומעלה, מעבד Intel i5-4590, זכרון RAM בנפח 8GB ומעלה, יציאת HDMI 1.3, ושתי יציאות USB 3.0. ה-Rift כבר הוצעו למכירה מוקדמת, כשמחירם 600 דולר, והרוכשים המאושרים צפויים לקבל את המכשירים שלהם בימים הקרובים. במקביל, הציגו מספר יצרניות PC באנדלים שכוללים מחשבים במפרט המומלץ של החברה עם משקפיים ו-2 משחקים במחיר מוזל.

"אנחנו לא מרוויחים על המשקפיים"

בהתייחסו לעלות של המשקפיים הסביר לאקי, כי למרות שהם עולים 600 דולר, הרי שמדובר במחיר עלות. לדבריו, מכיוון שהחברה עשתה שימוש ברכיבים הטובים והיקרים ביותר שכוללים 2 מסכי OLED, מערכת מעקב אחר התנועות, עדשות אופטיות מתקדמות ועוד. לסיכום, מסביר לאקי, "אתם מקבלים הרבה יותר ממה שאתם מקבלים בטלפון או בטלוויזיה שעולים 600 דולר".

כתב: יניב אביטל ופורסם לראשונה באתר גיקטיים