אם סמארטפונים וטאבלטים הם כבר כמעט כמו מחשבים ניידים לכל דבר, הרי שהשלב הבא הוא מחשב נייח שלם בגודל של סמארטפון, שיכול לתפקד גם כשרת. זה בדיוק מה שמציע Ocean – שרת נייד בגודל של 7.62×1.3×14.5 סנטימטרים, שמשקלו 170 גרם בלבד, אשר מכיל שבב ARM Cortex-A7 1GHz, זיכרון פנימי של 1 ג'יגה-בייט, WiFi, בלוטות', סוללת 4,200 מיליאמפר ונפח אחסון של 16 ג'יגה-בייט.

מדובר על מוצר של חברת iCracked, המתמחה בעיקר בתיקון של אייפונים. החברה יצרה את ה-Ocean ככלי פנימי לבדיקות ודיאגנוסטיקה, ואז הבינה כי גם הציבור הרחב יכול לעשות בו שימוש. ברמת העיקרון, הוא לא שונה ממחשבים זעירים דומים כמו Raspberry Pi, רק לא צריך לבנות אותו בעצמכם כיוון שהכל כבר מגיע מובנה. ברמת העיקרון. אפשר גם להשתמש בו כסוללה ניידת עבור הסמארטפונים עם הטענה אלחוטית או בחיבור ישיר, אבל הוא מציע הרבה מעבר.

אין בו אמנם יציאות לווידאו, אבל ניתן להתחבר אליו באמצעות הסמארטפון דרך אפליקציה לאנדרואיד או iOS, אפשר לגשת אליו דרך האינטרנט בעזרת ממשק רשת מיוחד (web) וגם הוא תומך בגישת SSH (פרוטוקול בו ניתן להתחבר לשרת דרך פקודות). הוא אמנם מגיע עם מערכת הפעלה של  Debian 8.1 Jessie Linux, אבל מפתחיו טוענים כי הוא חזק מספיק כדי להריץ גם Ubuntu, Raspbian, אנדרואיד, aNode.js ומערכות הפעלה נוספות. מחירו מתחיל מ-149 דולרים ועד 199 דולר בהתאם לנפח הפנימי וניתן להזמינו דרך אתר החברה (למעוניינים, קופון הנחה של 15 דולר – oceanbeta).

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.