תקופה ארוכה שאמזון (Amazon) לא השיקה מכשיר קינדל חדש אך היום היא חשפה את Kindle Oasis, הנחשב לקורא הספרים האלקטרוני המתקדם ביותר שהיא הציעה עד כה.

אמזון עיצבה מחדש את כל מה שקשור לקינדל וזה משתקף קודם כל בגודלו – מדובר בקינדל הקטן והדק ביותר שיש עם מסך 6 אינץ’ בטכנולוגיית הדיו האלקטרוני (E-Ink) המספק איכות גבוהה הרבה יותר בהשוואה לדורות הקודמים. באמזון אומרים כי הוא בהיר ב-20 אחוז יותר בזכות שימוש בנורות לד חזקות וכי הוא איכותי יותר עם צפיפות של 300 פיקסלים לאינץ’.

ה-Kindle Oasis שוקל פחות כ-130 גרם ועוביו בנקודה הדקה ביותר הוא 3.4 מ”מ בלבד. יש לו שוליים בחלק ימין כדי לספק אחיזה נוחה וגם כדי להתחבר לכיסוי מגנטי flip cover המשולב בסוללה נוספת שבזכותו ניתן להגיע לזמן שימוש של חודש רצוף או 20 חודשי המתנה.

הכיסוי מגיע בצבע שחור, אדום כהה או חום, וכאשר הכיסוי מחובר ניתן להטעין את שניהם באותו הזמן. הכיסוי מטעין את הקינדל ובלעדיו, אפשר להשתמש בו למשך כשבועיים רצופים, ובחיבור של הכיסוי זוכים לעוד מספר שבועות של שימוש.

בזמן שמחירי קוראי הספרים האלקטרוניים לא חוצים היום את קו ה-100 דולר ואף הרבה פחות, Kindle Oasis נמכר הרבה מעבר לכך – 290 דולר מחירו של הקינדל לגרסת ה-WiFi ו-360 דולר לגרסת 3G עם תמיכה בתקשורת סלולרית. לא זול כלל, אולם לאור ההצלחה של דגמים קודמים שמחירם היה גבוה עוד יותר בעת ההשקה, אמזון מצפה כי ההמונים יפשטו על החנות הווירטואלית שלה כבר היום כדי לקבל את המכשיר ב-27 לאפריל.