לא רק למחשב השולחני: NVIDIA הכריזה על סדרת מעבדים גרפיים (GPU) חדשה המיועדת כולה למחשבים ניידים ונועדה לשפר משמעותית את הביצועים הגראפיים.

סדרה 10 של GeForce שהוצגה לאחרונה לתחום המחשבים השולחניים, GTX 1080, GTX 1070 ו-GTX 1060 המבוססים על ארכיטקטורת Pascal החדשה, ירוצו בהתאמה גם על מחשבים ניידים כשבב משולב בחומרת המחשב. לדברי החברה, מדובר בביצועים כמעט זהים לגרסאות השולחניות, כשההפרש ינוע סביב 10% פחות.

מבחינת מפרט השבבים, GTX 1060 נושא 1280 ליבות CUDA בתדר מקסימלי של 1708 מגה-הרץ, זיכרון של 6 ג'יגה-בייט GDDR5. דגם GTX 1070 מגיע עם 2048 ליבות בתדר מקסימלי של 1646 מגה-הרץ עם זיכרון 8 ג'יגה-בייט GDDR5. הדגם החזק בסדרה, GTX 1080, נושא 2560 ליבות CUDA בתדר מקסימלי 1733 מגה-הרץ וזיכרון בגודל דומה ל-1070.

למעשה, כמעט שאין שינויים ביכולות של הכרטיסים הניידים לאלו השולחניים ובחברה הוסיפו את שלל המאפיינים הקיימים ותמיכה בצגים ברזולוציה של 2560×1440 פיקסלים בתדר 120 הרץ. בנוסף, יש לשבבים יכולות של חסכון בסוללה בזמן שהמחשב הנייד לא מחובר לחשמל ובחברה אומרים כי הם יספקו חווית צפייה חלקה בכל התנאים.

יצרניות המחשבים צפויות לשלב את השבבים ולהציע מחשבים ראשונים כבר בזמן הקרוב. בין החברות שציינה אנוידיה הן Acer, Aorus, ASUS, Clevo, EVGA, Gigabyte, HP, Lenovo ו-MSI.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
  • azr_nec

    מדליק ומסקרן; אבל, האם אפשר לומר, שבזה תם עידן הניידים הדקיקים; אני לא מאמין ששילוב כרטיסים כאלה, עם קירור נדרש ומתאים, אפשר יהיה לייצר ניידים דקיקים; נו, גם ניידי הגיימרים שמיוצרים היום, ממש ממש לא דקיקים.

    נ.ב: אני לא גיימר, אך בהחלט ארצה לקנות בעתיד נייד עם אחד מהכרטיסים האלה; במידה שהנייד יהיה עדיין דקיק.

  • גלקסי S7

    יהיה בגלקסי 8 בכסף