אחת ההפתעות הגדולות שהגיעו מתערוכת CES היא ההכרזה על שבב ה-Tegra K1 מבית NVIDIA, שהחברה הצהירה כי הוא חזק במיוחד, אך כיצד השבב החדש אכן משתווה למתחרים?

אתר WcffTech ביצע לשבב ה-Tegra K1 בדיקת ביצועים והשווה בין המתמודד החדש במשקל כבד מבית NVIDIA לבין שבבים אחרים שנמצאים בשימוש רחב היום כמו ה-Sanpdragon 800, מעבד ה-A7 שנמצא בשימוש ב-iPad Air ואף לשבבים גרפיים מובנים שנמצאים במחשבים ניידים (נטבוק). התוצאות בהחלט מחזקות את ההצהרות של NVIDIA בהכרזה שכן המעבד הציג תוצאות מרשימות.

הבדיקה בוצעה באמצעות GFXBench, תוכנת השוואת ביצועים בין פלטפורמות שונות. כפי שניתן לראות בגרף שצורך מעבד ה-Tegra K1 הצליח להריץ את הבדיקה בהבחנה של 1920×1080 ולשמור על 60 פריימים לשנייה, פער משמעותי בהשוואה ל-Tegra 4, מעבד הדור הקודם של החברה, שהריץ את אותה הבדיקה בקצב של 16 פריימים לשנייה בלבד.

Tegra K1 Benchmark

מעבד ה-A7 ויחידת העיבוד הגרפית G643D שבשימוש ה-iPad Air וה-iPad Mini עם תצוגת הרטינה, מחשבי הלוח מהדור האחרון של אפל, הצליחו להשיג קצב של 27 פריימים לשנייה. מעבד ה-Snapdragon 800 ויחידת העיבוד הגרפית Aderno 33D, מעבדים רבי-עוצמה שמניעים את מכשיר ה-Galaxy Note 3  ו-LG G2 השיגו קצב של רק 24 פריימים לשנייה.

באופן מרשים המעבדים היחידים שהצליחו להתקרב לביצועים של ה-K1 הם מעבדים של מחשבים ניידים, מעבדי Intel Core-i5 עם מעבדים גרפיים מדגם HD Graphics 4200 ו-4400 השיגו קצב של 47 ו-57 פריימים בהתאמה. מעבד ה-i7 עם מעבד גרפי מסוג GeForce GT 740M השיג קצת של 112 פריימים לשנייה.

אין ספק שב-NVIDIA עשו עבודה טובה ו-192 הליבות שבשימוש ה-K1 עושות את עבודתו נאמנה, שכן מדובר בביצועים מרשימים, במיוחד שמעבד שמיועד למכשירים ניידים מציע ביצועים גבוהים משל מעבדים שולחניים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.