אחרי שהציגה את שבב ה-Tegra 4 בתערוכת CES, מכריזה Nvidia על שבב ה-Tegra 4i ולראשונה מביאה תמיכה מצידה בתקשורת ה-LTE. מעבד מרובע הליבות יועד לשוק הגדול בארה”ב, שם ל-Nvidia לא היה להציע בדור הקודם תקשורת סלולרית כה מהירה, וכעת היא מתפנה להתחרות כנגד Qualcomm המובילה בתחום עם מעבדי Snapdragon.

השבב החדש לא מיועד להיות חזק יותר מאשר ה-Tegra 4 המקורי, ואת נתסכל לעומק נמצא את השינויים הקטנים. אז פרט לתמיכה ב-LTE, וארכיטקטורת 4 ליבות + 1 לצריכת סוללה נמוכה, ה-Tegra 4i מצויד ב-60 ליבות גרפיות במקום ב-72, והוא מבוסס על ליבת ARM R4, שאמנם מבוססת על ליבת ה-Cortex A9 אך מעט חלשה יותר. נוסף לאלו, גודלו של השבב (footprint) קטן יותר, דבר אטרקטיבי ליצרניות המובייל הנדרשות לייצר מכשירים קטנים ככל האפשר.

עוד הא כולל גם את טכנולוגיית הצילום Chimera, אשר מאפשרת ללכוד תמונות ב-HDR ותמונות פנורמה בחצי מהזמן על ידי צילום שתי תמונות יחדיו. החברה מכנה את השבב החדש כמעבד היעיל ביותר ובעל הביצועים הטובים ביותר לליבה בשוק: “מכשירים המבוססים על Tegra 4i יספקו כוח עיבוד מדהים, יכולות טלפוניות ברמה עולמית וחיי סוללה ארוכים במיוחד” אמרה Nvidia בהודעה לעיתונות.

Nvidia תציג מכשירי אב-טיפוס עבור הפלטפורמה החדשה כבר בתערוכת הסלולר בברצלונה בשבוע הבא ומכשירים ראשונים יגיעו לקראת אמצע השנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.