ב-Nvidia אמנם הכריזו בקול תרועה על שבבי ה-Tegra 4 בתערוכת CES 2013 בחודש שעבר, אבל לא נראה כי הם יגיעו אלינו בזמן הקרוב. מנכ”ל החברה, ג’ן-הסון הונאג (Jen-Hsun Huang) חשף בשיחה עם אנליסטים ביום רביעי האחרון כי שבבי ה-Tegra 4 יושקו לקראת סוף הרבעון השני של השנה, כך צוטט המנכ”ל באתר XBitLabs. בחישוב פשוט היצרניות השונות שמתכננות את המכשירים כבר החלו בתהליכים, כך שאם השבבים יסופקו בין מאי ליולי, המכשירים הראשונים יושקו לא לפני חודשי יולי ואף מאוחר יותר.

גם HP בעניין
בינתיים החברה היחידה שאישרה כי תשתמש בשבב החדש היא טושיבה, אך נראה כי גם גם ב-HP מתכננים לחזור לשוק הטאבלטים ולהשיק טאבלט מבוסס Tegra 4. לאחר זניחת מערכת ה-WebOS וה-TouchPad, החברה עובדת על טאבלט מבוסס אנדרואיד, כך לפי דיווח של ReadWrite. לא נופתע אם נראה מאפיינים דומים לטאבלט הקודם, כמו מסך מגע 9.7 אינצ’ וממשק מותאם של HP.

שבב ה-Tegra כזכור מבוסס על 4 ליבות Cortex-A15 מהירות עם תוספת ליבה איטית יותר, וכן 72 ליבות גרפיות. המעבד אמור להציע ביצועים גבוהים בהרבה לעומת ה-Tegra 3 ששובץ בלא מעט טאבלטים של לא מעט חברות. השבב תומך ברזולוציית Ultra HD עד רזולוציה של 4K וחסכוני יותר בחשמל בהשוואה לקודמו.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.