בניסיון להגדיל את היצע האפשרויות ואולי לקסום למשתמשים נוספים, הכריזה Nvidia על שורה של חידושים עבור קונסולת המשחקים SHIELD (שילד).

תחילה, זהו המחיר, כשמעתה ועד לסוף חודש אפריל הקונסולה תוצע במחיר של $199 בלבד, זאת כחמישים דולרים פחות מאשר מחירה המקורי שעומד על $249. כך מקווה החברה להיות תחרותית יותר אל מול סוני ונינטנדו, למרות ששוק הקונסולות הניידות מעט קפא בשנים האחרונות. זוהי ירידת המחיר השלישית של Nvidia לאחר שמחירה הראשוני עמד על $349.

מלבד היכולת לשחק משחקים, היא גם מאפשרת לגיימר להפעיל משחקים על המחשב האישי ולהזרים את המשחק ישירות לקונסולה, כך שגם משחקים כבדים הדורשים כח עיבוד מיוחד יכולים לעבוד על מסך הקונסולה הקטנה. כל זה אמנם היה קיים כיום, אך נוספה אפשרות לעשות זאת גם על גבי רשת האינטרנט (ולא רק ברשת המקומית) וכן אפשרות להפעיל את המחשב מרחוק במידה והוא במצב המתנה. יתרה מכך, ניתן אף לחבר לקונסולה מקלדת ועכבר ב-Bluetooth, ולשלוט על המחשב ישירות דרך הקונסולה גם מחוץ לבית, אולם חלק מהאפשרויות הללו דורשות כי במחשב יהיה מותקן אחד מכרטיסי הגיימרים GTX האחרונים.

כזכור, הקונסולה הרצה על שבב ה-Tegra 4 מאפשרת להריץ מגוון גדול של משחקי אנדרואיד והיא משלבת מסך הנפתח כצדפה בגודל 5 אינצ’ עם בקר שליטה ומשחק מלא הכולל ג’ויסטיק אנלוגי ודיגיטלי, כפתורי כתף ושליטה ומגיעה עם שלל משחקים ממיטב היצרנים. Nvidia Shield היא הקונסולה הראשונה הרצה על ה-Tegra 4 מרובע ליבה Cortex A15 עם 72 ליבות גרפיות, 2 ג’יגה ראם ותמיכה בפענוח חומרה H.264. הקונסולה כוללת את כל יכולות האנדרואיד כמו גישה להורדת אפליקציות, קישוריות שונות כמו WiFi ו-Bluetooth ואף GPS לניווט ורצה בעדכון האחרון על גרסת האנדרואיד 4.4.2. את השילד פגשנו בתערוכת MWC בברצלונה, צפו בוידאו.