בביתן Nvidia בתערוכת MWC 2013 היא הציגה בעיקר את יכולות ליין שבבים החדש שלה, ה-Tegra 4 על גבי טאבלטים וסמארטפונים. השבב החדש מסוגל להוציא את המיטב מכל מכשיר, ולדברי החברה מהיר בעשרות אחוזים מקודמו ואף תומך בהצגת וידאו ברזולוציית Ultra HD באופן חלק.

אבל מעבר להצגת היכולות של השבב החדש, אותנו עניין דבר אחד כשהגענו לביתן – Project Shield (פרויקט שילד). קונסולת המשחק החדשה שהוצגה ב-CES היא אחת המסקרנות בתחום. פרט לכך שהיא מבוססת על שבב ה-Tegra 4, מדובר בקונסולה הרצה על מערכת האנדרואיד ומשלבת עיצוב מיוחד ומעניין.

הקונסולה נראית כמו בקר שליטה סטנדרטי ואוחזים בה כמו בכל בקר אחר, ומסך התצוגה בגודל 5 אינצ’ ממוקם מלמעלה הנפתח כצדפה. כך, היא מנצלת את כל שטח השליטה בבקר לשימוש בכפתורים. הקונסולה כוללת 2 ג'וייסטיקים אנאלוגים, 4 כפתורי כיוון, 4 כפתורי שליטה ו-2 כפתורי כתף. בנוסף, כוללת הקונסולה 2 רמקולים סטראופוניים, כניסת USB, כניסת זיכרון Micro-SD ויציאת HDMI.

Shield מבוססת על ארכיטקטורת 'טגרה 4' החדשה של החברה אשר כוללת 72 ליבות גרפיות ויכולת פענוח ווידאו בקידוד H.264 באופן חומרתי כך שהקונסולה יכולה לספק עד 24 שעות זמן צפייה בווידאו באבחנה גבוהה או 24 שעות משחק.

וידאו: Nvidia Sheild ב-MWC 2013

בתערוכה הציגה Nvidia את Shield תחת קופסה סגורה שלא היה ניתן לשחק בה, אלא רק לראותה. לנו ניתנה ההזדמנות לצפות בה עובדת באופן מלא בידיו של אחד מנציגי Nvidia, וחייבים להודות כי היא נראית כמוצר מושלם לחובבי הגיימינג הנייד. הקונסולה פועלת באופן מיטבי, מגיבה מצוין ונוחה לאחיזה, אם כי כבדה במעט. בקונסולה שהייתה ברשותנו לא הייתה עם משחקים רבים, לכן לא יכולנו לבדוק אותה לעומק, אבל כן צילמנו כדי שגם אתם תוכלו להתרשם. עוד לא דובר על מחירה או מתי היא תושק, אבל אנחנו מחכים בקוצר רוח. צפו בסרטון כאן בכתבה.

MWC-2013 Samsung

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.