קונסולת המשחקים הניידת של Nvidia, ה-Project Shield המבוססת על מעבד ה-Tegra 4 והוצגה בתערכות CES בתחילת השנה כבר קרובה להשקה. Nvidia הקימה אתר חדש לקונסולה ומאפשרת לבצע הזמנה מוקדמת במחיר של $349 ולקבלה ככל הנראה בחודש הבא.

הקונסולה הניידת של Nvidia נראית כמו בקר שליטה ואוחזים בה כמו בכל בקר אחר, ומסך התצוגה בגודל 5 אינצ’ ממוקם מלמעלה הנפתח כצדפה. כך, היא מנצלת את כל שטח השליטה בבקר לשימוש בכפתורים. הקונסולה מצוידת כזכור במסך מגע 5 אינצ’ גדול למדי ובקר המשחק מלא הכולל ג’ויסטיק אנלוגי ודיגיטלי, כפתורי כתף ושליטה ומגיע עם שלל משחקים ממיטב היצרנים. Nvidia Shield תהיה בין הראשונות שירוצו על ה-Tegra 4 מרובע ליבה Cortex A15 עם 72 ליבות גרפיות, 2 ג’יגה ראם ותמיכה בפענוח חומרה H.264, כך שכח עיבוד לא חסר לה.

מתחת למכסה המנוע רצה מערכת האנדרואיד והקונסולה מספקת את שלל היכולות של מערכת זו עם גישה להורדת אפליקציות, קישוריות שונות כמו WiFi ו-Bluetooth ואף GPS לניווט. אם מעדיפים מסך גדול ניתן לשחק עם הקונסולה בחיבור HDMI ישירות לטלוויזיה ובאיכות גבוהה או להשתמש במסך הפנימי ברזולוציה של 1,280×720.

המחיר אמנם מעט גבוה, במיוחד אם נשווה זאת למתחרים המעט יותר חלשים של סוני ונינטנדו, או פתרונות נייחים כמו הקונסולות Xbox ו-PlayStation, אבל הבשורה כאן המשמעותית היא היכולות שאין כיום עוד לאף קונסולה ניידת אחרת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.