המעבד הבא שתציע Nvidia לשוק הנייד יהיה ה-Tegra K1. כך הכריזה החברה לקראת תחילת CES 2014 היום (יום שני) בערב. להבדיל ממעבדי הטגרה הקודמים שהציעה החברה עד היום, כולל ה-Tegra 4 שלא זכה להצלחה רבה מבחינת האימוץ על ידי יצרניות הסלולאר והטאבלטים, יכיל המעבד החדש לא פחות מ-192 ליבות גרפיות המבוססות על ארכיטקטורת הקפלר (Kepler) שלה שעד עתה שימשה אותה לייצור כרטיסי המסך שלה המיועדים לשוק מחשבי ה-PC.

למעשה יש עוד הבדל אחד בסיסי נוסף. לראשונה תציג Nvidia שתי גרסאות מעבדים תחת אותו שם: אחת שעובדת ב-32 סיביות והשנייה ב-64 סיביות. גרסת ה-32 סיביות מזכירה בעקרון את ה-Tegra 4 עליו הכריזה Nvidia ב-CES 2013: ארבע ליבות Cortex A15 במהירות של (עד) 2.3 ג'יגה-הרץ ועוד ליבה נוספת איטית יותר עבור יישומים שאינם דורשים עוצמה רבה. לפי Nvidia גרסה זו של המעבד תגיע במכשירים שיושקו כבר במחצית הראשונה של 2014.

עם זאת, גרסת ה-64 סיביות, שמיועדת למחצית השנייה של 2014, תהיה שונה. הפעם מדובר במעבד כפול ליבה שנקרא Denver שמבוסס על ארכיטקטורת ה-ARMv8 שהיא ארכיטקטורת ה-64 סיביות של החברה הבריטית.

על ידי השימוש בליבות הקפלר רוצה Nvidia להשיג שני דברים: להקל על חברות המשחקים לפתח משחקים שיהיו מיועדים לשוק ה-PC ולשוק הנייד כאחד, וכן להציע יכולות שמתחרות ביכולות של הקונסולות החדשות שבשוק, ה-Xbox One וה-PlayStation 4, שכזכור בחרו בפתרונות ה-x86 של AMD כמעבדים הראשיים של הקונסולות.

בהתאם לכך יתמכו המעבדים החדשים, בין השאר, ב-DirectX 11 וב-OpenGL 4.4 שמשמשים בעיקר את שוק משחקי ה-PC דווקא.

ההכרזה של Nvidia על המעבד החדש תואמת לחלוטין למפת הדרכים שכבר חשפנו בעבר. אז כונה ה-K1 בשם Logan, ואילו המעבד הבא, שמבוסס על ליבת ה-Denver, מכונה Parker.