יחד עם גל משחקי המחשב היוצאים לאחרונה, כגון Call of Duty ,Battlefield 4  ו-GTA V, משיקה חברת כרטיסי המסך Nvidia את ShadowPlay Beta, תכונה חדשה שמאפשרת להקליט סרטוני וידאו במהלך המשחקים עצמם בקלות יחסית.

ShadowPlay הוא למעשה מקודד המובנה בתוכנת ה-GeForce Experience האחרונה (גרסה 1.7.0.0) ומאפשר להפעיל הקלטת סרטוני וידאו באופן ידני בעת המשחק או, לחלופין, לשמור לאחור 10 עד 20 דקות מרגע הלחיצה. הסרטונים שנשמרים הם באיכות של 60 תמונות לשנייה, וברזולוציית אבחנה גבוה מלאה.

כמובן שהרעיון של לכידת סרטוני וידאו ממשחקים אינו חדש, ויש תוכנות אחרות בשוק שמבצעות זאת, FRAPS לדוגמה, אך היתרון המרכזי ב-ShadowPlay שהיא החיבור הישיר עם מנהל ההתקן (Driver) של כרטיס המסך. החיבור הזה גורם לכך שהיא אינה דורשת משאבים רבים כמו חברותיה, השפעה של עד 10% על מהירות המשחק לכל היותר לפי Nvidia, ובנוסף על כך היא גם לא מחייבת לשמור את כל המשחק, דבר שיכול בקלות למלא כוננים קשיחים.

במצב האוטומטי שלה, Shadow Mode, התוכנה שומרת בכל פעם מקטעים זמניים באורך של עד 20 דקות תחת Windows 8/8.1, או עד 10 דקות ב-Windows 7. ברגע שלוחצים על שילוב המקשים F10+Alt, היא שומרת לכונן הקשיח את החלק האחרון שנשמר. אפשרות נוספת היא להשתמש ב-'מצב ידני', Manual Mode, שבו בעת הלחיצה על F9+Alt השמירה מתרחשת עד שלוחצים שוב על שילוב המקשים הזה.

כדי ש-ShdowPlay תפעל במחשב שלכם יש צורך בכרטיס GeForce GTX 650 ומעלה, ובנוסף אף המשחקים צריכים להיות נתמכים ב- DirectX 9 ומעלה.

להורדת התוכנה יש להיכנס לקישור ולהוריד את GeForce Experience , לאחר מכן לאפשר בתוכנה את ה-ShadowPlay ולהתחיל לשחק.