למרות שרבים מאיתנו מנהלים את היומן שלנו לפי לוח השני הלועזי, חשוב לשים לב גם לתאריכים העבריים כדי שלא תקבעו חלילה יום כיף למשרד בדיוק על ט' באב, למשל. בין שלל השירותים שמספקת גוגל (Google) נוכל למצוא לוח שנה, ומאתמול (ד') ניתן לצרף גם לוח שנה עברי.

על החידוש דיווחה אמש החברה בחשבון הגוגל+ של שירות ה-Gmail: "אם אתם משתמשים בלוח השנה הלועזי, זה נראה כאילו החגים היהודיים נופלים בכל שנה בתאריכים אחרים", נכתב בפוסט. "הדבר קורה בגלל שחגים אלה מתבססים על לוח השנה העברי, הנשען על מחזורי הירח והשמש". מי שיפעיל את הפונקציה החדשה יוכל להוסיף את התאריך העברי לצד זה הלועזי.

נכון לעכשיו פועל השירות רק בגרסה הממוחשבת של יומן גוגל. כיצד עושים זאת? נכנסים ליומן של גוגל, נכנסים לצלמית גלגל השיניים בראש המסך בצד שמאל או ימין (לפי שפת הממשק) ובוחרים שם הגדרות (Settings). במסך ההגדרות, תחת הכרטיסייה כללי (General), בוחרים לוח שנה עברי (Hebrew calendar) בתפריט לוח השנה החלופי (Alternate calendar).

עד היום סיפקה גוגל לוחות שנה נוספים לצד זה הגריגוריאני: מגוון לוחות שנה מוסלמיים, יומן סיני ולוח שנה פרסי. את לוח השנה ניתן לסנכרן עם מגוון מכשירים ניידים, אך כאמור, התוספת החדשה של לוח השנה העברי זמינה רק בגרסה השולחנית של היומן.

גוגל היא לא הראשונה שהבינה את הצורך לספק לוחות שנה עבריים. תוכנות ושירותי רשת שונים כבר מציגים תאריכים עבריים לצד לוחות השנה הלועזיים, כך גם עושה סמסונג (Samsung) המספקת בחלק מגרסאות מכשירי הגלקסי (Galaxy), אפליקציית לוח שנה עברי שאף כוללת זמנים הלכתיים שונים החשובים בכל יום לשומרי המסורת היהודית (תודה לנאור על הטיפ).

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.