תיקון פתוח Galaxy Note 7

סמסונג (Samsung), כך נראה, עדיין לא בדיוק הצליחה למצוא את הבעיה שגורמת למכשירי ה-Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7) להתלקח. אחרי שאחד המכשירים הראשונים הצליח להעלות באש, כך נטען, ג'יפ באוסטרליה, ואחרי שאחד המכשירים שהוחלפו גרם לנטישת מטוס בזמן שהנוסעים עלו לסיפונו, ואחרי שהחברה כבר העריכה שמדובר בבעיה בייצור הסוללות, מתחילה להתגבש הערכה כי הבעיה היא בכלל במערכת על שבב (SoC) של ה-Note 7.

לפי דיווח של האתר הכלכלי Financial Times הבעיה היא בכוונון שביצעו מהנדסי החברה שמטרתו לזרז את תהליך ההטענה של המכשיר. הבעיה היא שאין התאמה בין הכוונון הזה לבין היכולת של הסוללות להתמודד עם המהירות המבוקשת, וזו הסיבה שהן מתחממות עד כדי בעירה והתפוצצות.

באתר מובא ציטוט שלפי הטענה שייך לגורם המקורב להנהלת החברה. "אם אתה מנסה להטעין את הסוללה מהר מדי זה יכול לגרום לה להיות דליקה יותר. אם אתה דוחף מנוע אל מעבר לקצה שלו, הוא יתפוצץ. צריך לוותר על משהו. המכשירים הללו הם נסים טכנולוגיים – אבל כמה אפשר כבר להוציא מהפיסות הזעירות הללו של ליתיום-יון", הוא אמר.

סמסונג לא אישרה את הסיפור הזה, אבל נזכיר כי החברה החליטה להפסיק בינתיים את הייצור של ה-Note 7 לאור המקרים שפורסמו אודות סוללות שהתפוצצו במכשירים שכבר הוחלפו.

 • drdray

  סמסונג לא יודעת עדיין איפה הבעיה
  אבל כל אחד נהיה מעבדה ניידת לגילוי תקלות .

  קיבלתם הכשרה ביוטיוב ?
  מה הכי מעניין שהכותבים אין להם מעבדה או סלולר NOTE 7 או הכשרה

 • iphone1000

  כך נפלה סידרת הנוט ,עצוב

 • idanbiton

  חחחחחחח איזה תמונה הבאתם D:
  בכללי אני עדיין מאמין שהסוללות קשורות לזה כי יש מכשירים שלא קרה להם כלום.
  הקטע הוא כנראה שילוב של ייצרן סוללות אחד ביחד עם המערכת שגורם לזה ללכת קבום.
  מה שכן שום התחלה לא מצליחה טוב,וטוב ללמוד מטעויות ולפחות עכשיו המהנדסים וייצרני הסוללות ידעו איך לסדר ולתפעל ביחד את המשתנים.

  וצריך להחליף את סוללות הליתיון יון מהר…. עשו את שלהם,גדולות מדי,מסורבלות ולא מספקות מספיק אנרגיה

 • אורחני

  נשמע כמו משהו שאפשר לסדר בעדכון גרסה – קודם כל מאיטים את מהירות הטעינה המקסימלית למרווח בטוח, ואחר כך בודקים לאט כמה מהר אפשר לטעון במעבדה, ואחרי כמה חודשים מעלים מעט את מהירות הטעינה בעידכון עתידי.

  כמובן שעכשיו מאוחר מידי, המכשיר טוטל לוס שיווקית

  • CoolR2

   הריי את העדכון צריך להוריד, ובכלל צריך להטעין אותו לפני השימוש הראשוני.. אז מי יכול להבטיח לך שעד אז הוא כבר לא יתלקח? טוב עשתה סמסונג שהפסיקה כליל את ייצרו..