גוגל שחררה גרסה חדשה של 'מפות גוגל' (Google Maps), יישום המפות והניווט שלה, וזאת למרות הרכישה העתידית של Waze. הגרסה החדשה ששוחררה מיועדת כמובן למכשירי (Android), אבל תגיע בקרוב גם למכשירי ה-iPad וה-iPhone של אפל (Apple). מעבר  לעיצוב חדש ומרענן, התואם לטאבלטים, יש עוד מספר שינויים בולטים בגרסה זו שהופכים אותה לכלי שיכול להתמודד בשורה הראשונה של אפליקציות הניווט והמפות.

שינוי משמעותי למשתמשים הוותיקים המשתמשים באפליקציה היא שינוי הגישה למפות במצב בו אין תקשורת רשת. כעת, אפשרות זו הוסרה, וכדי עדיין לחזור ולהשתמש במפות במצב לא מקוון נדרש לכתוב "OK Maps" בתיבת החיפוש כדי לשמור את המפה המוצגת לשימוש מאוחר יותר כאשר אין חיבור רשת זמין. שינוי זה ללא ספק יכול להוביל לירידה דרסטית בשימוש באפליקציה במצבים בהן המכשירים אינם מקוונים, כלומר,  ללא גישה לרשת שכן האפשרות הזו מוסתרת מעיני המשתמש. כמו כן גם התמיכה ב-My Map, האפשרות להגדרת מפות מותאמות באופן אישי, אינה קיימת יותר בגרסה זו, אם כי גוגל טוענת כי היא תוסיף את התמיכה במפות מותאמות אישית בהקדם. ניכר גם כי אופציית שיתוף המיקום תנוהל באמצעות גוגל פלוס (+Google).

דיווחי תנועה, זה דווקא יש

התכונות החדשות בכל הקשור לניווט במסגרת האפליקציה ראויות לציון, והן ללא ספק מהוות נקודת אור במסגרת הגרסה הזאת. בין התכונות הללו ניתן למנות את האפשרות לראות את מצב התנועה בכבישים. במהלך ניווט תציין האפליקציה מעתה והלאה אם יש דרך מהירה יותר בהתחשב במצב התנועה. כמו כן, סקרנים, ואלו שרוצים להשתמש באפליקציה על מנת לתאם מסלולי נסיעה שכוללים מקומות מיוחדים או כאלה שמגישים ארוחות בוקר ומקומות לינה, יוכלו לקבל את המידע הזה באמצעות מעין כרטיסיות שיציגו תחומי עניין שונים, כולל, כאמור, מקומות לאכילה, לינה. מידע זה יוגש למשתמשים בעזרת שיתוף וחוות הדעת של Zagat.

אפשרויות לבדוק הצעות במפות

הגרסה החדשה של האפליקציה עובדת על מערכת אנדרואיד בגרסת Ice Cream Sandwich ומעלה. בעתיד הקרוב, כשהעדכון ישוחרר למערכת ה-iOS, תזדקקו לגרסה 6 ומעלה על מנת להשתמש בה.

עדכון: גוגל שמעה את זעקות המשתמשים והחזירה את הכפתור המאפשר ניווט במצב לא מקוון ויוצג במדינות בהם האפשרות הזו פתוח.

 • ofeko1997

  כשכותבים "ok maps" התוכנה רושמת: "הטעינה מראש באיזור זה לא זמינה."
  חבל.. :/

 • איציק

  מצב לא מקוון לא עובד בגרסה 7.2 החדשה גם כשכותבים ok maps התוכנה רושמת : הטעינה מראש באיזור זה לא זמינה. מדובר על מםת ישראל. חבל. במקום לשפר גוגח קילקלו. נמשיך לעבוד עם הגירסה הישנה

 • נאור

  גיליתי עכשיו עוד שינוי, שהוא לא משמעותי, אבל נחמד ושימושי 🙂
  הוסיפו אפשרות זום חדשה, לחיצה פעמיים על המסך ואז בלי לעזוב את המסך, להחליק את האצבע.

 • עידן אברבנאל

  אני חולק עליך א.א., החשיבות בשירותי המפות לא משנה של איזו חברה הם מהמוצרים שמשתפרים בתדירות הגבוהה ביותר, הפוקוס כשמסתכלים על פיתוח אפליקציות המיפוי והניווט הוא על הממשק והטכנולוגיות שהמוצר משתמש בהן. לכן הודעה זו לדעתי רלוונטית ביותר.

  • א.א.

   אם תנאי התנועה בסביבתך לא השתנו לאחרונה (שנה, אם אינני טועה), אתה מוזמן להשתמש בה. באזור מגוריי, היא נותנת מידע מעולה לגבי תחבורה ציבורית, שזה אדיר. אך באזורים בהם המפה לא מעודכנת, במה יעזרו לך ממשק ופיצ'רים אם הכביש עליו אתה נוסע לא מופיע במפה?

 • א.א.

  זה לא רלוונטי כל עוד המפות לא מעודכנות.. באזור אור יהודה לפני מס' חודשים, ניסיתי לנווט ובגלל המחלפים החדשים באזור המפה הראתה לי כאילו אני נוסע דרך בניינים ומדרכות…