כשמערכת ההפעלה ווינדוס (Windows) שודרגה לגרסת 8.1 במחשבים האישיים, ולאחר שדווח כי מייקרוסופט (Microsoft) רכשה את חטיבת הסלולר של נוקיה (Nokia), היה מדובר רק בעניין של זמן עד שנשמע על סמארטפונים תוצרת נוקיה שיריצו את מערכת ההפעלה בגרסתה העדכנית. אמש (ה') הודלפו שמות הקוד של שני סמארטפונים שיריצו את גרסת 8.1. מקורות המקורבים לנוקיה מספרים כי אחד המכשירים אף יצוייד בטכנולוגיה מסתורית המכונה "3D Touch" (מגע תלת מימד).

שני הדגמים, כך מספר מדליף הטוויטר המפורסם evleaks@, יקבלו את שמות הקוד Goldfinger ו-Moneypenny. אתר הטכנולוגיה The Verge מציין כי ה-Goldfinger יהיה מכשיר הדגל הבא של החברה והוא יצוייד בטכנולוגיה שתאפשר את תגובת המכשיר לפעולות המתרחשות גם מעל מסך הסמארטפון ומצדדיו. אותן מחוות ידיים, המתרחשות מחוץ למסך המכשיר, תאפשרנה ניווט בתפריטי המכשיר מבלי לגעת בו.

בעלי מכשירי הלומיה זכו לפני מספר חודשים לעדכון תוכנה גדול, במסגרתו קבלו גם את תוכנת Nokia Glance Screen המציגה את השעון על המסך בעת שיקשוק המכשיר. יתכן ועדכון זה היה מהלך ניסויי של נוקיה לפיו תלמד על הצעד הבא בתחום מחוות הידיים שהיא מתכננת עבור דגם ה-Goldfinger.

מרכז הודעות, ריבוי משימות משופר ועוזר דיגיטלי אישי העונה לשם Cortana, יהיו מרכז השיפורים בעדכון 8.1 של מכשירי הווינדוס פון. חברת מייקרוסופט עובדת בימים אלה על העדכון ועתידה להציגו בקונגרס המובייל העולמי של שנת 2014, אז, סביר להניח, תחשוף גם פרטים נוספים על דגמי המכשירים החדשים ועל טכנולוגיית "3D Touch".

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • sanny4454

  לעכשיו אני נשאר אם הgalaxy s4 שלי… אולי יבוא יום ואני יבחר במקום מכשיר אנדרואיד לוינדוס פון תזכרו שחשוב מאוד לנסות (בלי לרכוש!!) מערכות הפעלה אחרות….

 • מישהו

  נשמע מעולה אבל מייקרוסופט צריכה להבין שהסיבה העיקרית שלא קונים את מכשיריה היא מספר האפליקציות, אהבתי מאוד את מערכת ההפעלה אך לרוב האנשים מספר האפליקציות אינו מתאים.

  • אני

   מה אתה עושה כבר עם הטלפון שלך?
   החיסרון האמיתי של חנות האפליקציות הוא בעיקר בישראל, למי שרגיל לאפליקציות של בנקים וכו'. אם זה מה שמפריע לך, זה כנראה לא בשבילך. לפחות לא כרגע.
   כל האפליקציות הפופולריות כוללת גם גרסה של מערכת ההפעלה הזאת, למה שלא יש תחליפים וקצב גידול האפליקציות הוא גבוה.
   מדובר במערכת הפעלה מרעננת וחדשנית ובעיקר שונה ממה שיש לשאר הם" עדר"

   • ווייז!

    אפילו ווייז עדיין בבטא. ווייז!!!

    • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

     תוכנת הניווט here drive איכותית ונוחה לאין שיעור מwaze.
     בקרוב מאוד אמורה להתעדכן המערכת עם עומסי תנועה בישראל ואז תעבור את waze מבינת נוחות השימוש והתפעול.

   • מישהו

    לי אישית אין בעיה, אם הייתה לי האפשרות הייתי רץ לחנות וקונה לומיה חדש, אבל אני מכיר הרבה אנשים שלא קונים את זה בגלל האפליקציות המוגבלות מבחינה מספרית.