כשמערכת ההפעלה ווינדוס (Windows) שודרגה לגרסת 8.1 במחשבים האישיים, ולאחר שדווח כי מייקרוסופט (Microsoft) רכשה את חטיבת הסלולר של נוקיה (Nokia), היה מדובר רק בעניין של זמן עד שנשמע על סמארטפונים תוצרת נוקיה שיריצו את מערכת ההפעלה בגרסתה העדכנית. אמש (ה') הודלפו שמות הקוד של שני סמארטפונים שיריצו את גרסת 8.1. מקורות המקורבים לנוקיה מספרים כי אחד המכשירים אף יצוייד בטכנולוגיה מסתורית המכונה "3D Touch" (מגע תלת מימד).

שני הדגמים, כך מספר מדליף הטוויטר המפורסם [email protected], יקבלו את שמות הקוד Goldfinger ו-Moneypenny. אתר הטכנולוגיה The Verge מציין כי ה-Goldfinger יהיה מכשיר הדגל הבא של החברה והוא יצוייד בטכנולוגיה שתאפשר את תגובת המכשיר לפעולות המתרחשות גם מעל מסך הסמארטפון ומצדדיו. אותן מחוות ידיים, המתרחשות מחוץ למסך המכשיר, תאפשרנה ניווט בתפריטי המכשיר מבלי לגעת בו.

בעלי מכשירי הלומיה זכו לפני מספר חודשים לעדכון תוכנה גדול, במסגרתו קבלו גם את תוכנת Nokia Glance Screen המציגה את השעון על המסך בעת שיקשוק המכשיר. יתכן ועדכון זה היה מהלך ניסויי של נוקיה לפיו תלמד על הצעד הבא בתחום מחוות הידיים שהיא מתכננת עבור דגם ה-Goldfinger.

מרכז הודעות, ריבוי משימות משופר ועוזר דיגיטלי אישי העונה לשם Cortana, יהיו מרכז השיפורים בעדכון 8.1 של מכשירי הווינדוס פון. חברת מייקרוסופט עובדת בימים אלה על העדכון ועתידה להציגו בקונגרס המובייל העולמי של שנת 2014, אז, סביר להניח, תחשוף גם פרטים נוספים על דגמי המכשירים החדשים ועל טכנולוגיית "3D Touch".

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.