מערכת הסימביאן אשר נחשבה לאחת המובילות לפני צמיחת הסמארטפונים מבוססי iOS ואנדרואיד, מסיימת את תפקידה בעולם המובייל. יחד עם הדוחות הרבעוניים, הודיעה נוקיה כי ה-808 PureView הוא מכשיר הסמיביאן האחרון.

דעיכת מערכת הסיבמיאן של נוקיה לא הייתה במקרה, החברה החלה את שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט ובחרה ב-Windows Phone כמערכת מרכזית שלה. מערכת הסימביאן שחלה את דרכה במכשירי החברה ב-2003 וב-2011 שינתה את שמה ל-Nokia Belle. בשיאה המערכת חלשה על 76 אחוז משוק הסמארטפונים ב-2006 וביולי 2009 נרשמו לא פחות מ-250 מיליון מכשירי סימביאן בעולם. ברבעון האחרונה נוקיה מכרה כ-2.2 מיליון מכשירים מבססי סימביאן אשר היוו כחצי ממכירות מכשירי הלומיה ו-14 אחוז מסך מכירות הסמארטפונים של החברה.

הדוחות שהתפרסמו השבוע הציגו כי החברה במגמת עלייה וסיימה את הרבעון עם רווח תפעולי של 439 מיליון יורו – הפעם הראשונה מזה כשנה וחצי שהיא מצליחה להרוויח כסף. כמו כן, כפי שחשף המנכ"ל סטיבן אלופ בתחילת החודש, הצליחה החברה למכור בתקופה זו 4.4 מיליון מכשירי Lumia – עלייה חדה ביותר לעומת פחות ממיליון שנה קודם. בנוסף, ציינה החברה כי בארה"ב רשמו מכירות הלומיה (700,000 יחידות) עלייה של 40% לעומת הסדרה הראשונה שהוצגה שנה קודם לכן, ולעומת הרבעון השלישי השנה (300,000) טיפסו מכירות הסדרה למעלה מפי שניים.

את מערכת הסימביאן אשר יועדה למכשירים הבינוניים נוקיה ככל הנראה תחליף במכשירי Windows Phone כאשר השבוע קיבלנו דיווח נוסף כי החברה הפינית מתכננת להשיק מכשיר עם מצמה 41 מגה פיקסל בדומה ל-808 PureView המבוסס על המערכת של מיקרוסופט. למכשירים הנמוכים נוקיה תמשיך להשתמש במערכת ה-S40. (מקור)

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • רוצה פרטים

  אפשר קצת פרטים על המכשיר החדש?

 • לפחות סיימו את דרך הסימביאן עם מכשיר מפלצתי…

  אגב, סוף סוף תיקנתם את בעיית ההתחברות בלינקדין 🙂

 • Tania

  חבל, זו ההכנסה העיקרית שלהם..
  איך הם ירוויחו עכשיו ממכירת משרדים?!

 • לומד ראיית חשבון

  כתבתם שבשנה האחרונה נוקיה מכרה כ-2.2 מיליון מכשירים מבוססי סימביאן אשר היוו כ-14 אחוז מסך המכירות של החברה.
  כתבתם נתונים שגויים והנתונים הנכונים הם שנוקיה מכרה בשנה האחרונה 21.8 מיליון מכשירים מבוססי סימביאן (פי 10 ממה שאתה כתבתם) אשר היוו כ-62% מסך המכירות של החברה. לפי דוחות נוקיה:
  ברבעון הראשון נמכרו 11.9 מיליון סמרטפונים: 10 מ' סימביאן, 1.9 מ' לומיה.
  ברבעון השני נמכרו 10.2 מיליון סמרטפונים: 6.2 מ' סימביאן, 4 מ' לומיה.
  ברבעון השלישי נמכרו 6.3 מיליון סמרטפונים: 3.4 מ' סימביאן, 2.9 מ' לומיה.
  ברבעון הרביעי נמכרו 6.6 מיליון סמרטפונים: 2.2 מ' סימביאן, 4.4 מ' לומיה.
  לכן בשנת 2012 נמכרו 35 מיליון סמרטפונים: 21.8 מ' סימביאן, 13.2 מ' לומיה.
  אותם 13.2 מיליון מכשירי לומיה שנוקיה מכרה בשנה החולפת מהווים 1.9% בלבד מאותם 700 מיליון סמרטפונים (הערכה) שנמכרו בשוק כולו בשנה החולפת.

 • Lear

  מערכת שהייתה צריכה להיכחד ממזמן.