נוקיה (Nokia) פותחת את תערוכת MWC בברצלונה ומכריזה באופן רשמי על ה-Nokia X, משפחה של מכשירי נוקיה לשוק הנמוך המבוססת על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android).

Nokia X Pressמדובר בשלושה מכשירים: Nokia X, Nokia X+ ו-Nokia XL בעלי תג מחיר מפתה במיוחד שנע בין 89 יורו ל-109 יורו. המכשירים מבוססים על מערכת ההפעלה שהחברה הפינית מכנה Nokia X OS, גרסה של אנדרואיד אשר עברה התאמה משמעותית על-ידי נוקיה – בדומה למה שעשתה אמזון (Amazon) עם משפחת מכשירי ה-Kindle Fire – אשר כוללת את שירותי הרשת של נוקיה ומיקרוסופט (Microsoft) והוסרו ממנה שירותי הרשת של גוגל. מערכת ההפעלה מאפשרת להריץ יישומי אנדרואיד אשר יורדו מחנות היישומים של נוקיה או על-ידי הטענה של קבצי התקנה (apk) על-ידי חיבור למחשב האישי.

מכשיר ה-Nokia X מציע מסך מגע בגודל 4-אינץ' באבחנה של 480×800 עם פאנל IPS ומצלמה אחורית של 3-מגה-פיקסל וכאמור מחיר של 89 יורו. מכשיר ה-+Nokia X כולל מפרט משופר וכניסה לכרטיס זיכרון במחיר של 99 יורו. ה-Nokia XL כולל מפרט משופר, מסך בגודל 5-אינץ', מצלמה קדמית של 2 מגה-פיקסל לביצוע שיחות וידאו ומצלמה אחורית באבחנה של 5 מגה-פיקסל וישווק במחיר של 109 יורו. כל המכשירים מבוססים על Snapdragon FPUK כפול ליבה של קוואלקום (Qualcomm) וכוללים כניסת סים כפולה (Dual Sim).

 


שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • משה משה

  חחחחח אבל מה הבעיה להוריד לשם פליי סטור דרך האינטרנט?

 • אנדרואיד

  לא הייתי קונה מכשיר בשביל להחליף לו מראש את הרום.
  עדיף מלכתחילה לקנות מכשיר אנדרואיד…
  וגם המפרט ישן…

 • א.א.

  עם 512MB RAM ומבוססים על 4.1.2 JB ולכן מציגים איטיות במעבר בין תפריטים, לא כוללים (רשמית) גישה למפות גוגל ויש להם "חנות" של נוקיה.. אם מנסים, למה לא לנסות כמו שצריך?
  אם יהיה מהשהו שיציל אותם זו קהילת פיתוח שתתאים רום אחר למכשירים הנ"ל, אך לא סביר שזה יקרה, כי לא נראה לי שנוקיה תשחרר דרייבירים ועץ מכשיר.
  מאכזב.

 • אנונימי

  מרוב השמועות אני עוד חשבתי שנוקיה באמת תציג מכשיר אנדרואיד,ו כנראה שלא הייתי צריך לצפות כל כל למרות שאני כבר עם הנקסוס 5 שהוא טלפון פשוט מדהים ואני יותר אוהב אותו כמובן בגלל שהוא מריץ את האנדרואיד הנקי. אני אגב גם ממליץ נורא לסמסונג להיפרד ממשק הtouchwiz שבגללו בעיקר אני לא רציתי מכשיר גלקסי.